škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Race Chip taktıran var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baseltuning;298958

garantiyi bozmamakla ilgisi yok verilen gücün miktarının. tamamen satış politikası ve anlaşmasıyla ilgili bir durum bu. Biz de firma olarak Kia Çelik Motor A.Ş. ile chip tuning konusunda beraber çalışıyoruz yıllardır. 1.6tdi lara ABT nin chip tuning yapamadığını az önce aradığım bir vw yetkili servisinde formen olan arkadaşımdan öğrendim. Zaten 1.6tdi lara şu anda erişim sağlanmış değil yazılıma.. muhtemelen box tuningtir yada bilgi yanlış verilmiştir.

Saygılar

Özelden link atıyorum size, yapılan uygulama chip diye yapılmış ama motorda ABT tarafından konulan bir kutuda var.Yani işin aslı uygulama ABT tarafından chip diye yapılmış.Artık siz karar verirsiniz chip mi box mu?:)

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
Linki inceledim. Yapılan işlem dediğim gibi chip tuning değil box tuning işlemi yada diğer adı ile chip box sistemi.. Yani aracın orjinal ECU su üzerinden yapılan işlem değil. ekstra bir kutu yani box takılıyor. bu konudaki Race chip ile sistem olarak bir farkı yok ABT nin şuanda uyguladıgı sistemin. bizde geçici olarak bu sistemi öneriyoruz çok şikayetçi olupta bekleyemeyen müşterilerimiz için.  Box bizde de var. Ama yine diyorum yazılım kesinlikle çok daha faydalı.. fiyat / fayda oranında yazılımın yerini tutması mümkün değil boxlarımızın.. :) Saygılar ..

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Can bey merhaba med 17 ler artık çözüldümü benim megane 1.4 tce var güvenli sınır olarak 157 bg ve 250 nm torka çıkmak istiyorum yoksa hala beklemeye devam mı edeyim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can bey sizden dizel ve benzinliler için bu chip konusunda yeni bir başlık istiyoruz :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atmosferik Benzinlilerde Pek İşe Yaramıyor . Paranıza Yazık Diyebilirim

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
Alıntı yapılan: wolf123;299137
Can bey merhaba med 17 ler artık çözüldümü benim megane 1.4 tce var güvenli sınır olarak 157 bg ve 250 nm torka çıkmak istiyorum yoksa hala beklemeye devam mı edeyim

Merhabalar med 17ler çözüldü evet yapılabiliyor. Sizin megane 1.4tce de med17 degil valeo beyin var. bu araçlarıda yapabiliyoruz. Daha önceki yaptığımız uygulamada +39 hp e kadar ölçtük fakat sağlıklı değerin +27-30 hp ve + 40-50 Nm arasındaki değer olduğunu söyler ve bunu öneririm sizin için. OBD soketinden işlem yapılabiliyor garantide herhangi bir sıkıntı çıkmıyor serviste anlaşılma şansı 0 ..  dilediğiniz zaman haber verin yardımcı olurum.

Alıntı yapılan: kadir_;299145
Can bey sizden dizel ve benzinliler için bu chip konusunda yeni bir başlık istiyoruz :)
Açalım chip tuning diye bir konu o zaman.. :)

Alıntı yapılan: kaptan52;299150
Atmosferik Benzinlilerde Pek İşe Yaramıyor . Paranıza Yazık Diyebilirim

Atmosferik benzinlilerin birçogunda ersinin dediği gibi ciddi bir artış olmadığından bende aynısını söylüyorum harcanılan paraya yazık diye.. fakat tamamında değil :)

Turbo araçlarda ise gerek benzinli gerek dizel araçların tamamında kesinlikle emin ellerde yapıldıktan sonra fiyat fayda oranında en mantıklı işlem chip tuning tir..

Saygılar

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yazılımı bekleyemeyenlerden olduğumdan bu box olaylarını araştırıken bunu gördüm. Ama Megachipsi (Mehmet Gazihan) duymuşsunuzdur. Şimdi kutu verelim yazılım geldiğinde yazılım yükleriz hangisi iyiyse onla devam edersiniz para almayız dedi. Oda kafama takıldı şimdi.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atmosferik benzinlilerin birçogunda ersinin dediği gibi ciddi bir artış olmadığından bende aynısını söylüyorum harcanılan paraya yazık diye.. fakat tamamında değil :)

Saygılar[/QUOTE]

Bizim 1.6 MPI icin nasil sonuclar aldiniz?

Çevrimdışı naxos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben yaptıralı tam 20 bın km oldu ayarlarım ortanın hafif üstünde.gayet memnunum şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım,ne duman atma nede uyarı mesajı aldım ama öyle abana abanada kullanmıyorum aracı

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: naxos;299487
Ben yaptıralı tam 20 bın km oldu ayarlarım ortanın hafif üstünde.gayet memnunum şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım,ne duman atma nede uyarı mesajı aldım ama öyle abana abanada kullanmıyorum aracı

Yakıt tüketimin de eskiye göre bir düşme yaşandı mı? Güç ve Tork olarak ne kadar gibi bir yükselme oldu?

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün taktırmaya gittim. Takmadan önce ve taktıktan sonra dinamometreye soktuk. %5 gibi bir artış oldu. Değişik ayarlar denendi chipte. Pek değişen birşey olmadı ve almaktan vazgeçtim. Arkadaşın 1.3 CDTI Astrası vardı. On da %15 lik bir artış yaşandı. Fazla zorlamak istemedi ve o şekilde aldı arkadaşım. 1.6 TDI için sanırım çok uygun değil bu kutular. Yazılımı bekleyeceğiz.

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar race chip hakkında soru ve görüşlerinizi alabilirim saygılar

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Soru derken kullanıcı ve deneyim sahibi olarak mı cevap vereceksiniz yoksa uygulama yapan bir kişi olarak mı?

Çevrimdışı aklas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben bu işi uygulamalı olarak yapıyorum,şimdiye kadar olumsuz hiç bir şeyle karşılaşmadım,o yüzden her yerde araştırma yapıyorum olumsuz bir konuyla karşılaşan var mı diye?

Çevrimdışı OBBattaloglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aklas;310499
ben bu işi uygulamalı olarak yapıyorum,şimdiye kadar olumsuz hiç bir şeyle karşılaşmadım,o yüzden her yerde araştırma yapıyorum olumsuz bir konuyla karşılaşan var mı diye?

1,6 mpi için ne diyebilirsiniz?