škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0-235 geçen varmı octi ile

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekolukisa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
düz yolda 225 gördüm rampa aşagıya redline de 235 gördüm ibrenin sonu 240 gören varmı

1,6 TDI

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 mpı lpg

190 bile gördüğümü hatırlamıyorum. ha yapmayacağından değil.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
skoda fsi ibre 240 ama kaç yapar bilemiyorum,denemekte istiyorum bir yandan,

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: ekolukisa;443035
düz yolda 225 gördüm rampa aşagıya redline de 235 gördüm ibrenin sonu 240 gören varmı

1,6 TDI

Enes kardeş daha 19 yaşında çok genç arkadaşımızsın,bu hızlara çıkmaya ne gerek var,Allah korusun o an küçük bir taş parçası veya lastiğin gümülediğini düşün hiç kurtuluşun olmaz.Lütfen araçlarımızı sakin kullanalım.Bu araçlar aile arabası,yüksek hızlarda hiç emniyetli değiller..

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hız felakettir.o hızı görmek marifet değil.aracın kapasitesi ve yolun durumu önemli.hiçbirimiz ralli pilotu değiliz yollarda yarış pisti değil...
hız mı 200 km yi gördüm otobanda bir daha yaparmıyım çok zor...
bizim yolların hakkı 120 bile fazla

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bizzat yaşadığım bir olay anlatayım,otobanda tatile gidiyordum,hızım 90 civarındaydı,sol şeritten benden yaklaşık 300 mt kadar ilerde tır ilerliyordu,birden tırın lastiği gümleyerek kocaman dış lastik çevresi yola savruldu,eğer hızım 90 değilde 120 bile olsaydı kurtulma şansım hiç yoktu,çünkü sağlı sollu araçlar akıp gidiyordu,lastik tamda benim şeridime düştü,hızım az olduğu için yavaşladım kurtardım.Aman arkadaşlar hız felakettir lütfen dikkat...

Çevrimdışı ekolukisa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
haklısın abi ama hastalık ibrenin sonuna dayamak lazım gençlik kaynıyo kanımız

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.4 tsi var 244 gormustum uzun bir rapma asagi inerken belki bilenler bilir luleburgar civarlarinda otobanda cok tatli bir egim var orada 244 degerinide digital hiz gostergesinde gordum

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben ankara otobanda rampa aşağı 1.6 TDI DSG orj. 18 gonus jantlar araçta 2 kişi son hız 217 başka yok nasıl 220-240 yapıyorsunuz hayrınıza bi foto ekleyin bende Polo GTI vardı ve Revo Stage2 yaptırdığım halde 280 ibre olmasına rağmen 252 son gördüm.

Çevrimdışı ekolukisa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
otomatik arabayla tabiki çıkaman şanzuman sana daha fazlası için izin vermez düz vites octi ile dene

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hız = felaket..... sonuçta metal olan dört tekerin neyini kıyaslıyoruz... bizmi ürettik. emeğimizi bilgimizi bercirimizimi yarıştırıyoruz...herkes kesesine göre alıyor biniyor....neyin yarışı veya neyin sonunu görmenin çabası... ihtimaller ihmalleri ihmallerde kazaları doğrurur unutmayın....

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekolukisa;443103
haklısın abi ama hastalık ibrenin sonuna dayamak lazım gençlik kaynıyo kanımız

dayamak lazım da değil kardeşim. benim de yaşım senden çok büyük değil 20 yaşındayım. son 6 yıldır da aktif bir şekilde araç kullanıyorum. arada arkadaşlarımlayken bende tehlikeli şeyler yapıyorum ama bu tehlikeyi öncelikle diğer insanlara yansıtmamak lazım. trafikte herşey saniyeler içinde oluyor. 200 üzeri bir hızla manevra yapmak hiç kimse yanlış anlamasın ama her baba yiğidin harcı değildir. kaldı ki o hızda yapılan ani manevra zaten muhtemelen senin sonunu getirir. ben de gördüğüm yaşadığım bir olayı anlatayım sana. o zamanlar benim golf 6 1.6 tdi im vardi. 90-120 km arası hızlarda malatyaya gidiyordum. yanımdan yabancı plaka bmw m1 geçti ( türkiyeye henüz gelmemişti o sıralar) malum gaza geldim bende 200 e kadar çıktım. sonra yavaşladım nedensiz. ben hızımda seyretmeye devam ettim adam ise aynı şekilde. sonuç? ben 10-15 dakika sonra aracımı kenara çekmiş o adamın aracından çıkmasına yardım ediyordum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Daha dün başımdan geçeni anlatayım:
Şirketin Fieasta aracıyla E5' te 85-90km/s gibi bir süratle ilerliyorum. Öndeki araçla aramda da 20-30 metre kadar bir mesafe var. Derken, takip mesafesi nedir bilmeyen ve esasında ne yaptığının kesinlikle farkında olmayan, ne içtiğini çok merak ettiğim (yanından geçerken 23-25 yaşında olduğunu tahmin ettiğim) bir sığır Peugeot 206 sürücüsü orta şeritten sol şeride yani önüme geçti. Yetmedi, cayır cayır akan trafikte nedensizce frene abandı. Fiesta' da ABS' nin devreye girmesi için frene basmanıza gerek yok, gazı bırakmanız yeterli. İster istemez abandım frene ve ABS devreye girdi buna rağmen aracın ön kısmı oynamaya başladı. Dengeyi sağlamak için vitesi 5' ten 2' ye çekip debriyajı bıraktım da bilardo topu gibi oraya buraya girmedim. O anki hızım, bırakın 200km/s' yi 120km/s olsa, belki de şu anda bunları yazamıyordum.:wnk:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, trafikte hız olmaz. Şehiriçi ortalamam çoğunlukla 20-30 km arasında. .