škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Marjet sıvı sistem lpg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Marjet sıvı sistem lpg taktıran hakkında bilgisi olan var mı acaba

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam boşver LPG'yi;
10lt falan mı yakıyorsunuz?

Gerçi ben 15km yolu akşamları 1 saatte aldığım için 10litre yaktırıyorum ama soğuk hava vs çok kafayı takmıyorum. Soğuk/yoğun trafik/yokuş olduğu için normal diyorum artık.

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gazeteci;601213
Merhaba arkadaşlar. Marjet sıvı sistem lpg taktıran hakkında bilgisi olan var mı acaba
Yeni yeni duyulan bir firma ama yaygın olmayan ve güvenilirliği kanıtlanmamış bir firma. Vialle , brc, prins gibi markalara yönelmek sağlıklı olur.
Alıntı yapılan: telepinu;601242
Hocam boşver LPG'yi;
10lt falan mı yakıyorsunuz?

Gerçi ben 15km yolu akşamları 1 saatte aldığım için 10litre yaktırıyorum ama soğuk hava vs çok kafayı takmıyorum. Soğuk/yoğun trafik/yokuş olduğu için normal diyorum artık.
Belki bilmiyorsunuzdur diye açıklamak isterim Lpg dememiş arkadaş lpdi yani sıvı lpg demiş. Tsi lara tam uyumlu olan motora lpg değil tamamen sıvı lpg giren benzine hiç gerek duyulmadığı tasarrufu %55 lere varan bir sistemdir. Sattığım leonumda kullandığım süper bir sistemdir.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;601244
Yeni yeni duyulan bir firma ama yaygın olmayan ve güvenilirliği kanıtlanmamış bir firma. Vialle , brc, prins gibi markalara yönelmek sağlıklı olur.

Belki bilmiyorsunuzdur diye açıklamak isterim Lpg dememiş arkadaş lpdi yani sıvı lpg demiş. Tsi lara tam uyumlu olan motora lpg değil tamamen sıvı lpg giren benzine hiç gerek duyulmadığı tasarrufu %55 lere varan bir sistemdir. Sattığım leonumda kullandığım süper bir sistemdir.

Tam sıvı ise benzin deposuna mı konuluyor? Aracım 1.4 tsi gerçekten bilmediğimden soruyorum...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlperKoPat;601246
Tam sıvı ise benzin deposuna mı konuluyor? Aracım 1.4 tsi gerçekten bilmediğimden soruyorum...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayır yine bir lpg tankı var. Diğerlerinden farklı ama görünümü aynı bir tank. Herkes gibi her yerden lpg alıyorsunuz. Kit tanktan özel pompa ile gelen lpgyi anlık olarak sıvıya dönüştürüyor. Tüm 2009 üstü turbo benzinli araçlarda olan yüksek basınç pompasının tepesinden tıpkı benzin gibi veriliyor. Montaj için Motorda talidat olmuyor lpg deki takıt odası delme vs gibi. Yüksek basınç pompasının tepesindeki benzin hortumu lpdi kitine lpdi kitinden bir hortumda yüksek basınç pompasına bağlanıyor sadece. Basit ve kaliteli bir sistem. Kit eğer lpg bittiyse veya siz geçirdiyseniz benzin iletiyor motora. Onun haricinde ilk marş dahil hiç benzin kullanmıyorsunuz. Normalde kontak açıp kapamaya göre değişen  aylık 30-100 tl arası benzin alımıda olmadığı ve tüketim farkı max 1 lt olduğu için tasarruf %50 çok rahat oluyor. Basa basa 22 krş yakıyordum leonda. Yazılım egzoz 11 lt tüketimim vardı.

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sistemin diğer lpgler gibi zararlı olmadığı yazılıp çiziliyor üstelik %50 asgari tasarruf var deniyor. Birde fiyatı emsallerinin yarısı yani cazip gibi duruyor. Yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşsalar iyi olur...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=1582]Gonzales[/MENTION] lpdi dönüşüm fiyatı ne kadar tutmuştu tam olarak?

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gazeteci;601282
Bu sistemin diğer lpgler gibi zararlı olmadığı yazılıp çiziliyor üstelik %50 asgari tasarruf var deniyor. Birde fiyatı emsallerinin yarısı yani cazip gibi duruyor. Yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşsalar iyi olur...
Kaliteli ise tabi harikaymış ama bence ucuz etin yahnisi yavan olur zira vialle prins 7000 den yukarı fiyatlarda.
Alıntı yapılan: Bilgic;601290
[MENTION=1582]Gonzales[/MENTION] lpdi dönüşüm fiyatı ne kadar tutmuştu tam olarak?
Ben hazır almıştım ilk sahibi 4500 tlye maal etmiş tabi euro düşüktü o zamanlar. Şimdi 7000 küsür. Fiyatı pahalı gibi gelsede dizel otomatik bir arabaya fark vermektense tsi otomatik daha ucuza alınıp mesela en az 10 bin gibi, lpdi takılsa dizelden daha az yakan daha iyi giden bir sisteme sahip olunur.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=1582]Gonzales[/MENTION] fiyatını araştırdım Google'dan € 2,250. Güncel kur ile 8,400 TL yapıyor. Benim gibi aracına ayda max ₺400 benzin alan birisi için amortisman süresi 48 aya denk geliyor ki. Buna değiştirilecek yüksek basınç pompasını filan eklemedim :D

