škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gözler Fıldır Fıldır!

Ziyaretçi · 10 · 4687

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Gözler Fıldır Fıldır!

Citroen’in kurulduğu 1919 yılından bugüne ne kadar devrimsel  gelişmelere imza attığı tüm motoring tutkunlarınca bilinir. Amerika  dışında ilk seri üretim yapan otomobil üreticisi olan marka, aynı  zamanda Avrupa’nın ilk çelik monokok gövdeli araçlarını, ilk önden  çekişli modellerinden birini (Traction Avant) de üretmişti. Bazıları  beraberinde kronik sorunları getirmiş olsa da önde ilk fren disklerini  de -Renault 8 de bu konu da iddia taşır!- Citroen sahiplenir. Şüphesiz  en önemli Citroen devrimi, DS modeliyle tanıtılan hidrolik  süspansiyondur. Alternatif teknolojilerin yaratıcılığında şovu seven  Fransız üreticinin en renkli teknolojilerinden biri de direksiyona  duyarlı farlardı.                                                                 

İlk kez Eylül 1967′de DS modelinde opsiyon olarak tanıtılan bu farlar  (Pallas’ta standarttı), direksiyona bağlı olarak 80 dereceye kadar  dönebiliyordu. Bu özelliğiyle viraj içlerini aydınlatan bu kreatif  teknoloji, güvenlik adına atılmış müthiş bir adım oldu. Dışta kalan  farların yüksekliğini otomatik ayarlayan sistem, daha o tarihten  günümüzün hala opsiyon olan modern teknolojisini de aydınlatmıştı.

Alıntı : http://i-motoring.com/gozler-fildir-fildir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çocukluğumdan beri en sevdiği "enteresan" araçların başında gelir  :ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jaguar E-Type ın yandan yemişi hatta önden, arkadan ve tavandan yemişi :kus3:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Göstergeleri de çok ilginçtir bu meretin, mercek vardır, altında skala döner  :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek atası buymuş :) Uğur abinin dediği kadar varmış, şimdi sis farlarındakiler bunun gibi işlev göremiyor. Ama direksiyona duyarlı mercek farlar varki,işte onlar teknolojinin ne noktaya gelindiğini gösteriyor :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sebastian Loeb olmasaydı Citroen gözümde çok kötü bir marka olacaktı ama o kadar WRC şampiyonluğundan sonra ısındım açıksası :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
enterasan makinaymış vesselam.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eniştemin yıllar önce bir BX15 macerası olmuştu, o yıllarda yeniydi henüz. Yükseklik ayarını park konumunda kullanırdım :D araba fabrikasyon coiloverlıydı ben ne yapayım:D ha göstergede uyarısı yanıyordu ha bir yandan sallamıyordum, sonra arıza verdi araba, serviste "abi bunu park konumunda mı kullandınız hep" demişler :D ne desin fail ortada :D pnömatikten tık tık tık ses çıkartırdı paso, Citroen dedin mi benimde aklıma ilk hep bu maceram gelir :D severdim ama çok çok güzel giderdi, en üst modeliydi sanırım, 105 HP mi neydi zaten:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay be ne markaymis citroen :)

3 teker üzerinde giden arabaları aklıma geliyor benimde.Xsara....
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI