škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

smart link mirror link olaylarını masaya yatıralım

aytunca · 182 · 62843

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba

değerli arkadaşlar aracımızda bulunan Smart link ve Mirror link ile ilgili detaylı bilgileri bu dosyada toplamak istedim hangi telefonlarla uyumlu ve efektif olarak nasıl kullanabiliriz bu konuda detaylı yorumlarınızı rica ediyorum Ben şu anda bu özellik kullanamıyorum benim gibi Birçok kişi olduğunu tahmin ediyorum Böylelikle önemli bir konuda çözüm üretmiş oluruz

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı teslim alırken detaylı sorular sormuştum. Orada bilen bir arkadaş çıktı ve şu cevapları vermişti.
- Mirrorlink Sony'e ait bir teknoloji ve en iyi Sony Xperia Z3'te verim alabiliyorsunuz.
- Cİhaz USB kablosuyla araca bağlanıyor.
- Z3'te ekranı tamamen yansıtıp telefon ekranını bolero ekranda görebiliyorsunuz.
- Samsung ve Iphone'larda bazı fonksiyonlar çalışabiliyor.
- Araç hareket halindeyken navigasyon istiyorsanız Z3'te sygic navigasyon satın alıp kullanabilirsiniz. 80 TL civarı.

Aklıma gelenler bunlar. Ben şu sıralar, sesli kullanım, müzik, telefon ve resim görüntüleme işleriyle meşgulüm. Onları tam çözünce bu konuya da bir bakma niyetindeyim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lolipop güncellemesi almış z1 ile bağlantı yaptım ben. araç hareket edince uygulamalar kullanım dışı kalıyor. bu arada sygicin yazılımı 80tl mi 80euro mu? benim aklımda 80€ olarak kalmış. iphonelarda 5 üstü modelleri destekliyormuş.
z1 de kabloyu taktım, telefonun bağlantı ayarları menüsünde mirror link i aç dedim.
yazılım yükleniyor dedi.yazılımı yükledi ve faal oldu. google mapsi açtım bolero ekran üzerinden. adres girdik heyecanla. araç hareket edince kapandı uygulama :)
benim tecrübem bundan ibaret. benim kendi telefonum note2 ve lolipop güncellemesi almayacakmış. eşimde de iphone4s var. biz bu özelliği kullanamıyoruz yani.
note2 de banka uygulamalarım da çalıştığından resmi rom kullanıyorum. root edip harici rom atılsa bu özellik çalışacak ama riskli gördüğümden bulaşmadım.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;541048
lolipop güncellemesi almış z1 ile bağlantı yaptım ben. araç hareket edince uygulamalar kullanım dışı kalıyor. bu arada sygicin yazılımı 80tl mi 80euro mu? benim aklımda 80€ olarak kalmış. iphonelarda 5 üstü modelleri destekliyormuş.
z1 de kabloyu taktım, telefonun bağlantı ayarları menüsünde mirror link i aç dedim.
yazılım yükleniyor dedi.yazılımı yükledi ve faal oldu. google mapsi açtım bolero ekran üzerinden. adres girdik heyecanla. araç hareket edince kapandı uygulama :)
benim tecrübem bundan ibaret. benim kendi telefonum note2 ve lolipop güncellemesi almayacakmış. eşimde de iphone4s var. biz bu özelliği kullanamıyoruz yani.
note2 de banka uygulamalarım da çalıştığından resmi rom kullanıyorum. root edip harici rom atılsa bu özellik çalışacak ama riskli gördüğümden bulaşmadım.

Bende de z2 var. Dün sizin yaptığınız şekilde bağlamaya çalıştım ama yapamadım. 6.5 " bolero mevcut arabada. Fakat mirrorlink için bir menü vs bulunmuyor. Yani arabada mirrorlink seçeneğini seçebileceğim bi yer yok.Telefonda Ayarlara giriyorum mirrorlink ile bağlan diyorum ekran yan dönüyor üstte telefonun önünde direksiyon resmi gibi bir ufak simge çıkıyor ama ekrana yansımıyor bişey.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracım superb prestij. ondaki bolero ünitede mirrorlink açık. misal passat sahipleri highline bile alsa mirrorlinke ekstra para ödeyip açtırıyorlar. bir seri no satın alıyorlar bunu servis araca bağlanıp işlem yapıp ünitenin mirror linkini açıyor.
sizin araçta da ünite bolero olup mirror link kapalı olabilir.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;541062
benim aracım superb prestij. ondaki bolero ünitede mirrorlink açık. misal passat sahipleri highline bile alsa mirrorlinke ekstra para ödeyip açtırıyorlar. bir seri no satın alıyorlar bunu servis araca bağlanıp işlem yapıp ünitenin mirror linkini açıyor.
sizin araçta da ünite bolero olup mirror link kapalı olabilir.

Olabilir. Bizim Bolero da Mirrorlink ile ilgili hiçbir menü,seçenek vs. bulunmuyor. Sizde nasıl anlaşılıyor mirrorlink in açık olduğu ?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Menüde seçenek olarak var. elinizle kaydırıyorsunuz karşınıza çıkıyor. çok da hatırlamıyorum. aracı eşim kullanıyor. ben seat leon fr kullanıyorum günlük olarak. onda bunların hiç biri yok :)

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mirror link i Sony z 3 ile kullanan var mı nasıl sonuçlar elde etti.  Bir de foto yükleyebilir mi

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
http://compatibilitylist.skoda-auto.com/?appVIN=&appLanguage=en-US

sitede Mirrorlink destekli olan telefon veya tablet modelleri sıralanmış. hangi model nelere
destek verdiğini yazıyor. Çoğu model ya desteklemiyor yada sınırlı desteğe sahip.

Arkadaşın dediği gibi sony Z3 en iyi desteği veren cihaz olarak görünüyor.
İnternette yaptığım araştırmaya göre Android Auto ile Google Maps kullanılabiliyor.

Suanda Asus Zenfone 2 kullanıyorum ve desteklemediğini görünce hayal kırıklığı yaşadım. :/
Araçım gelince eşden dosttan farklı telefonları denerim. işe yarar faydalı bişeyse o zaman ya araç için bir tane tel alır koyarım yada Asus üzerinden kullanmaya dewam ederim.

Smartgate için çözüm olsaydı Google.Play üzerinde Skoda Auto a.s. bir sürü güzel apk yayınlamış ama bir çoğu smartgate (wifi) bağlantı istiyor.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
note4 ile kullandım ilk başta hareket halindeyken kapandı sonra ayarlardan şimdi hatırlamadığım birkaç değişiklik yaptım ve sorunsuz çalışmaya başladı tabi deneme sürümü bitti bi ara satın alıp kullanmaya devam edicem bence gzl bir navigasyonu var

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben iphone ile carplay denedim bağlantı olmuyor. Görüyor cihazı ama olmuyor. İphone ile yapabilen var mı? Daha doğrusu iphone 6plus.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;542511
Ben iphone ile carplay denedim bağlantı olmuyor. Görüyor cihazı ama olmuyor. İphone ile yapabilen var mı? Daha doğrusu iphone 6plus.

Ben test aracında denedim, aynı cihaz ile. Sıkıntı olmadı, ancak navigasyon vs. gelmiyor. Telefon rehberi, mesajlar, müzikler falan geldi.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal lightning şarj kablosu takınca oldu. Bu arada car play destekleyen çok uygulamada yok. Navigasyon bulamadım misal.