škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 km araç alacağım? yardım!

vevis · 65 · 18940

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cuneyt;354081
2009 Toyota D-4D'yi 1.5 yıl kullandım, 50.000 km yaptım, sattım,

Çok az yakar, sorunsuzdur, içeri yol sesini olduğu gibi alır, servisleri iyidir, konforlu araçtır, Alman araçları gibi detaycı değildir, kasanın değişmesi negatif ve önemli bir etken, böyle bir seçenek aracı elemek için yeterli bir neden.

Mazda 3 uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız değerlendirilebir, göze hoş gelen bir görünümü var, ben de beğendim diyebilirim aracı, arkadaşım düşünmüştü bu aracı, test sürüş yaptık beraber.

Octavia bana göre sınıfının en iyi aracı, tercihim Octavia olurdu, ancak kasa değişimi için yazdığım şeyler Octavia için de geçerli.

Jettanın son kasası görünüm olarak çok güzel, aracı  janjanlamışlar, ama malzeme kalitesi düşmüş, bir önceki kasanın malzeme kalitesinin daha iyi olduğu söyleniyor, yanlışım yoksa araç Meksika üretimi.

SuperB gibi bir araca binecekseniz içinde olmazsa olmaz donanımlar olmalı, hız sabitleyici, Bolero Ekran gibi.

Donanımları tam olarak bilmediğim için bir şey yazamıyorum, yazarsanız ve ekleteceğiniz opsiyonları yazarsanız ona göre bir değerlendirme yapabilirim.

Kendinizi bu araçlarla sınırlandırmayın, Hyundai'ye de, Renault'a da, Ford'a da bakın, her bayiyi gezin, hiç ummadığınız bir araç çıkabilir karşınıza size hitap eden.

Ben aracımı almadan önce bütün bayileri gezdim, hepsini inceledim, beğendiklerimle test sürüşü yaptım ve sonunda da kararımı verdim.

Seçeneklerin zor olması karar vermeyi de zorlaştırıyor, size yol göstermesi açısından araçların olumlu ve olumsuz taraflarını yazdım, karar vermek kısmı size ait.

superb nin activine birde deri paket (bayinin deyimiyle) eklenmişine 62500 fiyat verdiler. hız sabitleyici ve deri direksiyon vites vs. 10 ay önce elegant fiyatına şimdi active satıyorlar. can sıkıcı bir durum... gönül full paketen yana ama onada 72500 istiyorlar. bu arada kasa değişimi superb içinde geçerli değilmi ??

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WebKings;354169
jettanın hangi donanımını düşünüyorsunuz?

highline beyaz dizel istiyorum fiyat 64500 ve 5 ay bekleyecekmişim :ban:

fiyat nedeni ile comfortta olabilir. şansızlıkki sadece trend dizel bulabildim. oda çok boş bir araç. fiyatta 56400.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xfenk;354182
VOLVO

S40 D2   Dizel   1560 cc   115 hp   Düz        59.130
V50 D2   Dizel   1560 cc   115 hp   Düz        61.910

kampanyalı fiyatları bilmem düşünürmüsünüz?

antepte volvo bayi yok malesef. s40 larda bildiğiniz gibi kasa değiştirdi. kampanya fiyatları gerçekten çok cazip. siz incelediyseniz veya bilginiz varsa bu 59000 fiyatta donanım özelliği nedir?

v50 nin fiyatlarını uzun zamandır bekliyorum. bir türlü yazmadılar sitelerine. inşallah çok tuzlu olmaz. o zaman çok iyi bir alternatif olur.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;354213
Mevcut şartlar altında bence en makul seçim Ford TDCi olur, üstelik ayırdığınız bütce en üst paket olan Titanium'u rahatlıkla alabiliyor. Değip değmemesi tartışılır, bu sınıfta hele dizel olduğunda fiyatlar haketmiyor, ben vermem o parayı o sınıfta araca mesela. Fakat dediğim gibi bu şartlar altında göz ardı etmeyin derim bu seçeneği genede. Toyota'nın dizeli şehiriçinde çok yetersiz, anca uzun yola çıkıp nefesi açılınca araba kendine geliyor biraz. Hele otomatiğinden uzak durun, 2 sene kadar bizde kullandık en üst modelini, direk hayal kırıklığı oldu bizim için.
Citroen'den de uzak durun, arabaları çok hoş tatlı ama servisleri çok pahallıdır ve üstelik elektrik/elektronik sistemleri konusunda çok sıkıntılı markadır. Mazda  çok iyi markadır ama ülkemizde ikinci el piyasasında çok zayıftır, değiştireceğiniz zaman çok keyfinizi kaçırır. Fakat bunu gözardı ederseniz değerlendirin, uzakdoğu markaları içerisinde en başarılı markalardan biri çünkü.
Tüm araçları değerlendiğin bakın, önemli olan sizin içinizede sinmesi, hayırlısı ne ise o olsun :ok:

test sürüşü yaptım fakat rölantide araç resmen göğüse dayadığım dizimi silkeliyor gibi vibrasyon yapıyordu. çok şaşırdım ve bunu yanımdaki elemana söyleyince o da kabul etti ama daha önce yoktu falan dedi. birde çok gürültülü çalışıyordu. benim şansima heralde 3bindeki titanyum focus un arızalısı denk geldi :) arkama bakmadan çıktım bayiden.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;354231
Şu an sıfır C sınıfı diizel sedan alacak olsaydım ciddi kafam karışırdı...

