škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skodoctavia araç alacağım tavsiye istiyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alkadras61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Herkese Merhaba,

Ben octavia'yı ilk gördüğümden beri hastasıyım. Biraz para biriktir biraz kredi çek derken araba almaya karar verdim. Fakat 2 model arasında kaldım.

1. tabiki skoda octavia elegance 1.6 TDI 2010 model ve 110000 km'de fiyat ise 42000 TL istiyorlar. Bu araçtaki çekincem kilometresi çok olması sıkıntı olurmu benim için ve fiyat gö önüne alırsak fiyat mertebesi normal mi ?

2. Toyota Corolla 1.4 D-4D Elegance 2010 model ve 85000 km'de fiyat ise yine 42000 TL istiyorlar. Fakat toyotada araştırmam kadarı ile 2010 ve sonrası modellerde yağ yakma sorunu ve motorunun kasayı taşımadığını yokuşlarda çok sıkıntı yaşadıklarını bildirdiler.

Arabamı almadan sizlerinde tavsiyesini alayım dedim. Araba alma limitim 40-45 bin TL arasında dizel araç arıyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: alkadras61;440036
Öncelikle Herkese Merhaba,

Ben octavia'yı ilk gördüğümden beri hastasıyım. Biraz para biriktir biraz kredi çek derken araba almaya karar verdim. Fakat 2 model arasında kaldım.

1. tabiki skoda octavia elegance 1.6 TDI 2010 model ve 110000 km'de fiyat ise 42000 TL istiyorlar. Bu araçtaki çekincem kilometresi çok olması sıkıntı olurmu benim için ve fiyat gö önüne alırsak fiyat mertebesi normal mi ?

2. Toyota Corolla 1.4 D-4D Elegance 2010 model ve 85000 km'de fiyat ise yine 42000 TL istiyorlar. Fakat toyotada araştırmam kadarı ile 2010 ve sonrası modellerde yağ yakma sorunu ve motorunun kasayı taşımadığını yokuşlarda çok sıkıntı yaşadıklarını bildirdiler.

Arabamı almadan sizlerinde tavsiyesini alayım dedim. Araba alma limitim 40-45 bin TL arasında dizel araç arıyorum.

Evet toyotada yağ yakma sorunu doğrudur, eskilerinde yokmuş. Torku biraz fazla olan yeni motorlarda genelde varmış. Octavia'yı tavsiye ederim. Km'nin sorun çıkaracağını sanmıyorum. Bu motorda triger değişimi de ya 180 ya 210 binde zaten (gerçi 5 yıl olayı da var). Octi alınır.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya da yeni toledo tdi için çok rekabetçi fiyatlar var. TDI Style 47700 tl. Mis gibi sıfır alır binersiniz.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2013, 10:49:23 Gönderen: turker »

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;440068
Ya da yeni toledo tdi için çok rekabetçi fiyatlar var. TDI Style 47700 tl. Mis gibi sıfır alır binersiniz.

Katilmamak icten degil...

Çevrimdışı alkadras61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
can 77 kardeşim ve turker kardeşim yorumlarınız için sağolun... seat'ı ilk ziyaret ettim fakat inanın toledo inanın o parayı haketmiyor arabada sadee vw motou olduğu için satın alınır başka bi özelliği için satın alınmaz. bu arada skoda octi de karar kıldım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun, ama tecrübeyle sabit ki o km'de arabaya o para bağlanınca km 100-110 ilerledikçe insanın içine kurt düşmeye başlıyor. Bi şey olacağından değil ama kurt işte :D Madem bütçe o civarda, temmuzda 2. el alınacağına aralıkta mis gibi sıfır alınabilir. Öneri sadece ;) Aralığın sıfır fiyatları yaz aylarının 2. ellerine denk gelebiliyor 1-2 yaşındaki araçlar için.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2013, 22:07:54 Gönderen: turker »

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yılda 10 bin km nin altında yol yapıyorsanız...bol donanımlı sıfır TSİ bi araç da alınabilir...dizel olacaksa illa okadar para veriyorsanız bence km si 50 bin civarında olsun..şiddetle öneriyorum..2 yılda 100 bin yapan araç almak pek mantıklı değil..