škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Style paket

wertasd · 178 · 34072

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba arkadaşlar,
İsmim Abdurrahman, 36 yaşındayım. İstanbul'da oturuyorum.
Uzun zaman önce araç detaylı bakım konularına merakımla üye olduğum bu forumda son 3 aydır artık Superb sahibi olabilme ümidiyle bulunuyorum.

Bende burada Superb sahibi olma yolunda tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Belki olurda birisine faydam dokunursa ne mutlu.

Ocak ayında ailecek verdiğimiz araç değiştirme kararı sonrasında alternatifleri çıkardım. Bu arada mevcut aracımızı Linea'mızı 7.5 yıldır sorunsuz kullanıyoruz. Maşallah bu zamana kadar en küçük bir sorunla karşılaşmadık. T-jet motoru ile performans yönünde hiç fena olmayan, lpg.li olmasıyla neredeyse dizelden ekonomik dolayısıyla gerçekten ayrılmakta güçlük çekiyoruz. Buna göre alternatifleri, araç değiştirme kriterlerimizi belirliyoruz.
Bazı ödemelerimizin bitmesini bekleyeceğimiz Temmuz ayını işaretledik.

Ben Golf diyordum. Hanım Passat, ayrıca Qashqai de beğeniyordu.

Golf Linea'mızdan nispeten küçük bir araçtı. Büyükten küçüğe geçmeyelim dedik.

Bi hafta sonu Passat testine gittik. Tabii çok beğendik. Aracımızı oluşturduk. Fiyatımızı aldık. Teşekkür ettik ayrıldık. Benzinli, manuel, comfortline idi.

Qashqai testine gittik. Aracı genel olarak beğendik. Ama satış temsilcisinden müsade isteyip aracı detaylı olarak incelemeye başladığımızda bazı şeylerin iyi gitmediğini anladık. Ön ve arka koltuklar küçük, düzdü. Rahatsızdı. Herkesin bildiği gibi düğmelerde ışık yoktu. Bagajı küçüktü... Amacım polemik oluşturmak değil, kendi yorumumdur. Kesinlikle parasının arabası olmadığını düşündüm listeden çıkardım.

Alternatif arttırmaya çalıştım. Superb aklımda yoktu. Oturduğumuz siteye reklam panosu asmışlar, "baş yapıt" diyordu :) Ertesi hafta bakmaya gittik.
Araştırmasını yapmıştım, buraları okumuştum. Passat ile aynı teknik altyapıda, Passat.ın benzinlisi yerine Superb dizel, Passat.ın Manuel'i yerine Superb otomatik alabiliyorduk. Marka takıntımız olmadığı mevcut aracımızdan da anlaşılacağı gibi tamam Superb alıyoruz dedik :ok: ( kendi kendimize )
Test sürüşü yaptık, fiyat aldık, ayrıldık.

Hafta içi araç opsiyonlarını değerlendirdik, kararlaştırdık.
Superb Style paket, 1.6 dizel otomatik, ambiyans aydınlatma, 18 modus jant, Canton ses sistemi, business gri renk.
Dün tekrar gittik, bir kez daha konuştuk, temmuz ayına istediğimiz için nisan ilk hafta araç siparişini vermek üzere ayrıldık. Aslında kapora vermek istedim ama sipariş girmek zorunda kalacağını, aracın 2,5 ay sonra geleceğini söyledi :)

3 hafta sipariş verme ve sonrasında da aracımızı beklemek üzere bu sürece girdik. Bu kadar zaman nasıl geçecek diye düşünmeye başladık :)

Yapılacak işleri çıkardık.
Tabi temmuz öncesinde mevcut aracımızı satmamız lazım.
Superskoda, yps plastik gibi sitelerden bagaj havuzu, file seti, şaft tüneli koruyucu plastik sipariş edilecek.

Şimdilik bu kadar :ok:
Bu konu üzerinden aklıma geldikçe, süreç ilerledikçe güncelleme yapmak istiyorum.

