škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 km araç alacağım? yardım!

vevis · 65 · 18933

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.

bu ay içinde 0km araç almayı düşünüyorum. en fazla 60bin tl ye kadar çıkabiliyorum. şuanki aracım getz dizel. yine dizel ama daha geniş bir araç düşünüyorum. corolla d4d, mazda3 1,6 D 8v 115ps 270tork , jetta 1,6 tdi 105ps ve octavia 1,6 dizel gibi araçlara baktım. en tuzlusu jetta ve teslim tarihi en az 3-5 ay dediler. mazda3 ve corolla ellerinde var. mazda3 tasarım olarak çok daha iyi geldi bana ayrıca donanım olarak ta artıları çok, fiyatı da daha ucuz corolladan.  sadece corollanın servis ağı ve parça bulunabilirliği daha kolay. tabi 2. elide daha kuvvetli. birde corolla 2013 te kasa değiştiriyor. yani 6 ay kadar sonra 0km aldığım aracım eski kasa olacak. buda ayrı bir sıkıntı. octavia için eleganta 59000 fiyat aldım. içeride çok ses alıyor. superb nin başlangıç paketine de 62500 dediler 1,6 dizeline. superb de hoşuma gitti ama donanım olarak çok eksikti.

görüldüğü üzere kafam epey karışık. her birinin + ve - leri mevcut. burada özellikle siz octavia kullanıcılarına sormak istedim. octavianın eksileri ve artıları nelerdir. bu fiyata sizce alınacak bir araçmıdır. Bunlardan hangisi tercih edilebilir. fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. selam ve saygılar...
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2012, 22:27:08 Gönderen: vevis »

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim önceki aracımda 2005 getz dizel di. geniş ve kullanışlı bir bagaj istiyorsan octavia derim. ben hiç pişman olmadım ayrıca skoda da bir kampanya var 18000 tl ye octavia için 18 ay 0 faizli kredi imkanı tanıyolar. buda aklında olsun kolay gelsin...
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
-Jetta'nın dizelini bulmak neredeyse imkansız, arkadaşım dizeli için çok sıkıştırdı doğuşu ama beklemek istemediğinden 1.4 TSI Highline aldı.

-Octi de yakında kasa değiştirecek, eğer kasa takıntınız yoksa alınabilir uzun yıllarda sorunsuzca binilir.

-Toyotaya gelirsek bence 1.4 dizel o kasada az yakabilir ama performanslı olamaz.Keza denediğim gördüğüm şekilde de performans vasat.

-Mazda'da da bilindik PSA motoru var.Kendini kanıtlamış bir motor.Ama ikinci el sıkıntılı olabilir.

Ben sizin yerinizde olsam biraz daha beklerdim.Yakın gelecekte Golfte, Octide kasa değiştirecek.Tam o vakitler uygun bir fiyat ile hangisi aklıma eserse onu alırdım.B planı olarak da TDI Jetta kovalardım.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni C4'e ne dersiniz? Bir kaç tane gördüm, tasarım olarak hoşuma gitti, az önce kısa bir karşılaştırma yaptım, en donanımlısı 60bin TL tam da sizin istediğiniz fiyat :)

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ogulcanatmaca;353829
benim önceki aracımda 2005 getz dizel di. geniş ve kullanışlı bir bagaj istiyorsan octavia derim. ben hiç pişman olmadım ayrıca skoda da bir kampanya var 18000 tl ye octavia için 18 ay 0 faizli kredi imkanı tanıyolar. buda aklında olsun kolay gelsin...

kampanyadan haberdarım. konuştuk bayiyle. 59000 fiyat verdiler. piyasaya göre uygun ama test sürüşünde yol sesinden çok rahatsız oldum. biraz kafam karıştı...

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;353834
-Jetta'nın dizelini bulmak neredeyse imkansız, arkadaşım dizeli için çok sıkıştırdı doğuşu ama beklemek istemediğinden 1.4 TSI Highline aldı.

-Octi de yakında kasa değiştirecek, eğer kasa takıntınız yoksa alınabilir uzun yıllarda sorunsuzca binilir.

-Toyotaya gelirsek bence 1.4 dizel o kasada az yakabilir ama performanslı olamaz.Keza denediğim gördüğüm şekilde de performans vasat.

-Mazda'da da bilindik PSA motoru var.Kendini kanıtlamış bir motor.Ama ikinci el sıkıntılı olabilir.

Ben sizin yerinizde olsam biraz daha beklerdim.Yakın gelecekte Golfte, Octide kasa değiştirecek.Tam o vakitler uygun bir fiyat ile hangisi aklıma eserse onu alırdım.B planı olarak da TDI Jetta kovalardım.

hakikaten jetta dizel bulmak zormuş. beyaz dizeline en az 5 ay beklersin dediler. banada 5 ay uzun geldi. octi ne zaman kasa değiştirecek acaba??

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;353839
Yeni C4'e ne dersiniz? Bir kaç tane gördüm, tasarım olarak hoşuma gitti, az önce kısa bir karşılaştırma yaptım, en donanımlısı 60bin TL tam da sizin istediğiniz fiyat :)

daha geniş bir araç düşünüyorum. be nedenle tercihlerimin arasında değil ama dediğiniz gibi hoş bir araç. daha çok sedan gurubu tercih edecem.

teşekkürler.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;353843
Ben o fiyata çıkınca Superb derdim.

superb başlangıcı 62500 ve donanımı çok eksik. o yüzden octiye baktım zaten. elegantta 74000 gibi. bana çok gelir bu fiyatta..

teşekkürler..

Çevrimdışı aliyeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cruze 2.0 litre 163 beygir dizele ne dersiniz. hb,sedan,manuel,otomatik tercihi size kalmış. 52.500-60.000 arası fiyatları..

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhan41;353860
az kullanılmış mazda 3 dizel mükemmel olur bunun gibi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-uygun-fiyatli-hatasiz-boyasiz-6-ileri-115-bg-sedefli-beyaz-full-85534090/detay

ben 0 km araç alacağım. mazda3 ün güncel kasasını inceledim. pek bi fark olmamakla beraber tamponlarla oynanmış ve sis farlarıyla. kasa çok hoş. sürüş zevkli. fiyat piyasadaki c segmentlere göre daha ucuz ama 2.el, parça ve servis ağı yaygınlığı ile birçok kişiden olumsuz eleştiriler aldım. neredeyse almak üzereydim aracı. hatta hala aklımın bir köşesinde duruyor. bu arada aldığım fiyat 54750. manuel dizel.

teşekkürler...

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyeti;353872
cruze 2.0 litre 163 beygir dizele ne dersiniz. hb,sedan,manuel,otomatik tercihi size kalmış. 52.500-60.000 arası fiyatları..

2,0 alamıyorum malesef. max 1,6.

teşekkürler...

Çevrimdışı aliyeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vevis;353876
2,0 alamıyorum malesef. max 1,6.

teşekkürler...

rica ederim 1.6 fiyatına olduğu için tavsiye etmiştim.

Çevrimdışı vevis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyeti;353879
rica ederim 1.6 fiyatına olduğu için tavsiye etmiştim.

bende incelemiştim cruzu hakikaten hoş araç. 1,6 dizeli olsaydı dadından yenmezdi ama sağlık olsun. :)

selamlar...