škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 48841

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iç hacim geniş olduğu için btu'su az geliyor galiba :)

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bir arkadaşın Hyundai accent 2007 model aracına bindim, klima performansı gerçekten mükemmel. Superb ile ilgili bu sorun yazılımla ilgili değil, donanımla ilgili sanırım...

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,

Ben de klimanın iç hacim yüzünden yetersiz olduğunu düşünmüştüm. Ancak 7 Nisandaki güncellemeyi yaptırdıktan sonra benim klimanın performansı çok iyi oldu. İstanbul'da yaşıyorum. Hatta Antalya'ya tatile gidip geldik, hiç sorun olmadı, serin serin gittik, oralarda gezdik, geldik.
Kısacası Nisan ayından beri klima güzel soğutuyor, üşüdüğüm için derecesini arttırıyorum hatta.

Bence yaptırmayanlar şu güncellemeyi bir denesin.

İlaveten bu geçici klima arızasını 2 aydır hiç yapmadı. En son mayıs ayında bir kere yapmıştı (resetlemiştim hemen), sonrasında hiç olmadı.

Sözün özü ben şu anda klimadan çok memnunum.

Dip not: Ben yaz döneminde motor birazcık ısınınca klimayı açıyorum. (Hasta olmamak için de genelde camlara doğru üfleme yönünü çeviriyorum). İnene kadar kapatmıyorum. Size de tavsiye ederim.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla babamın 2013 civic i var. Aracı calistirir calistirmaz klimayi aciyorum 24 derecede. Hemen 2 snde soğutuyor ve süper güclü sogutuyor. Bizimkilerin sogutma gücü az..

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Bu soruna kalıcı çözüm bulundu mu? Yani güncellemeler falan işe yaradı mı?
Aracım 2016 Mayıs çıkışlı; ilk defa bugün klima soğutamama problemi ile karşılaştım. Muhtemelen fabrikasyon klima sorunu seri üretimde bir süre daha devam etmiş veya bende farklı bir arıza oluşmuş olabilir. Klima tecrübelerinizde son durum nedir?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güncellemeden sonra düzeldi baya. bir de ben cam filmi yaptırdım. llumar air 80.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncelleme yapılalı yaklaşık 8-10 ay oldu. Hiçbir sorun yok. Gayet memnunum.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsedilen geçici çözüm (HI -> LO) işe yaradı. 30 bine kadar ciddi problem yaşamazsam bakım zamanı bir güncelleme isterim ben de.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;613389
Güncelleme yapılalı yaklaşık 8-10 ay oldu. Hiçbir sorun yok. Gayet memnunum.

Hocam servise klimayla ilgili soğutma konusunda problemınız olduğunu söyleyince mi güncellediler?
Yoksa servis periyodik bakım sırasında yeni güncellemeyi biz hatırlatmasak da yüklüyor mu?

Benim aracımda da soğutma konusunda benzer bir durum var ancak tam emin olamadım. (2016 Ağustos Çıkışlı)
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2017, 18:48:49 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten o güncelleme çıkmadan önce 2-3 kez servise başvurmuştum. Sonunda güncelleme yapıldı benim de o günlerde bakım zamanım gelmişti hallettiler. Siz yine de şiyayet olarak iletin. Kendiliğinden yaparlar belki ama söylemekte fayda var.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;613668
Zaten o güncelleme çıkmadan önce 2-3 kez servise başvurmuştum. Sonunda güncelleme yapıldı benim de o günlerde bakım zamanım gelmişti hallettiler. Siz yine de şiyayet olarak iletin. Kendiliğinden yaparlar belki ama söylemekte fayda var.

Sağolun yardımcı olduğunuz için teşekkürler