škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Seçimi -Kaza Yapan Aracıma-

xxman · 44 · 14089

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bizde Mıchelin Primacy var ve 21.000Km boyunca lastikler konusunda hiç bir sorun yaşamadık yola tutuşu gayet iyi yol sesi fazla değil kışında sizi üzmüyor:ok::ok:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;39919
Bizde Mıchelin Primacy var ve 21.000Km boyunca lastikler konusunda hiç bir sorun yaşamadık yola tutuşu gayet iyi yol sesi fazla değil kışında sizi üzmüyor:ok::ok:
burda petlas bayii var bana şöyle demişti michelin çok güzeldir ve yumuşaktır dedi ve hatta goodyear ile bizzat kendimi dokunmam için çağırdı beni dokundum ciddi derecede yumuşaklık farkı var ve hatta bana 2.bir amortisör bile olur dedi,kendisi her lastikten satıyor ama petlas yetkili bayiidir.micheln yumuşak olduğu için buralara anca sert lastik gider dedi bende kararsız kalmıştım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;39922
burda petlas bayii var bana şöyle demişti michelin çok güzeldir ve yumuşaktır dedi ve hatta goodyear ile bizzat kendimi dokunmam için çağırdı beni dokundum ciddi derecede yumuşaklık farkı var ve hatta bana 2.bir amortisör bile olur dedi,kendisi her lastikten satıyor ama petlas yetkili bayiidir.micheln yumuşak olduğu için buralara anca sert lastik gider dedi bende kararsız kalmıştım.

Bu gün fren testi yaptıkt gerçi istemeden oldu 80 km/h ile giderken kırmızı yandı birden babamda meşhur eds yüzünden abandı frene kütür kütür durdu ne kızaklama var ne başka bişey

Arazi dersen en berbatına çıktı dik rampada babam sivri taşın üstünde köy yolunda rahat 30-35 sn batinaç yaptık her yeri duman sardı banamısın demiyor..

Ama şu varki evet diğer lastiklerden önce bitiyor..

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım tercihimi Michelin yönünde kullanacağım. Ellerinde hangisi varsa onu alacağım Energy yada Primacy.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;39925
Bu gün fren testi yaptıkt gerçi istemeden oldu 80 km/h ile giderken kırmızı yandı birden babamda meşhur eds yüzünden abandı frene kütür kütür durdu ne kızaklama var ne başka bişey

Arazi dersen en berbatına çıktı dik rampada babam sivri taşın üstünde köy yolunda rahat 30-35 sn batinaç yaptık her yeri duman sardı banamısın demiyor..

Ama şu varki evet diğer lastiklerden önce bitiyor..
hangi lastik bu bahsetmiş olduğun markası ne?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
primacy eski versiyonuu kullandık 4 sene sonra bu sene energy modeline geçtik V kodlu idi ikiside ama HP modelinin tanesi 200 tl civarındaydı sanırım energy de 175 tl tanesi

Muhammet abi aynı anda yazmışız :)

Markası primacy idi ama 4 sene sonucunda bitti dişleri o yüzden şu an biber saksısı :D

ama genel olarak öyle..
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2009, 20:42:44 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki toplamda kaç bin km yaptı hatrlıyormusun?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;39958
peki toplamda kaç bin km yaptı hatrlıyormusun?

45-50 bin diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki lastikler sertmi yumuşakmıydı,sessizliği nasıldı yol tutuşu banada tavsiye edermisin?40 bin bile benim için önemli zira yıllık en fazla 8000km demektir benim için

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;39973
peki lastikler sertmi yumuşakmıydı,sessizliği nasıldı yol tutuşu banada tavsiye edermisin?40 bin bile benim için önemli zira yıllık en fazla 8000km demektir benim için

Primacy orta sertlikte idi genelde balansı bozulunca ses yapıyordu onun dışında çıt çıkarmadı.. Ama artık üretimi yok HP modeli var o nasıl bilgim yok..

Energy biraz daha yumşak sert frende ötüyor biraz..ama rahatsız edecek kadar değil normal kullanımda ses yok güzel memnunuz şu an 7500 km oldu sanırım tatile gittik köy yolunda en bozuk yerlerden geçtik banamısın demedi maşallah...

Yazdığım gibi bu gün 80 km/h ile giderken ani frende gayet iyi durdu kızaklama yok ben şaşırdım diyebilirim :)

Ama gel gör ki adet fiyatı pahalı biraz 175 tl ama kampanya vardı biz alırken 6 taksitle veriyolardı şimdi nasıl bilmiyorum..

Şunuda söyleyeyim H kodlu energy ile V kodlu aynı değil fark çok . .

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H ile V arasında ki farklar nelerdir, ayrıca yakıt tüketimi konusunda nasıl bir azalma sağlıyor.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2009, 01:12:35 Gönderen: xxman »
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;40000
H ile V arasında ki farklar nelerdir, ayrıca yakıt tüketimi konusunda nasıl bir azalma sağlıyor.
H kodu hzı 210 km,v kodu 240,w koduda 240 km hız yapabilir demek.Ama h bana göre yeterlidir yardırking yapmıcaksanız sürekli ama yinede h herşeye rağmen yeter kim 210 yapacak ki zaten.

Çevrimdışı AydinM3

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda TURANZA ER300 var hiç tavsiye etmem, çok kötü bir lastik. Bridgestone düşünüyorsan en azından Potenza serisi alınmalı düşüncesindeyim ;)
Aydın ÇAKIR

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AydinM3;40025
Benim aracımda TURANZA ER300 var hiç tavsiye etmem, çok kötü bir lastik. Bridgestone düşünüyorsan en azından Potenza serisi alınmalı düşüncesindeyim ;)
turanzadan heralde bitek biz memnun kaldık:D