škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda OneApp

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skoda-auto.com/en/news/2017-06-29-skoda-one-app/
http://www.skoda-auto.com/en/experience/mobile-apps/oneapp/

Geçtiğimiz hafta Skoda OneApp adındaki yeni mobil aplikasyonunu duyurdu. Bu uygulama sayesinde daha önceden smartgate özellikleri olarak kullanılabilen birçok fonksiyon uygulama üzerinden kullanılabiliyor. Uygulama şu an için Türk Appstore'ına gelmemesine rağmen Çekya Appstore üzerinden indirdiğim ve ilk denemelerimde gayet memnun kaldım. Aracınıza kablo üzerinden Carplay/AndroidAuto ya da Wi-fi dağıtım fonksiyonu varsa kablosuz (ben bu şekilde bağladım)  üzerinden bağlanıp  rota bilgilerinden, ne kadar yakıt yaktığınıza, yakıt ücretinden hava durumuna, hatta anlık kaç kw/bg harcadığınıza kadar birçok özellik bulunuyor. Sitede 22/2016'dan sonra çıkan tüm Superb'lerde uygulamanın çalıştığı bilgisi paylaşılıyor, aracımı 3/2016 fabrika çıkışlı olmasına rağmen sorunsuz çalıştırabildim.

Ayrıca uygulama Carplay/Android auto ekranına bir app olarak da bu fonksiyonları görüntüleyeceğini söylese de sanırım Apple henüz Carplay uygulamasını imzlamadığından göremiyoruz.

Sonuç olarak Skoda ilk defa araçlarını erken alanları da üzmeden bir özellik eklemiş oldu araçlarımıza. Tebrik ediyorum.

« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2017, 15:38:10 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paylaşım için teşekkürler [MENTION=2596]rumiexile[/MENTION]
Android kullanıcıları da buradan indirebilirler.
Araç başına gitmedim ama kurulumunu yaptım.
https://m.apkpure.com/%C5%A1koda-oneapp/cz.skodaauto.oneapp

Çevrimdışı utkub

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2596]rumiexile[/MENTION]

appstore de bulamadım nasıl yaptıgınızı anlatırmısnız?
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2017, 18:24:39 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler haber icin!

Ben de soyle birşey buldum https://m.youtube.com/watch?v=5Em_jp2z8sk

Anladığım kadariyla CArPlay alternatifi gibi calisacak?

Cekya appstore dan nasıl indiriyorsunuz? Bana izin vermiyor normal yollarla.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;618995
Tesekkurler haber icin!

Ben de soyle birşey buldum https://m.youtube.com/watch?v=5Em_jp2z8sk

Anladığım kadariyla CArPlay alternatifi gibi calisacak?

Cekya appstore dan nasıl indiriyorsunuz? Bana izin vermiyor normal yollarla.

Ayrı bir mail adresiyle çek cumhuriyeti lokasyonlu bir apple id alarak indirebilirsiniz.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
oneapp yukledik ama meil adresi olarak giris yaptigimda error veriyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;619004
oneapp yukledik ama meil adresi olarak giris yaptigimda error veriyor

Muhsin bey uygulamanın dışında tarayıcı ile Skoda ya kayıt olun bitince şifrenizle girin.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2596]rumiexile[/MENTION]

"wi-fi dağıtım fonksyonu" dvd modülünde sim kart takılarak ile yaratılıyor ancak değil mi ?
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 12:47:53 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;619018
"wi-fi dağıtım fonksyonu" dvd modülünde sim kart takılarak ile yaratılıyor ancak değil mi ?

