škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia 1.2 TSI Ambition aldım.Yorumlarınızı bekliyorum.

Ziyaretçi · 33 · 12058

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selcukay

• Ziyaretçi
2 gün önce aracımın siparişini verdim, Nisan 15-20'si arası teslim alacağım. Bu araç, ilk Skoda marka aracım olacak.Bir önceki aracım 2009 Megane 2 idi. Ondan sonra bu aracımdan memnun kalacağımı düşünüyorum. Sizlerin de genel olarak yorumlarınızı almak isterim. Ambition, en düşük donanım ama temel donanımlar mevcut, bundan dolayı bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sonradan aksesuar ekletmeyi düşünüyorum, hangi aksesuarları ekletmemi tavsiye edersiniz? Önceki aracımda yol bilgisayarında ortalama hızım 46 km/h olarak görünüyordu, bu araçta da ortalama hızın benzer seviyede olacağını düşünürsek ortalama tüketimim kaç litre dolaylarında olur? Herkese teşekkür ederim, iyi akşamlar..

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
optimal al sonra pişman olursun iki versiyon arasında dağlar var bence en lazım gerekli özellikler yok araçta ...

selcukay

• Ziyaretçi
Bütçem buna yetiyor , daha yukarılara çıkamam. Aslında Rapid düşünüyordum, sınıf farkından dolayı Octavia'da karar kıldım.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcukay;567954
2 gün önce aracımın siparişini verdim, Nisan 15-20'si arası teslim alacağım. Bu araç, ilk Skoda marka aracım olacak.Bir önceki aracım 2009 Megane 2 idi. Ondan sonra bu aracımdan memnun kalacağımı düşünüyorum. Sizlerin de genel olarak yorumlarınızı almak isterim. Ambition, en düşük donanım ama temel donanımlar mevcut, bundan dolayı bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sonradan aksesuar ekletmeyi düşünüyorum, hangi aksesuarları ekletmemi tavsiye edersiniz? Önceki aracımda yol bilgisayarında ortalama hızım 46 km/h olarak görünüyordu, bu araçta da ortalama hızın benzer seviyede olacağını düşünürsek ortalama tüketimim kaç litre dolaylarında olur? Herkese teşekkür ederim, iyi akşamlar..

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama diğer illeri de arayıp sorun elllerinde optimal varsa bence de optimal alın.Ben 2 hafta oldu alalı optimali...63700 aldım.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcukay;567972
Bütçem buna yetiyor , daha yukarılara çıkamam. Aslında Rapid düşünüyordum, sınıf farkından dolayı Octavia'da karar kıldım.

o zaman biraz daha bekle biriktir optimal al yoksa ambition hiç alma bence tabi sen bilirsin yine de ...

selcukay

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: pc001;568006
o zaman biraz daha bekle biriktir optimal al yoksa ambition hiç alma bence tabi sen bilirsin yine de ...

Şu an halihazırda bir aracım yok ve epey zorluk çekiyorum. Aracı ne kadar kısa zamanda alabilirsem o kadar iyi benim için. Donanım listesini de inceledim, bu donanımın yeterli geleceğini düşünüyorum, tabi bu benim kendi kişisel görüşüm.
Bu arada zaman ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız  için teşekkür ederim.

selcukay

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hilter;567999
Hangi ildesiniz bilmiyorum ama diğer illeri de arayıp sorun elllerinde optimal varsa bence de optimal alın.Ben 2 hafta oldu alalı optimali...63700 aldım.

Daha önce de dediğim gibi Octavia Optimal bütçemi aşıyor.Araba aramaya başladığım zaman bütçemi 53000-54000 tl olarak belirlemiştim, aracı da 58500'e aldım.Anlayacağınız bu bile beni ekonomik açıdan zorladı.
Düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcukay;568012
Daha önce de dediğim gibi Octavia Optimal bütçemi aşıyor.Araba aramaya başladığım zaman bütçemi 53000-54000 tl olarak belirlemiştim, aracı da 58500'e aldım.Anlayacağınız bu bile beni ekonomik açıdan zorladı.
Düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Aynı fiyata çok çok temiz optimal ikinci ellerde duşunebilirsiniz bence.ambition yeterlidir belki ama optimalle görüntü olarak çok farklı..

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bütçe yetmiyorsa dişinizi sıkın daha sonra optimal alın.
Cidden ambition ile optimal arasında çok fark var.

Çevrimdışı MERCAN61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Öncelikle şimdiden aracınız hayırlı olsun. 1 yıldır bu aracı kullanıyorum ve her yönüyle gayet memnunum. Elbetteki burada önemli olan alacağınız araçtan beklentileriniz nelerdir? Maddi olarak bu donanımda bir araç almak zorunda kaldıysanız pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Bu arada tüm türkiye genelinde farklı bayilerden fiyat almanızı tavsiye ederim. Ek olarak bu aracın 2015 modeli  bayilerde mevcut olabilir. Aralarında model dışında pek bir fark yok fakat fiyat olarak çok fark olacağını düşünüyorum

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 2015 Octavia 1.2 Ambition, Benim bütçem de optimal donanıma yetmemişti, bekleyecek durumda değildim, Ambition ellerinde vardı alıverdim.  
Ciddi anlamda eksikliğini hissettiğim park sensörü oldu onuda daha sonra ön ve arka taktırdım, Optimal ile arasındaki diğer farkların olmasa da olur farklar olduğunu düşünüyorum. Ambition çok boş değil Yokuş kalkış desteği, star-stop, ısıtmalı yan aynalar, dokunmatik ekran, yükseklik derinlik ayarlı direksiyon gibi donanımlar mevcut.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcukay;567954
Öncelikle aracınız şimdiden hayırlı olsun, sağlıklı günlerde kullanın. Bütçenizin yettiği ve borç harca batmadan alınan araç en güzel araçtır bence. Donanımların size yeteceğini düşünüyorsanız zaten sıkıntı yok. Arka park sensörü ve hız sabitleyici size ekletmenizi tavsiye edeceğim öncelikli donanımlar, ben çok faydasını gördüm. Bide görsel anlamda ilerde denk geldiğinde 2.el temiz orj skoda jantı bulursanız ki 16" illa bulursunuz üzerinde gelen kapaklı jantlarla değiştirebilirsiniz. Ortalama süratinize bakarak yakıtın sizi üzmeyeceğini düşünüyorum. Ben 8 aydır dsg kullanıyorum, çok memnunum yakıttan. Yakıt tüketimlerimizi paylaştığımız ayrı bir konu başlığıda var, oraya bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun en iyi araç sahip olduğun araç kafa karışmasın optimal  style Güle güle binin:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız şimdiden hayırlı olsun. Bütçe neye el veriyorsa onun üzerinden konuşmak gerekir. Sonradan hız sabitleyici ve park sensörü ekletebilirsiniz ilk etapta.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...