škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi cr 105 hp motor problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba,
mesajlardan aradım ama bu sıkıntıyla ilgili bir başlık bulamadım. varsa da birleştirebilirsiniz o konu ile.

motor sogukken ve yeni çalışmışken motorda aşırı derecede titreme oluyor. artık titremede demeyim vuruntu oluyor. devir göstergesi yukarı aşagı hızlı şekilde inip çıkıyor. ve yaklaşık 1dk ısıtmadan sonra hareket edince, ve yüke binince (mesela rampa yukarı) sanki motor pervanesi biryere degiyormuş gibi ses geliyor. ancak motor ısınınca bu vuruntu neredeyse yok oluyor.

aracımın bakımı yaklaşıyor, normal olan bir durum olup bakıma kadar beklenirmi? yada en kısa zamanda servise gitmelimi?
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıt aldığınız yeri bir değiştirip duruma baktınızmı? Yakıtla ilgili bir problem olabilir.

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben genelde batıkent opet ten alıyorum.
şimidye kadar hiç sıkıntım olmamıştı. eger yakıttan kaynaklanıyor ise degiştirrim hemen.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
a5 ten falan anlamadığım için sormuştum...
araç daha 2010 yada 2011 demek ki...
km biraz fazla olsaydı bir sebep vardı aklımda ama bu km de imkansız gibi...
araç garantide demek ki hala, yetkili servise söyleyin adam etsin versin size...
ama bu şekilde fazla kullanmayın bence,
arıza kullandıkça ilerlerse garantiden çıkabilir konu...

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
km fazla olsaydı ne olabilirdi sizce?
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bakımı beklemeden bir an önce aracınızı yetkli servise götürün. Bu şekilde kullanmanız iyi olmaz, üstelik bu kilometrede ve yeni bir aracın bu kadar vuruntu derecesinde titreme yapması, anormal bir durum olduğunu gösterebilir. Kullanmaya devam edip daha kötü bir sonuca neden olursanız yazık olur. Üstelik dizel motor şakaya gelmez kullanıcı hatası falan derler mazallah tonla masraf bile açabilirler. Üstelik CR dizel motorlar Eski nesil TDI lardan çok daha naziktir yağı bile seçer WV motor da pahalıdır.
Tabi bunlar  en kötü senaryolar.
Enjektör kontrolünü öneririm. Geçmiş olsun.
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Orhan abi öncelikle geçmiş olsun.Binbir hevesle ve binbir zahmetle alınan araçta böyle bir problemin olması ziaydesiyle can sıkıcı bir durum.
Abi bu kuvvetle muhtemel yakıttan.Kalan yakıtı bitirip başka yerden yakıt alıp dene bir de.inşallah yakıttandır da hemen düzelir.Yok düzelmezse acil hemen servise götür.Sakın böyle kullanma.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış hatırlamıyorsam aynı benzer sorunu bir arakadaşımız SuperB II'sin de yaşamıştı, SuperB II bölümünü biraz araştırırsanız sanırım bulursunuz, gene yanılmıyorsam yakıt aldığı yeri değiştirdiğinde çözülmüştü sıkıntısı ama ne desem yanlış olur şimdi biraz zaman geçti üzerinden çünkü. Motorlarınız aynı çünkü yanılmıyorsam, o nedenle belirtmek istedim.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bakımı beklemeden mutlaka servise gidin ayrıca dizellerde yakıt deposunu sonuna kadar kullanmadan yakıt ekleyin (bunu büyük ihtimalle zaten biliyorsunuzdur.. hatırlatma sadece)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt aldığınız yeri değiştirin şu shell in yeni nesil dizelini deneyin derim büyük ihtimalle çözülecektir hemen servise koşturmaya gerek yok yeni nesil araçlar çok hassas zaten bi dengesizlikte hemen arıza ışığı yakar :)

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.
depo neredeyse bitmek üzere. burada şöyle bir sorun çıkıyor.
yıllardır yakıt aldıgım bayiiden de artık emin olamaz duruma geldim.

peki temiz yakıtı nereden alıcaz??
shell, opet, po....
hangi istasyonu öneriyorsunuz.
ben batıkentte oturuyorum.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel yakıtın en kalitelisi BP de bulunur...
ben de dizel araç aldıktan sonra farklı istasyonlar denedim ama bence en temiz yakıt bp de...
shell de örneğin mazot sulu çıkmıştı...
bp den alıyorum ve hiç sıkıntım yok. etrafımdaki herkesten de aynı şeyi duyuyorum....

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;211824
dizel yakıtın en kalitelisi BP de bulunur...
ben de dizel araç aldıktan sonra farklı istasyonlar denedim ama bence en temiz yakıt bp de...
shell de örneğin mazot sulu çıkmıştı...
bp den alıyorum ve hiç sıkıntım yok. etrafımdaki herkesten de aynı şeyi duyuyorum....

bazı forumlarda duymuştum.
hangi firma olursa olsun belirli istasyonları haricinde sıkıntı yaşanabiliyormuş.
ban şimdiye kadar memnundum ancak son uyarılardan sonra istasyonumu degiştrmeyi düşünüyorum.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI