škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;632914
"1-geri vitese takınca arka sislerinde yanması"
bunun yerine geri vites ışık şiddeti arttırma kodu bulmuştum denedim ama bence çalışmadı. belki buna yoğunlaşabiliriz.
"2-köşe dönüş (sis) lerin her zaman yanması."
bu şekilde olan vag grubu araçlar görüyorum ama. bizde auto aktif olduğu için gündüz çalışmıyor sanırım. benim eski aracımda da gündüz aktifti. o yüzden olsa bence güzel olur.
"5-ışık sensörü ayarı bende sanırım çalışmıyor. test etmeye çalıştım ama hep aynı tepki veriyor."
bunu gündüz kapalı ya da akşam üstü deneme şansın var mı abi, bence ekrandan ne yaparsak yapalım tepki aynı :)
"6-kapı açma kapatmada sinyal sayısı artabilir mi? değiştirebilir mi?"
bunu da kapatınca 2 açınca 3 olsa bence daha güzel oluyor :) bunlar hep eski araçların alışkanlıkları :)
"7-Amerikan park ön farlar menüden açma kapatma sağlanır mı?"
auto da durduğu için herzaman, gündüz amerikan park çalışmıyor. para ile yapan bir sitede yapacakları listesine bunuda eklemiş ama biraz araştırdım kod çıkmadı karşıma
"9-xds açmak ? sizde işe yarayan birşey mi? yazılımla olacak birşey mi? ben açmadım bunu."
buna ne diyorsun peki ? açtın mı sen, işe yarar birşey mi?

ben ayrıca; silecek ağlama modu açtım çok işe yarıyor. kodu not almamışım.

Tekrar merhaba,
1-geri vitese takınca arka sislerinde yanması". Bu özellik için vcds'de seçenek yok malesef. Ancak geri vites lambasının ışık ayarları var tabi ki:
A28 ile biten bölüme göz atmak lazım.
UDS Adaptation Channel: ENG124888-ENG115497-Leuchte28RFL C3-Light_Function_A_28
Stored value Rueckfahrlicht --- Geri vites lambası
Işık şiddetini açmak için:
UDS Adaptation Channel: ENG124888-ENG115499-Leuchte28RFL C3-Dimming_AB_28
Stored value 100 =======>>> Bunu arttırabilirsin. (127 gibi)

Yada tüm bunlarla uğraşmak yerine güçlü beyaz ışık veren birer led ampül alırsın olur biter.:)
2- Virajda sislerin gündüz çalışması bana mantıklı gelmiyor. Zaten vcds'de böyle bir özellik yok.
5- Işık sensörü hassasiyeti bende de aynı gibi. Ama çok takılmıyorum buna. Benim için Önemli olan tünele girence farlar yanıyor mu? Yanıyor.:)
6- Bunu anlamadım. Kapı açma ile sinyal yanması diye bişey yoktu zaten.
7- Bunu da bulamadım. Ancak Yine de olması için yapacağın sadece anahtarı Park konumuna almak.
9-Bu konuda çok bilgim yok. Ancak araçlarımızda orjinalinde ESP olması yeterli bence. ve Xds  geçmenin sakıncaları olduğu söylenmekte;
     1)Balataların çabuk aşınması
     2)Aks rulmanına (Constant-Velocity joint) fazla yük bineceği gibi.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2-gündüz dönüş sisleri yanan rastladığım golf polo gibi araçlar var. yıla göre değişiyor olabilir mi? daha eski araçlarda örneğin olabilir mi?
5-ışık hassaiyete bende takılmıyorum. ama çalışmıyor sanki :D
6-anahtardan kapı açınca 2 kez sinyaller yanıyor, kapatınca 1 kez. bunu 1 kez arttırma :)
7-far anahtarı auto modda olduğunda gündüz amerikan parklar yanmıyor bunu demek istedim.
9-bende açmayı güvenli bulmadım. herşeyi kapatmışlar ama işe yarasa bizim araçlarda güvenşlik adına açarlardı diye düşünüyorum :)

silecekler su püskürtüp 3 kez temizledikten sonra bıraktığınızda bir kaç sn sonra 1 kez kendi çalışıyor süzülen duyu temizlemek için.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;632932