Herkese tekrar teşekkür ederim.
Selamlar.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun şimdiden :) linea türkiye piyasasında hızlı satılan bir araç sorun yaşayacağınızı sanmıyorum :)

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. İlgiyle takip edilecek bir konu olacağını sanıyorum. Resmi prosedürü de ilerleyen dönemde aktarırsanız hem insanlara faydanız olur hem de tarihe not düşersiniz.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, bence doğru seçim. Ben de aracı almadan önce 4-5 ay epey araştırmıştım.

Tek söyleyeceğim şudur; siparişten sonra günler geçmez olur. :)

Bu araç için 2-3 ay bekleme süresi uzun :)

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun Abdurrahman bey. Valla bende şubat 2. haftada verdim siparişi önce nisan 15 gibi gelir dediler bugün gittim mayıs 15 dediler hala üretimde görünüyor dediler :D Çok heyecanlıyım araba için ama yine de gecikmesi beni için iyi oldu. nisanda gelseydi kredi kullanıp faiz ödeyecektim yalandan yere. ama mayısta peşin ödeme yapabilecek durumum olacak Allah izin verirse :)

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese günaydın, iyi haftalar.
Zaman ayırıp okuyan, yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
@faocsu inşallah Mehmet bey
@bilalduzenli Bilal bey, nasıl geçecek zaman bilmiyorum. Kendime başka bir meşgale bulmam lazım :)
@ozyx Özkan bey, Allah herşeyin hayırlısını versin. Sizin için böylesi hayırlıymış demekki.

Bu arada, Ramazan bayramı Temmuz ayının 5-6-7 si. 4ü arefe yarım gün. Bayram öncesi teslim edebilir misiniz dedim, "1i faturayı kessem, 4ü yarım gün, ederim" dedi :D

Selamlar.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun, ağız tadıyla kazasız belasız sürüşler inşallah.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abdurrahman bey, kararınız ve alacağınız aracınız şimdiden hayırlı olsun. Yoldaki arabanın boyası paketi bile değişirken (forumda bulabilirsiniz), size verilen tarihlere çok fazla itibar etmemenizi hatırlatmak isterim!

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba,
Güncelleme yapmak istiyorum.

Sabah saatlerinde kaporamı gönderdim.
Mail ile dekontumu gönderdim. Sanırım önümüzdeki hafta sipariş geçilecek. Gelişmelerden haberdar edeceğim dendi. Bende yine buradan güncelleyeceğim :ok:

Ek olarak: plaka ile ilgili bir sorum oldu. istediğimiz bir plaka vardı. Nasıl alabiliriz dedim. artık absis sistemi nedeniyle mümkün olmayacağı bilgisi verildi.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;567118
Tekrar merhaba,
Güncelleme yapmak istiyorum.

Sabah saatlerinde kaporamı gönderdim.
Mail ile dekontumu gönderdim. Sanırım önümüzdeki hafta sipariş geçilecek. Gelişmelerden haberdar edeceğim dendi. Bende yine buradan güncelleyeceğim :ok:

Ek olarak: plaka ile ilgili bir sorum oldu. istediğimiz bir plaka vardı. Nasıl alabiliriz dedim. artık absis sistemi nedeniyle mümkün olmayacağı bilgisi verildi.

Nerde mümkün değil ya . Giriyorsun müdürün yanına bir kilo baklava ve kafi miktarda nakit parayla, masasının çekmecesinden çıkarıyor özel plakaları :D Babamın arabasında başımıza aynen bu geldi ordan biliyorum :D

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11228]icarus[/MENTION] Atalay bey, normal şartlar altında demek istemiştir :lol: ki açıkcası bende "baklava ve kafi para" vermem.

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;566217
Herkese merhaba arkadaşlar,
İsmim Abdurrahman, 36 yaşındayım. İstanbul'da oturuyorum.
Uzun zaman önce araç detaylı bakım konularına merakımla üye olduğum bu forumda son 3 aydır artık Superb sahibi olabilme ümidiyle bulunuyorum.

Bende burada Superb sahibi olma yolunda tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Belki olurda birisine faydam dokunursa ne mutlu.

