škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 Octavia Ön Küllük Sökme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 2011 Model Octavia ön küllük kapağı açık halde duruyor, kapanmıyor zannedersem tırnak gibi bir şeyi kırık. Küllüğü söküp bir bakayım diyorum ama nasıl söküleceğini bilmiyorum. Sökme veya başka fikri olan varsa yardımcı oluversin bir zahmet. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Resimde iki tane civata sökülürse çıkacak gibi duruyor.

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler. Cumartesi bi el atayım. Belki yaparım.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam çok basit vites körügu tirnakli düz tornavida yardımıyla onu çıkartın iki tane 5 yıldız vida çıkacak onları soktugunuzde Küllük yerinden çıkacaktır

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler kardeşim yarın bakacağım. İnşallah tamirini yapabilirim.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yapamazsınız fotolu yardımcı olmaya çalışırım msj atın

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamirini yaptım Basitmiş aslında. Yardımcı olan  -smyomekatronik ve -Fzt26 arkadaşlara çok teşekkür ederim. Tamirin yapım aşamalarını videoya kaydettim başkalarının işinede yaraması için. Yüklediğim video linkini veriyorum. Tekrardan teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=zQGLD_Qzkos
« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 15:58:23 Gönderen: mehmetuslu »

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Harikasın mehmetuslu [emoji106] arabada böyle işleri yapmaktan ben cok hoşlanıyorum.. Benim octavianinda öndeki hava ızgarasının yatay perdesi yuvasından çıkmıştı bir ara bende onun yapım videosunu buradan atayim faydası olur belki birilerine

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında forumların amacı bu. Herkez yaptığı işin videosunu çekse birileri faydalanır. Kıl tüy işlere serviste parça değiştirip dünyanın parasını vermezler.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;564811
Harikasın mehmetuslu [emoji106] arabada böyle işleri yapmaktan ben cok hoşlanıyorum.. Benim octavianinda öndeki hava ızgarasının yatay perdesi yuvasından çıkmıştı bir ara bende onun yapım videosunu buradan atayim faydası olur belki birilerine

Öncelikle ustaya teşekkürler ayn sorun bende de mevcut, vida ayarlama işi tek sıkıntı.
Hocam siz de videonuzu koyarsanız bayağı bir dua alacaksınız.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konu basligi 2011 octavia... Yeni kasamı oluyor yoksa makyajımı

Çevrimdışı mehmetuslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 Octavia yeni kasa değil makyajlı kasa. 2013 ve sonrası yeni kasa.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah hocam kendi aracimi aldiktan sonra modelleri cok iyi takip edemedim.. Sormamin sebebi ise yeni modellerin havalandirma izgaralari farklı görünüyor.. cunku benim video cekip gonderecegim ızgaralar 2005 octavia II

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetuslu;564784
Tamirini yaptım Basitmiş aslında. Yardımcı olan  -smyomekatronik ve -Fzt26 arkadaşlara çok teşekkür ederim. Tamirin yapım aşamalarını videoya kaydettim başkalarının işinede yaraması için. Yüklediğim video linkini veriyorum. Tekrardan teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=zQGLD_Qzkos

Çok teşekkürler, videonuzdakileri uygulayarak bende tamiratı gerçekleştirdim. Fakat ufak tefek sıkıntılar oldu. Öncelikle inanılmaz derecede sigara külü vardı ve temizleme fırsatı buldum.
Vidayı o gösterdiğiniz yuvadan içeri soktum, fakat ısıtmadığım için yuva çatladı fakat kırılmadığı için vidayı tuttu. Şöyle bir sıkıntı oldu, vidanın ucunun sivri olması mekanizme geri çekilirken takılmasına sebep oluyordu kenara.
Bende söktüm, bir tane çivinin ucunu kestim ve ısıtarak aynı yere yerleştirdim. Kalın olması sayesinde böyle bir problem ortaya çıkmadı.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar havalandırma ızgara tamiri ile ilgili pazar günü sunum hazırladım ve pdf uzantılı olarak dosya haline getirdim. Video olarak çekme şansım olmadı çünkü genellikle iki elimi kullanarak bu işi yapmak zorundaydım yanımdada kimse olmayınca bende fotoğrafladım ve ardından detaylı açıklamalar ile sunum dosyası haline getirdim.. Elbette bu benim için daha zahmetli oldu ama birilerinin işine yarayacaksa değerdi buna.. şimdi bana bu sunum dosyasını yükleyebileceğim bir upload site linki verebilirseniz bende oraya yüklerim hemen dosyayı

Not: Havalandırma ızgarası ile ilgili konuyu aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz. Dosyayı yükledim. İyi tamirler :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34465
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 17:31:13 Gönderen: octavia5 »