2-Eski araçlarda olabilir. Ben hiç görmedim.
5-:uve:
6-VAG grubunun standardı böyle. Yapacak bişey yok.:)
7-
-------------------------------------------------------------------------------------
-Amerikan parkların gündüz de yanması için gereken kodlama:
-------------------------------------------------------------------------------------
Daha önce paylaştğım kodlamaya ek olarak;
Ch: ENG124861-ENG115021-Leuchte 0 BLK VL B35-Light_Function_D_0
     adapted to --->>> Daytime running lights
Ch: ENG124862-ENG115040-Leuchte1BLK VRB23-Light_Function_D_1
Yan ayna sinyalleri için de;
Ch: ENG124877-ENG115274-Leuchte16BLK SLC11-Light_Function_D_16                
Ch: ENG124878-ENG115293-Leuchte17 BLK SR A72-Light_Function_D_17
9-:ok:
silecekler su püskürtüp 3 kez temizledikten sonra bıraktığınızda bir kaç sn sonra 1 kez kendi çalışıyor süzülen duyu temizlemek için.:gut:

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında bi whatsapp grubu kurup kodlamayı tartışarak uyarladığımız kodları burada paylaşabiliriz, sanırım rapidlerle uğraşan 3-4 kişiyiz

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;632935
2-Eski araçlarda olabilir. Ben hiç görmedim.

5-:uve:

6-VAG grubunun standardı böyle. Yapacak bişey yok.:)

7-

-Amerikan parkların gündüz de yanması için gereken kodlama:

Daha önce paylaştğım kodlamaya ek olarak;

Ch: ENG124861-ENG115021-Leuchte 0 BLK VL B35-Light_Function_D_0

Ch: ENG124862-ENG115040-Leuchte1BLK VRB23-Light_Function_D_1

Yan ayna sinyalleri için de;

Ch: ENG124877-ENG115274-Leuchte16BLK SLC11-Light_Function_D_16                

Ch: ENG124878-ENG115293-Leuchte17 BLK SR A72-Light_Function_D_17

9-:ok:

silecekler su püskürtüp 3 kez temizledikten sonra bıraktığınızda bir kaç sn sonra 1 kez kendi çalışıyor süzülen duyu temizlemek için.:gut:

Hocam ayrıca mesaj kutunuz dolmuş 05069400014 numaramdan ulaşırsanız birkaç şey sormak istiyorum

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracim 2013 rapid vcds kablosunu yeni aldim version17.8. Dünden beri ugrasiyorum ama kodlari bir türlü degistiremiyorum. Kod kabul edildi diyor ama hic bir sey değişmiyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı bir yazılım deneyin. Aynı olay bende olmuştu. Sonunda satıcı 16.8 sürüm yazılım gönderdi ve normal çalışmaya başladı. Kabloda 17.1.3 yazıyor.

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstediklerimin bazılarını yapabildim fakat confort windows, kilit akustik onay ve LH/CH opsiyonları yazılımda aktif olarak görünse de araç üzerinde çalışmıyor. Yapabilen oldu mu (2013 rapid)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
09-Cent.Elect. Adaptasyondan da sürelerin ayarlanmış olması gerekiyor.

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Süreler tanımlı. Adaptasyonun icinde confort window için herhangi bir ayar da yok.

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dönüşlerde sislerin yanması için kontrol ünitesinden kablo çekilmesi lazım deniliyor. bu konuda yardımcı olabilecek varmı ? kablo çekelimde nereye takıcaz resim veya bilgisi olan varmıdır? araç 2013 rapid sedan otomatik dizel far anahtarı 17 pinli versiyon

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
09.Cent.Elect. Long coding Bayt 14-> Bit 0 ve Bit 7 işaretli mi sizde?

Bit 0: Front fog light installed.

Bit 7: Cornering Lights via Front Fog Lights active.

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;633800
09.Cent.Elect. Long coding Bayt 14-> Bit 0 ve Bit 7 işaretli mi sizde?

Bit 0: Front fog light installed.

Bit 7: Cornering Lights via Front Fog Lights active.

hocam kodlamaları açtığımız anda ekranda lamba arıza işareti çıkıyor. bu formun en baştaki sayfada kontrol ünitesinden kablo çekilmeli deniliyor ama nereden nereye kablo çekicem bilemiyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde sisler yanıyor mu? Sisleri kodladığınızda mı arıza ışığı yanıyor? Arıza lambasının yanması ya sislerde kablo tesisatı yok ya da ampullerde bir sorun var.