Ocak ayında ailecek verdiğimiz araç değiştirme kararı sonrasında alternatifleri çıkardım. Bu arada mevcut aracımızı Linea'mızı 7.5 yıldır sorunsuz kullanıyoruz. Maşallah bu zamana kadar en küçük bir sorunla karşılaşmadık. T-jet motoru ile performans yönünde hiç fena olmayan, lpg.li olmasıyla neredeyse dizelden ekonomik dolayısıyla gerçekten ayrılmakta güçlük çekiyoruz. Buna göre alternatifleri, araç değiştirme kriterlerimizi belirliyoruz.
Bazı ödemelerimizin bitmesini bekleyeceğimiz Temmuz ayını işaretledik.

Ben Golf diyordum. Hanım Passat, ayrıca Qashqai de beğeniyordu.

Golf Linea'mızdan nispeten küçük bir araçtı. Büyükten küçüğe geçmeyelim dedik.

Bi hafta sonu Passat testine gittik. Tabii çok beğendik. Aracımızı oluşturduk. Fiyatımızı aldık. Teşekkür ettik ayrıldık. Benzinli, manuel, comfortline idi.

Qashqai testine gittik. Aracı genel olarak beğendik. Ama satış temsilcisinden müsade isteyip aracı detaylı olarak incelemeye başladığımızda bazı şeylerin iyi gitmediğini anladık. Ön ve arka koltuklar küçük, düzdü. Rahatsızdı. Herkesin bildiği gibi düğmelerde ışık yoktu. Bagajı küçüktü... Amacım polemik oluşturmak değil, kendi yorumumdur. Kesinlikle parasının arabası olmadığını düşündüm listeden çıkardım.

Alternatif arttırmaya çalıştım. Superb aklımda yoktu. Oturduğumuz siteye reklam panosu asmışlar, "baş yapıt" diyordu :) Ertesi hafta bakmaya gittik.
Araştırmasını yapmıştım, buraları okumuştum. Passat ile aynı teknik altyapıda, Passat.ın benzinlisi yerine Superb dizel, Passat.ın Manuel'i yerine Superb otomatik alabiliyorduk. Marka takıntımız olmadığı mevcut aracımızdan da anlaşılacağı gibi tamam Superb alıyoruz dedik :ok: ( kendi kendimize )
Test sürüşü yaptık, fiyat aldık, ayrıldık.

Hafta içi araç opsiyonlarını değerlendirdik, kararlaştırdık.
Superb Style paket, 1.6 dizel otomatik, ambiyans aydınlatma, 18 modus jant, Canton ses sistemi, business gri renk.
Dün tekrar gittik, bir kez daha konuştuk, temmuz ayına istediğimiz için nisan ilk hafta araç siparişini vermek üzere ayrıldık. Aslında kapora vermek istedim ama sipariş girmek zorunda kalacağını, aracın 2,5 ay sonra geleceğini söyledi :)

3 hafta sipariş verme ve sonrasında da aracımızı beklemek üzere bu sürece girdik. Bu kadar zaman nasıl geçecek diye düşünmeye başladık :)

Yapılacak işleri çıkardık.
Tabi temmuz öncesinde mevcut aracımızı satmamız lazım.
Superskoda, yps plastik gibi sitelerden bagaj havuzu, file seti, şaft tüneli koruyucu plastik sipariş edilecek.

Şimdilik bu kadar :ok:
Bu konu üzerinden aklıma geldikçe, süreç ilerledikçe güncelleme yapmak istiyorum.

Herkese tekrar teşekkür ederim.
Selamlar.

Ekim ayında manuel olanı aldım,şubat ayında da otomatik style paket ile değiştirdim. Benim aracım sizinki ile hemen hemen aynı;öncesinde A4 kullanan birisi olarak memnun kalacağınızdan eminim,hayırlı olsun kazasız sürüşler... Plakaya gelince ben özel bir plaka için üç gün bekledim,tabi bir miktar da ücret. Emin olun eğer boşta ise istediğiniz plakayı alabilirsiniz. Bu işi kovalayan fare dedikleri kişiler var ya onlar aracılığı ile ya da bir tanıdık+ücret aracılığı ile alabilirsiniz...

Çevrimdışı İmeko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olur inşallah. Ben de cuma günü 1.4 tsi dsg Style siparişimi verdim. Satış müdürü mayıs sonunda elinizde olur dedi.