škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzaktan Kumandanın senkronizasyonu

Ziyaretçi · 12 · 12567

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Eğer aracınız uzaktan kumanda ile açılmıyorsa,o zaman anahtarın kodu ile aracın kontrol ünitesi birbirine uymuyor demektir.Bunun nedeni,uzaktan kumanda anahtarı tuşlarına sistemin etki alanı dışında birçok kez basılmıştır veya uzaktan kumandanın pili değiştirilmiştir.

Bu yüzden kodun aşağıda ki şekilde senkronize edilmesi gerekir.

* Uzaktan kumanda üzerindeki herhangibir tuşa basınız.

* kapı,tuşa basıldıktan sonra 1 dk içinde anahtar ile açılmalıdır.

Alıntı: Octavia kullanım kılavuzu S:42

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim kumanda da uzaktan açmıyor... arabaya 2-3 mt mesafede çalışıyor... pil dendir diye pili değiştirdim. hiç farketmedi... neyden olabilir?:confused:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;10073
benim kumanda da uzaktan açmıyor... arabaya 2-3 mt mesafede çalışıyor... pil dendir diye pili değiştirdim. hiç farketmedi... neyden olabilir?:confused:
:uuu::uve:bilenler vardır sanırım ama cevaplayamıyacağım için üzgünüm.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: beytullah;10073

Her 2 anahtarda da aynısını yapıyorsa pilden değil merkezi kilit sisteminin alıcısındandır bence.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;10104
Her 2 anahtarda da aynısını yapıyorsa pilden değil merkezi kilit sisteminin alıcısındandır bence.

diğer anahtarı denemedim... bi bakayım...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;10104

evet anahtardanmış... yedek anahtar çok uzaktan alıyo... anahtarda ne sorunu olabilir?

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;10148
evet anahtardanmış... yedek anahtar çok uzaktan alıyo... anahtarda ne sorunu olabilir?

Pil zayıf olabilir.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;10157
Pil zayıf olabilir.

değiştirdim düzelmedi...:confused:

octaviaman

• Ziyaretçi
kartı tozluysa fırçayla bastırmadan temizlemeni öneririm.Düzelmezse soğuk lehim veya tuş tarafı kirlenmesi olabilir.Elektronikçi bakmalı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: beytullah;10165
değiştirdim düzelmedi...:confused:

Yeni aldığın pil eski ya da kalitesiz olabilir. Saatçiler ya da servisler paketle alıyorlar pilleri ucuza gelsin diye, fazla yatan pil de zamanla gidiyor, hani bir ihtimal.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya ben anahatrı tanıttırmak için bi elektronikçiye gittim anaharı tanıttırdı.sonra dediki bunların alıcısında bi parca var 2-3 mtreden alıyo en fazla mesafe kısıtlayıcımı ne öle bişey dedi
elegance=ugurcnplt

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;10246
ya ben anahatrı tanıttırmak için bi elektronikçiye gittim anaharı tanıttırdı.sonra dediki bunların alıcısında bi parca var 2-3 mtreden alıyo en fazla mesafe kısıtlayıcımı ne öle bişey dedi

Kısıtlayıcı olayı olmaması lazım.Çünkü yeri geliyor 30 mt den bile çalışıyor.