Ama herhalde herşeyi göze alıp Jetta alırdım. Evet malzeme kalitesi düşmüş olabilir, ama yine de Jetta Jetta'dır. Mekaniği ve motoru rafine bir araç. VW temiz bir 20 yıldır binek turbodizel satıyor, diğerleri gibi değil. Mutlaka bunun motorda mekanikte yansımaları var. sade tasarımı var, eskimez. Kasa yeni vs vs...

vallaha sanki dünyanın en zor işi c segment dizel araç seçmekmiş gibi kafam allak bullak oldu dediğiniz gibi.:sck::sck:

herkeste bu kanaatte gibi...

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octinin elegant dizeline + dokunmatik ekran geri görüş kamerası navigasyon... paketlisine 61000 istediler. teste çıktık. iyi hoş ama içeri çoookkk ses alıyordu. yine karar veremedim. d segment dizellere mi çıksam acaba diye düşünmeye başladım artık. 1,6 dizel bulmakta d segmentte biraz mesele. her markanın yok malesefff. birde yeni değişmiş kasasını ve beyaz rengi ekleyince dahada zor. almak bir dert, satmak bir dert....

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araba alırken bir kere kulaklarını tıka
herkes herşeyi söyler

zarar edeceğim işte param gitti vb gibi düşüncelerle araba alınmaz.ozaman doviz al emlak al ne biliyim başka yatırım işleriyle uğraş kafan rahat eder.
ihtiyacını gideren araba en iyi arabadır.bakarsın binersin kullanırsın beğenirsin alırsın.şimdiki her aracın diğer araca üstünlüğü var c segmentte

dizel candır, d sınıfı dizel ise 2.0 altına binilmez

benim şahsi görüşüm bu

hakkında hayırlısı olur inşllh

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşım ben fabia 2 sahibiyim ben bizim bölümde birşey paylaştım

konu başlığı :bombaaaaaaa fabia 3-3-3-3-3-3

şuan 2 sayfada görülüyor orda yeni kasa fabia, roomstar, yeti ve octi var
istersen bir bak derim...

Hayırlı günler, umarım çok beğeneceğin bir araç alırsın kendine.
link bu:  

http://www.autobild.de/bilder/neuer-skoda-fabia-3350721.html#bild2|ref=http://www.autobild.de/artikel/skoda-fabia-vorschau-3349859.html
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2012, 12:27:19 Gönderen: avni »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vevis;354499
test sürüşü yaptım fakat rölantide araç resmen göğüse dayadığım dizimi silkeliyor gibi vibrasyon yapıyordu. çok şaşırdım ve bunu yanımdaki elemana söyleyince o da kabul etti ama daha önce yoktu falan dedi. birde çok gürültülü çalışıyordu. benim şansima heralde 3bindeki titanyum focus un arızalısı denk geldi :) arkama bakmadan çıktım bayiden.

Doğrudur haklısınız, yeni Focus'lar da biraz sıkıntı var, zaten çokta tutmadı, bende belirtirken tamamen alternatif sınırlarıyla belirttim, çokta içime sinerek değil açıkcası, hele o paraya hiç değil.(çok değil bundan 2-3 sene önce Mercedes yeni C serisinde kampanya yapmıştı, en baz modeliydi belki ama 70 liraya Mercedes C alıyordunuz)
Segmentler arasında ciddi sıkıntılı yıllar artık, sizde tam o segmentte üstelik dizel düşünüyorsunuz, işiniz çok çok ultra zor. Sedan olsun, geniş olsun, donanımı olsun, dizel olsun ama şu paraya olsun dendi mi iş orada tıkanıyor, çünkü yok :) kırılma noktası segmentler bunlar, ya yukarı zıplayacaksınız ya da daha makul kalıp aşağıyı kabul edeceksiniz. Burada ne olabilir, Kia gibi Hyundai gibi piyasa rekabeti içerisinde olan uzakdoğu markalara bakabilirsiniz, çok sürpriz şeyler çıkıyor onlardan, kesinlikle ön yargılı yaklaşılmaması gereken markalar. İşiniz ciddi zor, umarım gönlünüze göre olan bir arabayı bulursunuz, daha önemliside hayırlı olan olsun :ok:

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vevis;354501
octinin elegant dizeline + dokunmatik ekran geri görüş kamerası navigasyon... paketlisine 61000 istediler. teste çıktık. iyi hoş ama içeri çoookkk ses alıyordu. yine karar veremedim. d segment dizellere mi çıksam acaba diye düşünmeye başladım artık. 1,6 dizel bulmakta d segmentte biraz mesele. her markanın yok malesefff. birde yeni değişmiş kasasını ve beyaz rengi ekleyince dahada zor. almak bir dert, satmak bir dert....

