škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 48843

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
 Herkese merhaba. 16 Ekim 2015 tarihinde Bursa Sertepe otodan süperb prestij dizel otomatik aracımı aldım. 3bin km yaptım. Aracın aldığımdan beri klima sorunu var. Belli aralıklarla klima soğutmuyor, aksine kaynatıyor. Aracın içinde yanıyoruz. Uzun süre sertepe otoyu arayarak çözüm aradılar. İlk kez geçen hafta hata havuzuna bu bilgi düştü dediler. Yurtdışına bilgiyi aktarmışlar. Haber bekliyorlarmış. Tavsiyeleri şu oldu: "Haber gelene kadar kutup başını(-) sök ve tak dediler. Faydası olurmuş. Neyse....
 Ben çocukluğuma gittim: O zamanlarda Grundig veya Telefunken siyah beyaz TV'ler vardı. Çekmeyen kanal olunca TV'ye vurun derlerdi...
 120bin öde "havuza henüz düşmedi" diye geçiştirmeler. Üzücü...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcan;543556
Arkadaşlar,
 Herkese merhaba. 16 Ekim 2015 tarihinde Bursa Sertepe otodan süperb prestij dizel otomatik aracımı aldım. 3bin km yaptım. Aracın aldığımdan beri klima sorunu var. Belli aralıklarla klima soğutmuyor, aksine kaynatıyor. Aracın içinde yanıyoruz. Uzun süre sertepe otoyu arayarak çözüm aradılar. İlk kez geçen hafta hata havuzuna bu bilgi düştü dediler. Yurtdışına bilgiyi aktarmışlar. Haber bekliyorlarmış. Tavsiyeleri şu oldu: "Haber gelene kadar kutup başını(-) sök ve tak dediler. Faydası olurmuş. Neyse....
 Ben çocukluğuma gittim: O zamanlarda Grundig veya Telefunken siyah beyaz TV'ler vardı. Çekmeyen kanal olunca TV'ye vurun derlerdi...
 120bin öde "havuza henüz düşmedi" diye geçiştirmeler. Üzücü...

Bu arada gerçekten ben de klima performansından memnun değilim.. Özelliklesıcak havalard auto modda sanki bir sıkıntı var..

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;543558
Bu arada gerçekten ben de klima performansından memnun değilim.. Özelliklesıcak havalard auto modda sanki bir sıkıntı var..

Ağustos ayından beri kullanıyorum şimdiye kadar klimada en ufak bir sorun yaşamadım

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öyle kuvvetli bir soğutması yok. vectra c aracımda hiç sıkıntı çekmedik. sanırım sensör bizimle aynı hissetmiyor iç ortam sıcaklığını. ya sensörün yeri hatalı ya da vectra c deki gibi yalıtımlı camlar yok ve güneş ışığı algılayıcısı yok. 10 üzerinde 6.5 7 alır benden. daha iyi olmalıydı. 3 5 dolarlık sensörden kaçıp markanın adını bu kadar sıkıntııya sokmak nasıl bir mantıktır bilmiyorum.
auto modda ekonomi kasacağız diye de yaptılarsa da yazıklar olsun.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni sorunu bende yasadim. Klima sogutmadi iki defa kontagi acip kapayinca duzeliyordu. Son yaptiginda servise goturdum tum klima yazilimlarini guncellediler bi daha yaparsa arayin fabrikaya yazacagiz dediler. Buyuk bi ihtimal yazilimsal bi hata var superblerde

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun olması ayrı konu; servisin çözüme yönelik bir fikri olmaması, daha ayrı bir konu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
prestij pakette prestiş kalmamış anlaşılan.geçmiş olsun.2007 yılından bu yana 2.ci octi'm.2.ci aracımda önden yaptığım kaza sonucu klıma radyatörü darbe almıştı orada ki bezden bir aparat var içinde tuz cinsi veya taş tarzı bir aparat vardı o değişti 2 yıl mı ne oldu 120 tl.Onun dışında herhangi bir arıza çıkmadı.Şu an kullandığım octi 2005 fsi hem sıcak hem soğuk süper ısıtıyor/soğutuyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kitpçıkta auto mod için 3 farklı seçim var. Max. Da denediniz mi?

Ayrıca aracı eco moda alırsanız klimada otomatik eco moda alınıyor fe sonraki kullanımlarda eco modda kalıyor

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Cumartesi günü benzer bir sorun ben de yaşadım.Klima/fan kapalı pozisyonda iken araç içi fırın gibi oldu.Isı seviyesi ise her iki taraf için de en düşük seviyede ayarlıydı.Buna rağmen hava kanallarından sıcak hava gelmekte idi. Şu anda ise ısı ayarını en yüksek seviyeye ulaştırdığım anda ısıtma yapıyor.

Klima/fan sisteminde belirtmiş olduğunuz gibi bir sorun var.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir sorun bende de oldu. Derece en düşükte olmasına rağmen Soğutma yapmıyordu. Servisi aradım max. Tuşuna basıp bekleyin dedi sonra düzeldi. Niye oldu ve nasıl düzeldi hiç anlamadım ama bir anormallik olduğu kesin.

Çevrimdışı levogrande

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yeni araçlarda bu tarz basit sorunlar olabiliyor, daha sonraki serilerde bu hataları gideriyorlar.
 aslında piyasaya yeni giren araçları almak için biraz beklemek lazım...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beklemekk lazim da o zaman da fiyatlar ucuyor.

Bu tip sorunlar hemen her aracta var. Yeni model oncesi testlere artik eskisi gibi onem verilmiyor sanirim.

Skoda Octavia A7 ve Superb3 ile yeni imaj yaratmaya calisiyor. Keske brz daha ince eleyip sık dokusalarmis

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkan hatalar hızla çözülüyorsa, müşteri mağdur edilmiyorsa sorun olmaz kanaatimce.

Kontrole gittiğimde benim karşılaştığım sorunları paylaşıp çözmelerini ısrarla isteyeceğim.

Çevrimdışı yibir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı problem bende de oldu.Bir türlü soğutmaya alamadım.Çözüm bulan varsa lütfen paylaşşın.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de başka bir problem yazayım. elimden bugüne kadar 8-9 model araç geçti. klimalı olanlarda (manuel dahil) araç soğutma suyu sıcaklığı 50 dereceyi geçmeden havalandırma ısıtmaya ayarlı ise çalışmıyordu. ama vw grubuna geçtik kardeşimin leonda motorun ısınmasını beklemiyor araç ısıtıcam diye buz gibi havayı içeriye veriyor. skodada dikkat etmedim ama bu vwde genel bir durum mu? marea hlximde, vectralarımda, e39umda (ki onda zaten bir de motor sıcaklığını saklayan ek bir sistem vardı), 2013model astra h aracımda bu durumla karşılaşmadım.