škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hesap işletim ücretleri hakkında...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sayın forumdaşlarım Danıştay bankaların aldığı hesap işletim ücretlerinin haksız olduğuna ve alınmaması gerektiğine karar vermiş ve yürütmeyi durdurma karar almıştır. Benim gibi bankalarla bu yüzden sorun yaşayan varsa bilgilerinize.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Walla, Sürekli sermayeyi ve bankaları kollayan bir sistem olduğu sürece bunlarla başa çıkmak son derece zor. Sözde kredi kartı aidatları kredi çekerken kafadan aldıkları fahiş dosya masrafı ve benzer 20 ye yakın haraçlarda yasaklanmıştı.Ne oldu kartlarda aidatı kaldırdıkları kartı çıkarttılar taksitli alışveriş imkanı kalktı.Kart değiştirenlerin BONUS' larını bile yaktılar. Aidatları geri alanları birde mahkemelere verdiler.Yani anlatmak istediğim şu,Danıştay bozar birileri 2 dk.da daha beter uygulama getirir.Trafik sigortasında ne oldu içine iyice yaptılar adeta trafik sigortası yapanları aptal yerine koydular,mahkemelerin verdiği kararları yok hükmünde kabul edilebilecek uygulamalara yol açacak sonuçlar son resmi gazetede yayınlanan yönetmelikle getirildi.Elektrikten alınan haraçlar ne oldu?Hani sözde kayıp kaçak haracı kaldırıldıydı.Bu da Danıştay kararı değilmiydi?
Bunları çözmek aslında son derece basit ve kolayda,yazarsam bu bile bir çok medeni ülkelerde demokratik bir hak olan şey bizde kolayca suç haline geliverir.Geçmişte örnekleri çok.