C sınıfı araçların hepsi içeriye yol sesini alır, yol sesinden rahatsız iseniz D segmentine bakmanız gerekecek.

Örneğin Toyotada yol sesi olduğu gibi içerdedir, Octavia kullanmadığım için bir şey söyleyemiyorum,

Jettanın da Octavia ve diğer C sınıfı araçlardan çok farklı olduğunu sanmıyorum, belki nisbi bir fark olabilir, onu da tahmini yazıyorum.

D segmentinde SuperB ile bir önceki kasa B6 Passatın içeriye yol sesini alma durumu aynı.(Bir önceki aracım 2006 Passat 2.0 TDİ idi.)

Ancak yeni kasa B7 Passat ses yalıtımı açısından başarılı, içeriye sesi almasını engelleyen bir cam yalıtımı var sanırım.

SuperB için kasa değişikliği değil, bir makyaj söz konusu olabilir,

Ancak araçta en ufak bir oynama aracın tasarımını bozabileceği için şimdiye kadar aracın tasarımına dokunulmadı,

Tahminim, belki aracın içinde bir iki değişiklik olabilir, elektronik park freni, renkli yol bilgisayarı gibi donanımlar gelebilir mesela araca, vites etrafındaki düğme sayılarında artış olabilir, bir de arka tasarımda değişiklikte söz konusu olabilir,

Bunun dışında bir değişiklik beklemiyorum ki SuperB gibi bir aracı fazla oynarsanız maskara edersiniz, fazla oynamaya gelmez, zaten araçta her şey yerli yerinde ve her şey düşünülmüş.

Çevrimdışı xfenk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vevis;354498
antepte volvo bayi yok malesef. s40 larda bildiğiniz gibi kasa değiştirdi. kampanya fiyatları gerçekten çok cazip. siz incelediyseniz veya bilginiz varsa bu 59000 fiyatta donanım özelliği nedir?

v50 nin fiyatlarını uzun zamandır bekliyorum. bir türlü yazmadılar sitelerine. inşallah çok tuzlu olmaz. o zaman çok iyi bir alternatif olur.

malesef arabayı bilmiyorum hiç inceleme fırsatım olmadı..
V50 nin fiyatı 61.910 yazmıştım zaten..

S40 D2  1.6 dizel 115HP  ortalama yakıt tüketimi 4.3 Lt yazıyor sitesinde...

http://www.volvocars.com/tr/all-cars/volvo-s40/details/pages/features.aspx

burdan özelliklerini inceliyebilirsiniz.

Çevrimdışı serdar p

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
astra classic III dizel tavsiye edecektim ama satışları yeni bitti. 40.000 tl ye far,yağmur ,arka park sensörlü, full donanımlı  araçlar kapış kapış satıldı bir dönem. bu araç yüzünden yeni astra satılmadığı için kaldırdılar en sonunda. Yeni Astrayıda değerlendirebilirsiniz. Ben 1.3 dizeli yeterli buluyorum. fiyatlar donanıma göre 47-60 arası.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vevis;354497
highline beyaz dizel istiyorum fiyat 64500 ve 5 ay bekleyecekmişim :ban:

fiyat nedeni ile comfortta olabilir. şansızlıkki sadece trend dizel bulabildim. oda çok boş bir araç. fiyatta 56400.

1.2 tsi highline bakın yakıt ile aralarında çok çok büyük fark yok

veya 2. el 2011 model de olabilir

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,2 tsi ler kullanıcıları tarafından beğeniliyor sanırım. en azından forumdaki yorumlara göre...
ş.içi yakıt 7-7,5 gibi değerlerde geziniyormuş. ama ortalama yıllık 18000 km gibi yol yapıyorum. yıllık kaba bir hesapla 1900tl fiyat farkı çıkıyor. azda değil. 5 yıla yakın bir sürede dizel farkı amorti ediyor. uzun kullanımda daha avantajlı tdi ler. tabi ben 5 yıl binerim en fazla diyenler için 1,2 tsiler daha mantıklı.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada 2. el düşünmüyorum. aracımı ötv indirimi ile alacağım. bu nedenle kesinlikle 0 km.