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzin bu gidişle 6 lirayı bulacak onun için lpg kaçınılmaz oluyor. Marjet sıvı sistem lpg fiyatı ile iyi gibi duruyor ama kullananların yorumları önemli. Yılda 20 bin km yol yapanları bir buçuk yılda amorti eder...

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;601302
[MENTION=1582]Gonzales[/MENTION] fiyatını araştırdım Google'dan € 2,250. Güncel kur ile 8,400 TL yapıyor. Benim gibi aracına ayda max ₺400 benzin alan birisi için amortisman süresi 48 aya denk geliyor ki. Buna değiştirilecek yüksek basınç pompasını filan eklemedim :D

Merhabalar. Bende 2011 superb 1.4 tsi kullanıcısıyım ve araç için atiker atikfast di ürününü düşünüyorum maliyeti 2100 tl ve %35-%40 tasarruf deniliyor fikirlerinizi alabilirmiyim. Şimdi güncel zamlar ile birlikte aylık benzin masrafım  500 tl civarı yakıt tüketim olarak 8.5 - 9 lt arasındayım.

Çevrimdışı gazeteci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;605592
Merhabalar. Bende 2011 superb 1.4 tsi kullanıcısıyım ve araç için atiker atikfast di ürününü düşünüyorum maliyeti 2100 tl ve %35-%40 tasarruf deniliyor fikirlerinizi alabilirmiyim. Şimdi güncel zamlar ile birlikte aylık benzin masrafım  500 tl civarı yakıt tüketim olarak 8.5 - 9 lt arasındayım.

Tsi motorlara sıvı sistem lpg oluyor. Atikerin ki bildiğim kadarıyla sıvı sistem değil. Sıvı sistem olmayan bir kit taktırırsanız aracınıza yazık edersiniz bence. iyice araştırın ondan sonra karar verin...

Çevrimdışı murad1876

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam bence youtube'dan atiker atikfast DI modelinin TSİ motorlara uygulanmış on binlerce örneğinden birkaçını seyredin derim... Gayet de başarılı...Hem de sıralı sistem lpg...Atikerin sıvı sistemi ise şubat sonu gibi çıkar deniliyor.

Alıntı yapılan: a_beyda_06;605592

Ben de 2011 octavia'm için atiker atikfast düşünüyordum, lakin atikerin sıvı sistem lpg kitinin şubat sonu gibi çıkacağını ve fiyatının 4500 tl civarında olacağını forumlardan duyunca( Örneğin izmirden yusufprince isimli ustamız atiker ile yakinen irtibatlı olduğunu ve sistemin yakında çıkacağının kesin bilgi olduğunu teyid ediyor), onu beklemeye karar verdim.Çünkü benim gibi yılda 20 bin km yapan biri için %50 tasarruflu ve 4500 tl fiyatlı bir sistem bir buçuk yıl olmadan kendini amorti ediyor...
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 18:21:42 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murad1876;606715
Ben de 2011 octavia'm için atiker atikfast düşünüyordum, lakin atikerin sıvı sistem lpg kitinin şubat sonu gibi çıkacağını ve fiyatının 4500 tl civarında olacağını forumlardan duyunca( Örneğin izmirden yusufprince isimli ustamız atiker ile yakinen irtibatlı olduğunu ve sistemin yakında çıkacağının kesin bilgi olduğunu teyid ediyor), onu beklemeye karar verdim.Çünkü benim gibi yılda 20 bin km yapan biri için %50 tasarruflu ve 4500 tl fiyatlı bir sistem bir buçuk yıl olmadan kendini amorti ediyor...

Merhabalar. İnş sıvı sistem atiker için çıkar. Ondan sonra 4500-5000 civarlarına çıktığımız zaman prince vs2  mi atiker mi diye düşünmeye başlamayalım. prince sistem tasarruf oranı %40 civarında iken sıvı sistem atiker in tasarruf oranı hakkında bilginiz var mı ? Normal atiker atikfast di için %35 diyorlar. Ben tabiki başım ağrımaz ise 2300 tl civarı atiker atikfast di için düşünebilirim.4500 - 5000 tl civarına çıkınca biraz daha fazla düşünmem gerekiyor. Bir de sıvı sistemi bilmiyorum ama atiker atikfast di modeli için motor u deliyorlar diye duydum bu da başka bir konu.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
8400 lira taktırmak ise  Benzine devam ahh ahhh pahalı olmasa kimse bui şlere bakmayacakta işte