škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB 2.0 TDİ 190 HP 400 NM DSG

baba63 · 143 · 39913

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında mantıklı. Passatın highline konusundaki şımarık burnu havada sipariş almıyoruz tavrı yüzünden bu superbe yarar.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: özdil;542870
Aslında mantıklı. Passatın highline konusundaki şımarık burnu havada sipariş almıyoruz tavrı yüzünden bu superbe yarar.

Birde üzerine sesli ve konforlu çalışan Passat'ın süspansiyonlatını ve 2.0 dizel de cazip alternatif olmaması liderliğe taşır.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar;

Henüz aracı tam karıştıramadım. Merak ettiğim bir husus var.

Mesela kumanda ile aracı açtığımda, gece de olsa sadece LED gündüz farlarının yanmasını istiyorum, böyle bir seçenek var mıdır ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza tekrar hoşgeldin.Diğer d segmenti araçlarla kıyasladığınızda artısı ve eksisi neler.Ayrıca AUDİ  A6 dan sonra skoda?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;542941
Arkadaşlar;

Henüz aracı tam karıştıramadım. Merak ettiğim bir husus var.

Mesela kumanda ile aracı açtığımda, gece de olsa sadece LED gündüz farlarının yanmasını istiyorum, böyle bir seçenek var mıdır ?

far ayarlarından coming home, leaving home seçeneklerinin süresini sıfırlayın. Bu durumda sadece led gündüz farları yanacaktır.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin Superbler efsane oluyor zaten.Bu da hayırlı olsun.İç kabin yine açık renk mi?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;542955
far ayarlarından coming home, leaving home seçeneklerinin süresini sıfırlayın. Bu durumda sadece led gündüz farları yanacaktır.

Allah allah öyle oluyo mu ya denediniz mi daha önce

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;542959
Allah allah öyle oluyo mu ya denediniz mi daha önce

Özellikle tam bu senaryoyu denemedim ama kılavuz eşliğinde fonksiyonları kurcalarken coming home, living home özelliklerinin açılıp kapatıldığını, süresinin uzatıldığını görmüştüm.

Nitekim kılavuzun 70. sayfasında da anlatılıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;542961
Özellikle tam bu senaryoyu denemedim ama kılavuz eşliğinde fonksiyonları kurcalarken coming home, living home özelliklerinin açılıp kapatıldığını, süresinin uzatıldığını görmüştüm.

Nitekim kılavuzun 70. sayfasında da anlatılıyor.

Hocam devre dışı diyo ledler yanar demiyo. Yani herhangi bir ışık açmıyo diyor. Bu dediğiniz ancak vag comla kodlanır ve audiler gibi park sis yapar

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ledler her durumda yanıyor zaten, onu kapatmanın ayarını bulamamıştım.

yarın tam bu senaryoyu deneyip net bilgi vereyim.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;542950
Aramıza tekrar hoşgeldin.Diğer d segmenti araçlarla kıyasladığınızda artısı ve eksisi neler.Ayrıca AUDİ  A6 dan sonra skoda?

Hoşbulduk. :ok:

İlk değerlendirmem şanzıman olsun...

Multitronic çok konforlu, dsg ise çok hızlı bir şanzıman. Multitronic'de D konumunda vites geçişleri yok. Sonsuz bir dişlide ilerliyor. Bu yüzden de vites geçişlerini göremiyorsunuz, hissetmiyorsunuz, sadece S modunda görülebiliyor devir saatinde. Buna karşılık gaz tepkileri biraz yavaş. 7 ileri DSG'den iyi fakat 6 ileri DSG'den kötü. (7 ileri DSG'de kullanıyorum). 6 ileri DSG'nin gaza verdiği tepkiler, (çok fazla denemedim alt devirlerdeki izlenimimdir) çok hızlı ve net. SuperB'nin içi daha ferah. Audi'nin içi daha tok. Özellikle de A6'nın koltukları sertliği nedeniyle daha güvende hissettiriyor. Öte yandan multimedya konusunda A6'da (2011 modelde) opisyonel donanım olarak MP3 çalar tercih etmemişseniz, max 14 15 şarkı alan track cdlere mahkum kalıyorsunuz. Uzun yolda eziyete dönüşüyor. A6'nın kapısı daha tok kapanıyordu. Sürüş vs gibi diğer detaylı cevapları, birkaç gün sonra çıkacağım uzun yolculuk sonrası verebilirim.

Alıntı yapılan: bilalduzenli;542955

Teşekkür ederim, yarın ilk iş deneyeceğim. (Sonucu bildirirseniz memnun olurum)

Alıntı yapılan: ugurcnplt;542958
Sizin Superbler efsane oluyor zaten.Bu da hayırlı olsun.İç kabin yine açık renk mi?

Teşekkür ederim :ok:...

Evet vazgeçilmez kombinasyonum, iç renk mutlaka bej olmalı :)...

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız sürüşler dilerim. Audi A6 ile ayrıntılı karşılaştırmanızı ben de merakla bekliyor olacağım

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;542968
...Multitronic çok konforlu, dsg ise çok hızlı bir şanzıman. Multitronic'de D konumunda vites geçişleri yok. Sonsuz bir dişlide ilerliyor. Bu yüzden de vites geçişlerini göremiyorsunuz, hissetmiyorsunuz, sadece S modunda görülebiliyor devir saatinde. Buna karşılık gaz tepkileri biraz yavaş...
Multitronic CVT' nin Audi' deki adı zaten.
Yalnız A5' te çok güzel çalışıyordu şanzıman. Gaz tepkilerinde zayıflık vs. hissetmedim ancak sistem sürekli en büyük dişlide gitmeyi hedeflediği için sabit hızlarda giderken gaza biraz basıldığında tepkisi geç oluyor doğrudur. Yalnız gaza iyice abanılırsa gayet güzeldi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;542999
Multitronic CVT' nin Audi' deki adı zaten.
Yalnız A5' te çok güzel çalışıyordu şanzıman. Gaz tepkilerinde zayıflık vs. hissetmedim ancak sistem sürekli en büyük dişlide gitmeyi hedeflediği için sabit hızlarda giderken gaza biraz basıldığında tepkisi geç oluyor doğrudur. Yalnız gaza iyice abanılırsa gayet güzeldi.

Şanzıman güzel çalışıyor fakat dediğim gibi anlık tepkilerde yavaş kalıyor. Audi bu konudaki eleştirileri dikkate aldı ve 2015 Model A6 ve A4 araçlarda Multitronic yerine S-Tronic kullanmaya başladı.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçtaki ambiyans aydınlatmaları ve ayak aydınlatması, far düğmesi 0 da da olsa yanıyor. Bugün fark ettim. Sizde de aynı şekilde mi arkadaşlar ?