Hayır Columbus wi-fi dağıtımı yapabiliyor araç içinde sim kartı olmasa bile. Türkiye'de sim kart takılabilen columbus satılmıyor malesef. Zaten wi-fi şart değil kabloyla bağlarsanız ve apple carplay, android auto bağlantısı kurarsanız yine çalışıyor, Bolero Amundsen farketmez.  Columbus'la kablosuz çalışma avantajı var sadece.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 11:53:56 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;619021
Hayır Columbus wi-fi dağıtımı yapabiliyor araç içinde sim kartı olmasa bile. Türkiye'de sim kart takılabilen columbus satılmıyor malesef. Zaten wi-fi şart değil kabloyla bağlarsanız ve apple carplay, android auto bağlantısı kurarsanız yine çalışıyor, Bolero Amundsen farketmez.  Columbus'la kablosuz çalışma avantajı var sadece.

Anladım, teşekkürler.

Kısmetse bu ay sonu arabamı teslim alacağım. Herhalde sorun olmadan bu uygulamaları kurarım.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
paylasım ıcın oncelıkle tesekkurler,

Valla bu uygulamalarda 4 gözle beklediğim durum. araca gitmeden çalıştırıp, klima ve kaloriferi ( koltuk sogutma - ısıtma dahıl ) aktıf etme ozellıklerı.

yazın pısıyoruz kısın donuyoruz...

dıger bılgılerı ıstedıgımde ( %80'ni ) arabadan bakıyorum zaten. telefondan bakmasamda olur. ( kısısel gorustur, bakmak ısteyene neden dıye sormam )

aractan ınıyorum 2dk gır cık yapacagım arabayı kapatıyorum, oysakı kapılar kapansın, dıreksıyon kıtlensın (calınmya karsı baska onlemlerde konabılır gaz yememe gıbı ), klıma acık kalsın ozellıgı olmalı.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;619023
paylasım ıcın oncelıkle tesekkurler,

Valla bu uygulamalarda 4 gözle beklediğim durum. araca gitmeden çalıştırıp, klima ve kaloriferi ( koltuk sogutma - ısıtma dahıl ) aktıf etme ozellıklerı.

yazın pısıyoruz kısın donuyoruz...

dıger bılgılerı ıstedıgımde ( %80'ni ) arabadan bakıyorum zaten. telefondan bakmasamda olur. ( kısısel gorustur, bakmak ısteyene neden dıye sormam )

aractan ınıyorum 2dk gır cık yapacagım arabayı kapatıyorum, oysakı kapılar kapansın, dıreksıyon kıtlensın (calınmya karsı baska onlemlerde konabılır gaz yememe gıbı ), klıma acık kalsın ozellıgı olmalı.

Serhat bey yanlız ilk bahsettiğiniz özellikler Skoda Connect servisleri OneApp'de kullanılamıyor ve malesef Türkiye'de bildiğim kadarıyla aktif gelmeyecek, daha doğrusu Türkiye'ye gelen araçlar şu an için bahsettiğiniz iletişimi sağlayabilecek simkartlı araçlar değiller (Kodiaq da dahil).

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;619024
Serhat bey yanlız ilk bahsettiğiniz özellikler Skoda Connect servisleri OneApp'de kullanılamıyor ve malesef Türkiye'de bildiğim kadarıyla aktif gelmeyecek, daha doğrusu Türkiye'ye gelen araçlar şu an için bahsettiğiniz iletişimi sağlayabilecek simkartlı araçlar değiller (Kodiaq da dahil).

Sn rumiexile;   okuduğum yurtdışı forumlara istinaden haklısınız suan bu alt yapı software bazında desteklenmıyor ama kumandaya konabılır dıye dusunuyorum.

exp: arabadan ındık markete; kılıtle dusuna 3 sanıye ıcınde 3 kere bas cek yapınca araba kapıları kılıtleyecek(hırsızlık ıcın baska onlemlerde aktıf oalbılır) ama o ankı calısan ıc dınamıkler aktıf kalacak.

yada evden ( arabayı gormek sartı ıle) kumandaya bellı tus kombınlerıyle aksam kapatmadan once ayarladıgınız seklıyle sabah calısma ımkanı gıbı...
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 12:19:35 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;619005
Muhsin bey uygulamanın dışında tarayıcı ile Skoda ya kayıt olun bitince şifrenizle girin.
ustad skoda olan yeri bulamadim .link atabilrswn.teswkkurler