škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSİ DSG hangi benzin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vural-can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 TSİ DSG  Sanırım Skoda ailesindede var.
Benim aracım 2008 Jetta. 95 oktan Opetten alıyorum.
Başka forumda 170 lik golfe 97 full den alan var. Şehir içi 7.4 yakıyor. Benim araba 8.4 yakıyor.
Sizde ;
Tüketim adına...
İlk çalışma ses ve titreme...
Performans...
Ne kullanıyorsunuz ? Hangi şirket...?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.4 değil ama 1.2 TSİ aracıma fabrikanın önerdiği 95 oktan dolduruyorum. Büyük hacimli motor olmadığı sürece yüksek oktana gerek yok deniyor bu işin ustalarınca, motorda vuruntu olmadığı sürece...

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
gazlıcağın zaman shell 97 veya po 97 oktan sakin kullanımda shell 95 veya po 95

yada gazlıcağın zaman 95 alıp üzerine oktan artırıcı koyarsın. vuruntu yu önler ayrıca turbo araçlarda peak basıncın 0.1 yada 0.2 artar.

passat 1.8T varken bende  denedim çok :)

pasattım da stock da değildi. ecs n75 race valve + aem dryflow filtre + downpipe + komple düz boru vardı
sonradan yazılım yaptım
yazılımdan önce ecs n75 race valve + aem dryflow filtre + downpipe + komple düz boru  ile 0.8 peak atıp 0.7 bar cont gidiyordum ama oktan artırıcı koyduğumda 0.9 peak 0.8 cont gidiyordum. yazılımdan sonra oktan artırıcı olmadan 1.2 peak 1.0 bar cont gidiyordum.

umarım yardımcı olmuşumdur.

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI için 95 oktan kullanmalısınız, aracınıza yeni yazılım arttırın, soğukken ilk çalıştırmada vuruntulu çalışma hadisesini engellemişler :) benim 1.4 tsi 160 hp, yeni güncellendi.

Çevrimdışı vural-can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trex;277350
1.4 TSI için 95 oktan kullanmalısınız, aracınıza yeni yazılım arttırın, soğukken ilk çalıştırmada vuruntulu çalışma hadisesini engellemişler :) benim 1.4 tsi 160 hp, yeni güncellendi.
Benim aracım 2008 Jetta 1.4 TSİ DSG...Buna damı yeni yazılım çıkmış acaba...Bu arada aydınlatıcı bilgilere teşekkürler.
Benim araba şehir içi 8.4 yakıyor.
170 lik golf 97 oktan kullanıyor. 7.4 Yakıyor.
Oktanla olurmu bu işler ?

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vural-can;277417
Benim aracım 2008 Jetta 1.4 TSİ DSG...Buna damı yeni yazılım çıkmış acaba...Bu arada aydınlatıcı bilgilere teşekkürler.
Benim araba şehir içi 8.4 yakıyor.
170 lik golf 97 oktan kullanıyor. 7.4 Yakıyor.
Oktanla olurmu bu işler ?

benzinin oktanıyla alakalı birşey değil bana göre ama araçta fazla yakmasını sağlayacak bir sorun yoksa benzinin kalitesi ile ilgili bir sıkıntı mesela şöle bir örnek vereyim

geçen 50 liralık benzin aldım bir istasyondan 95 oktan 200 km gittim. aynı marka ama farklı istasyondan 95 aldım yine 50 liralık aynı kullanım tarzı ile 215 km gittim.

umarım anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
üretici zaten size kullanmanız gereken yakıtı ve hatta acil durumlarda hangi yakıt ile idare edebileceğinizi bile kullanım klavuzunda+benzin deposu kapağınızda belirtmiş en doğrusu bunları tercih etmek diye düşünüyorum nedeme yanılma yöntemi riskli özellikle pahalı bir oyuncak için fabrika ne diyorsa  o :D

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yazılım olayı sadece DSG Şanzımanlara özel bir durum mu acaba? 1.4 TSI manuel kullanıyorum 2011 Elegance paket.Yazılım attırma gibi bi durum olabilir mi bu araç içinde ?