škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kia/Hyundai'de kullanılan eski 1.5 CRDI ile yeni 1.6 CRDI farkı nedir?

turker · 46 · 22171

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;217903
5-6 aylık planıma ciddi biçimde dahil ettim ceratayı.

1.6 crdi advance olursa tadından yenmez,

Hiç ummazdım, 10 HY ve digital klima var araçta. Ama VW'nin 1.6 TDI'ı kadar az yakmıyor galiba.

vayy be 10 airbag kac modelde var cerato'nun
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;217493
Açıkcası 1000km az geldi onun deposu rahat 55litre vardır 1.4 TDI bizim araç bile 1000kmyi zorluyor 45litre ile.Belki araç otomatik diye fazlada yokmış olabilir.Çünkü bizim araç 5 viteste 100 ile giderken 5viteste 90dan daha az yakıyor, devri tutturmak önemli.Tahminim manueli ile 1200-1300 arası bir şey elde edilir.
Şöyle bir sıralama yapabiliriz.

CRDI:Performans(Manuelse buna az yakıtıda ekleyin:lol:)
dCI:Az yakıt
TDI:ikisi bir arada denebilir.

Düzenleme:Aracın deposu 53 litre imiş ve şehir dışı 5,7 ortalama tutturmuşlar otomatiğinin şehir dışı fabrika ortalaması 4,7 manuelinin ise 4,0 dediğim gibi manueli ile daha fazla yol yapılır.

1000km çok az bir değer bence yazın 1,6tdi 105 7ileri dsg octavia ile ortalama 110km/h hız ile (2000 devir) yakıt tam yarıya geldiğinde gittiğim km 650 gözüküyordu ki arada 200 e de çıktım izmir yolunda ara sıra 140larda gezdim.  55lt de yakıt tankı

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mertozbek;218009
1000km çok az bir değer bence yazın 1,6tdi 105 7ileri dsg octavia ile ortalama 110km/h hız ile (2000 devir) yakıt tam yarıya geldiğinde gittiğim km 650 gözüküyordu ki arada 200 e de çıktım izmir yolunda ara sıra 140larda gezdim.  55lt de yakıt tankı

VW'nin yeni TDI'ı cidden az yakıyor. Aslında beygiri hedefleyip üst devir arabası yapacaklarına küçük turbo ile alt devirleri hedefleselermiş CRDI daha tatlı olurmuş, yeni TDI'ı kullanmadım ama alt devirleri iyiymiş galiba. Aslında VW şu bizim 1.2 HTP'de de mantıklı iş çıkarmış, tork bandı aşağıda olduğu için keyifli bir motor, her ne kadar üst devirlerde erken kesilse de... Millet 64 HP'yi duyunca burun kıvırıyor ama kullanımı çoğu 1.2'den zevkli.

Alıntı yapılan: yasin90;217907
vayy be 10 airbag kac modelde var cerato'nun

Galiba 2007 sonrası (eski kasanın makyajlısı) EX Advance modellerinde var sadece.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cerato manyak gidiyormuş yahu :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;218801
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-43000-de-ful-orjinal-dizel-cerato-comfort-47119018/video/

Videoyu izleyin :)

:ok:hızlanmada iyiydi, cokda uzatmadan 220 yi gördü dizel araba, basarılı:ok:
yine de 27 cok bence,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
27 çok zaten canım, EX Advance 25'e, LX 22-23'e alınır kanımca.

Ama cidden sağlam hızlanıyor. Forumlarını inceledim, almayı düşünen birine "kafayı çıkardın mı geri dönmezsin" yazmışlar :D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;219120
27 çok zaten canım, EX Advance 25'e, LX 22-23'e alınır kanımca.

Ama cidden sağlam hızlanıyor. Forumlarını inceledim, almayı düşünen birine "kafayı çıkardın mı geri dönmezsin" yazmışlar :D

yaklasık aynı paralara Citroen C4 un 110bg lik dizeli alınabiliyor, 1,6 dizel, karsılastırılabilir mi acaba? hangisinin piyasası iyidir?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;219359
yaklasık aynı paralara Citroen C4 un 110bg lik dizeli alınabiliyor, 1,6 dizel, karsılastırılabilir mi acaba? hangisinin piyasası iyidir?

Direksiyonundan dolayı bakasım gelmiyor. Yine de bir inceleyim. 1.6 HDI ekonomik bir motor, 407'de test etmiştim...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ablamda Hyundai Matrix var, CRDi olanından, 110 HP yanılmıyorsam, eşşek gibi gidiyor afedersin lakin alt devirler çok tepkisiz, çok saçma salak hemde, gaz pedalında resmen boşluk hissi oluşturuyor. 3. viteste diyelim basıp hızlanmak istedin, ben o toparlanıpta hızlanma süresinde çok rahatlıkla cebimden sigara çıkartıp yakıp tekrar cebime koyuyorum, camı aralıyorum, küllüğü açıyorum sonra koltuğa yapışmaya başlıyorum :rm: ha daha sonrada bu nasıl duracak diyorum lakin fren yok arabada:rm:
Ford'un 1.6 TDCi'ları çok çok daha istekli alt devirlerde mesela, dokunduğun anda tepkiyi hissettiriyor inceden. Fakat devir dövmeye başladınmı 3 ve 4. viteslerde torkun ittirmesi farklı, yalnız nedense şehiriçi tüketimi bana pek güzel gelmiyor bu motorun, ne bilim sanki az yüksek kalıyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;219477
Ablamda Hyundai Matrix var...
...3. viteste diyelim basıp hızlanmak istedin, ben o toparlanıpta hızlanma süresinde çok rahatlıkla cebimden sigara çıkartıp yakıp tekrar cebime koyuyorum, camı aralıyorum, küllüğü açıyorum sonra koltuğa yapışmaya başlıyorum...
Betimlemeye bak sen!:rm:
Servet-i Fünun seniii!:hanz:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;218801
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-43000-de-ful-orjinal-dizel-cerato-comfort-47119018/video/

Videoyu izleyin :)
Hızlanma baya iyiymiş
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle