škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia a5 kasa havalandirma izgara tamiri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ön göğüsteki havalandırma ızgaralarının üzerindeki lameller, yani perdeler narin olduğu için ağırlıkta oto yıkamacıların hışmına uğruyor hep. bu konuyla ilgili olarak ihtiyacı olan arkadaşlara kendi yaptığım tamir çalışmasını resimleyip ve detaylı anlatım yaparak sunum haline getirdim. ihtiyacı olan arkadaşlar pdf uzantılı dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirler. dosyayı açmak için bilgisayarda veya telefonda acrobat reader  programı yüklü olması yeterli :ok:

https://drive.google.com/file/d/0Bx2ziM_7Mm6RU3RxaGFOb3E3czQ/view?usp=sharing

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En ince detayina kadar güzel ve anlaşılır bir anlatım.  Teşekkürler.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sunuma sökme aşamasında eklemeyi unuttuğum ufak bir detay daha vardı o da, dikey lamelleri hareket ettiren tekerin ortasındaki deliğide pim yuvasından çıkartmayı unutmayın..!

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bende kalorifer motorunu söküp temizlemek istiyorum ama motoru yerinden cikartamadim:/ sorunda şudur ki ilk çalışma esnasinda çok sesli çalışıyo( tikirtili) fan sonra kesiliyor sesi bi temizlik istiyor diye düşündüm bi fikriniz varmı?

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fzt26;565392
Hocam bende kalorifer motorunu söküp temizlemek istiyorum ama motoru yerinden cikartamadim:/ sorunda şudur ki ilk çalışma esnasinda çok sesli çalışıyo( tikirtili) fan sonra kesiliyor sesi bi temizlik istiyor diye düşündüm bi fikriniz varmı?

aracınızın kliması tam otomatik olan climatronic mi? eğer öyleyse klima beyni iç kısımdaki flap'ları otomatik olarak çalışma süresince ayarlıyor. özellikle ilk çalıştırmadaki tıkırtılar bunlar olabilir bu da bir sorun değildir olması gereken durumdur. yolda giderken bile o tıkırtıları yapar ama kabin gürültüsünden pek duyamazsınız.bunu daha iyi anlamak için (eğer klimanız climatronic sistem ise) mesela üstteki ızgaralardan gelen havayı ayağınıza doğru verdirin bu sırada duyacağınız tıkırtılar bahsettiğiniz sesler ise sıkıntı yok.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yarı otamatik denenlerden dijital değil ama flaplari motor çeviriyor torpidoyu falan söküp baktim.sizin dediginiz seside duyuyorum dediginiz gibi de tahmin etmiştim. Fakat burda bahsettigim ses ilk 3-4 dk kalorifer fanindan ugultu gibi ses geliyor sonra kesiliyor .teşekkür ederim alakaniza

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim.. Bahsettiginiz hafif bir ugultu gibi birseyss o benim aractada oluyor kaloriferi actigimda.. En net olarak birinci ve ikinci kademede duyuyorum fan sesi az iken..ben bu problemin  rulman problemi olabilecegini dusunuyorum
« Son Düzenleme: 15 Mart 2016, 19:41:14 Gönderen: octavia5 »

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maşallah. güzel bi örnek çalışma ortaya çıkmış teşekkürler

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;565507
maşallah. güzel bi örnek çalışma ortaya çıkmış teşekkürler
Eyvallah Fatihcim sen sagol [emoji106]

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;565515
Helal olsun! Bunu yapan eli öperim :ok:

Rica ederim. Estağfurullah yardımım dokunduysa ne mutlu :ok:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;565614
Rica ederim. Estağfurullah yardımım dokunduysa ne mutlu :ok:

Öyle deme Güven Abi. Şu bu konuda derdim var diye başlık açıp sonucu buraya yazmaya üşenen arkadaşlar var. Hal böyleyken, siz zaman ve emek harcayıp bir de pdf. hazırlamışsınız :)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Ali bende aynı senin gibi o dertten sıkıntılıyım mesela sıkıntı yaşadığım bir konuda forumda ilgili konuyu buluyorum ve konu içinde sorunun çözüldüğünude yazıyorlar ama hicbir detay yok.. Resim yüklemeyi beceremedim,  işten vakit bulamadım, yok isteyene özelden yazayım vs vs.. O zaman niye konu açıyorlarki anlamıyorum