škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb 1.4 TSI ACT Yakıt Tüketimi

kolgezer · 217 · 90872

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim fabrika verisine en yakın aracım '96 vectra b 2.5 cdx manuel olmuştu. fabrika verisi ortalama  8.6 lt ye gerçekte ortalama 9.0 tüketim. 90 sabitte 6.8 lt fabrika verisini tutturuyordu.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tüketim işi de aslında emisyon skandalı gibi bir şey.

kağıt üzernde verilen değerler optimum koşullarda yapılıyor. Yok % bilmem kaç eğim, trafik, dur kalk yok, düz yol, klima cam vs açık değil vs vs.

Tutturmak çok çok zor. Hele ki şehir içi

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrika verilerinin en iyi tuttuğu yol Eskişehir, İstanbul Dönüşüdür.... Ağırlıklı yokuş aşağı ve dur kalk olmadığı için ideal oluyor...

Çevrimdışı hadekam1985

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben sadece hafta sonu kullanıyorum aracımı o yüzden dizele o kadar fazla para vermek istemedim bizim ülkemizde dizel hayranlığı var insanlar araç alırken pek hesap yapmıyor

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ford'un, Honda'nın veya Toyota'nın benzinlisini asla düşünmezdim. Zira daha fabrika verileri şehiriçi 8-9 lt ile başlıyor. Gerçekte 10-11 litre yakarlar muhtemelen.

Ancak VAG grubunun verimli motor konusunda çok sağlam argesi var. ACT vb. gibi teknolojileri bulunuyor. Alırken fabrika verileri üstüne 2 lt koyup şehir içi 7.5-8 lt civarı yakar niyetiyle almıştım. Nitekim ilk izleminleri biraz daha altında olacağı yönünde.

Bu tüketim yıllık kilometreme göre (13 bin) beni tatmin ediyor. Ayrıca dizelden benzinliye geçince sessizliğin konforunu yaşayıp memnuniyetim daha da arttı. :)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben  10.000 km den sonra totalin yakıt tüketim programını kaydettim. Günlük 100 km garantim var ve aracımın ortalama yakıtı0.21 kuruş. Dizel ve otomatik ki bunu hiçbir benzinli araçta yakalayacağımı sanmıyorum. Tam alalı 2 sene oldu ve aracım 35700 km de

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tsi motor bir araç kullanmadım hiç ama nasıl bir sürüş olacağını merak ediyorum. Eski aracım benzinliydi ama yokuşlarda beni baya bir yoruyordu. (toyota avensis 1.6 110 beygir 2007 model)

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;541490
tsi motor bir araç kullanmadım hiç ama nasıl bir sürüş olacağını merak ediyorum. Eski aracım benzinliydi ama yokuşlarda beni baya bir yoruyordu. (toyota avensis 1.6 110 beygir 2007 model)

önceki aracım focus dizeldi, şimdiki benzinli superb.

Yokuş performansı olarak dizel motorun daha istekli, benzinlinin baygın olduğunu söyleyebilirim. Bir de yolcu/bagaj varsa benzinlide şoföre de baygınlık geliyor. :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelle tanışmam 3.0 cdti opel vectra ile olduğundan yorum yapamayacağım. oldukça güçlü ve otomatik olduğundan sıkıntı yaşamadık. benzinli araçlarda da e39 m5 gibi serinin en üstünü de kullandığımdan her araç için geçerli olan şu 5. veya 6. vites ekonomi vitesidir. otomatikler zaten uygun vitese düşüyor.

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yine çöplüğe dönmüş bir konu.Admin'in yerinde olsam,  başlık ile alakası olmayan tüm mesajları silerim

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam (kolgezer) şehir içi ve dışı değerler birbirine yakın şehir dışında biraz gazlıyormusunuz ?
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2015, 22:33:20 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erens;545752
Yine çöplüğe dönmüş bir konu.Admin'in yerinde olsam,  başlık ile alakası olmayan tüm mesajları silerim
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29592

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;545754
Hocam (kolgezer) şehir içi ve dışı değerler birbirine yakın şehir dışında biraz gazlıyormusunuz ?

İstanbuldan arabayı alır almaz ankara ya gelirkenki değerlerimdi. Araç 0 km olduğundan yüksek çıkmıştır. Yoksa 130-140 la filan gelmiştim.