škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi marka lastik kullanıyoruz?

Ziyaretçi · 244 · 118090

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
yarı ömrünü doldurmuş abs li araçlarda fren tutuşunun iyi olması (direksiyon hakimiyetini sağlayıp aracı sağ sola yönlendirmek )için lastikler iyi durumda olması lazım özellikle esp donanımlı araçlarda bu olay daha çok ön plana çıkar.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;4393
Müdürüm sen bilirsin, en kıral michelin ise bir çok artısı olmalı, sessizlik, az tüketim, iyi tahliye.... vs...

isterse teker yerine teneke takmış gibi ses verebilir sorun değil, en uzun gidecek marka hangisi?
Hakan lastiğin uzun süre dişlerinin var olmasına takılma pek. Benim eski Good Year GT2' lerin diş derinliği çok iyiydi ama lastik artık sertleşmişti ve 26psi hava basıncıyla bile tangıt tungur idi araba. Çok da matah bir şey olmayan Tigar TG621' leri taktıktan sonra bile frenaj, yol tutuş çok fark etti.;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yüksel Nokian almış, bugün taktırıyor Choice'a...

Haberleri alırız, fiyarı da makuldü...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;4438
Hakan lastiğin uzun süre dişlerinin var olmasına takılma pek. Benim eski Good Year GT2' lerin diş derinliği çok iyiydi ama lastik artık sertleşmişti ve 26psi hava basıncıyla bile tangıt tungur idi araba. Çok da matah bir şey olmayan Tigar TG621' leri taktıktan sonra bile frenaj, yol tutuş çok fark etti.;)

ses, konfor gibi şeylerin hiç önemi yok :kiki: kaya gibi olsun yeter. Contilerin şu an bile yol tutuşundan hayli memnunum.

yeni halini düşünecek olursak, ben aracı ilk 25.000 km hiç zorlamadım çok acemi idim bilmiyorum :lol:, ama lastikler şu an bile tatminkar ise yeni hali çok daha iyidir diye düşünüyorum.

sertleşme konusunda haklısın abi, hatta bissürü kılcal çatlak mevcut, hatta her kanalda kılcal çatlaklık var.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Continental aldım, hala almaya devam ediyorum. :) Şirket araçlarında michelin var.Tamam konforlu iyi yol tutuyor..Ama çabuk patlıyor ve çabuk aşınıyor..Kötü lastik değil ama ben tercih etmem..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
gökaaaanım yolu iytutuyor diye aşınıyor zaten sert lastik olupta yolu tutmadıktatan sonra 10.000 15.000 km yapmışsın ne olacak 1 kere seni bir kazadan kurtarsa yeter iyilastikle kötü lastik arasında maxımum 20-40 tl oynar değer mi hayatını riske atacaksın  hayatını 40 tl farkla sigorta ediyormuşun gibi düşün.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;4494
gökaaaanım yolu iytutuyor diye aşınıyor zaten sert lastik olupta yolu tutmadıktatan sonra 10.000 15.000 km yapmışsın ne olacak 1 kere seni bir kazadan kurtarsa yeter iyilastikle kötü lastik arasında maxımum 20-40 tl oynar değer mi hayatını riske atacaksın  hayatını 40 tl farkla sigorta ediyormuşun gibi düşün.

Kötü demiyorum zaten..İyide contide iyi yolu tutuyor..

MaArkayı savunmuyorum, testlere bakarım..Genelde ilk 3 de mutlaka yer alır continin modelleri.

Alıntı
1 kere seni bir kazadan kurtarsa yeter iyilastikle kötü lastik arasında maxımum 20-40 tl oynar değer mi hayatını riske atacaksın hayatını 40 tl farkla sigorta ediyormuşun gibi düşün

Kesinlikle katılıyorum...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

octaviaman

• Ziyaretçi
Lastik seçerken maddi olayı bir kenara bırakmamız lazım.

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;4441
Yüksel Nokian almış, bugün taktırıyor Choice'a...

Haberleri alırız, fiyarı da makuldü...

Sonunda kararımı verdim ve yazlık papuçları "Nokian" dan seçtim.

195/50/15 82V ebatlarındaki Nokian 149 TL 5 taksitle aldım. Yaklaşık 50 Km yol yaptım ilk izlenimlerim gayet iyi. Birkere çok sessiz bir lastik, aynen iddia ettikleri gibi (Dünyanın en sessiz lastiği olduğunu iddia ediyorlar). Eski lastiklerim Bridgestone'lar ile kıyasladığımda konfor yönünden müthiş fark var. Bridgestonlar çok sert lastiklerdi (ama çok memmundum).
Biraz sürat yaptım, sert fren yaptım, virajda yüklendim kısaca iyice test ettim ve oldukça memnun kaldım. Geriye birtek kullandıkça bu özellikler ne kadar değişecek onu gözlemlemek kaldı. Onu da zaman gösterecek artık.
Ama yaptığım araştırmalar uzun ömürlü bir lastik olduğunu gösteriyor.

Ayrıca anketi protesto:hih: ediyorum hani "NOKIAN" seceneği :hih::hih:
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YÜKSEL;4568
Sonunda kararımı verdim ve yazlık papuçları "Nokian" dan seçtim.

195/50/15 82V ebatlarındaki Nokian 149 TL 5 taksitle aldım. Yaklaşık 50 Km yol yaptım ilk izlenimlerim gayet iyi. Birkere çok sessiz bir lastik, aynen iddia ettikleri gibi (Dünyanın en sessiz lastiği olduğunu iddia ediyorlar). Eski lastiklerim Bridgestone'lar ile kıyasladığımda konfor yönünden müthiş fark var. Bridgestonlar çok sert lastiklerdi (ama çok memmundum).
Biraz sürat yaptım, sert fren yaptım, virajda yüklendim kısaca iyice test ettim ve oldukça memnun kaldım. Geriye birtek kullandıkça bu özellikler ne kadar değişecek onu gözlemlemek kaldı. Onu da zaman gösterecek artık.
Ama yaptığım araştırmalar uzun ömürlü bir lastik olduğunu gösteriyor.

Ayrıca anketi protesto:hih: ediyorum hani "NOKIAN" seceneği :hih::hih:

Hayırlı olsun Yüksel abi :) Bende bugün Continentali tercih ettim :dede:

Ayrıca Ankete dikkat et lütfen nokian seçeneği için:lol:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

octaviaman

• Ziyaretçi
Yeni duydum.Dünyadaki 1615 lastik markasını ankete yazacak değiliz ya.Diğer denen bir mevzu var şıklarda.

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;4576
Hayırlı olsun Yüksel abi :) Bende bugün Continentali tercih ettim :dede:

Ayrıca Ankete dikkat et lütfen nokian seçeneği için:lol:

Teşekkürler Gökhan'cığım iyi günlerde kullan... sen zaten Conti'cisin

Alıntı yapılan: octaviaman;4580
Yeni duydum.Dünyadaki 1615 lastik markasını ankete yazacak değiliz ya.Diğer denen bir mevzu var şıklarda.

Anket senin anketin istediğin şıkkı açmakta serbestsin tabiki...:cool:

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;4580

Sanırım 1615 marka arasında birazda olsa ayrı bir yeri var ne dersin

Lastikleri aldığım Ali bey'in DH'ye yazdığı yazıyı aşağıya kopyalıyorum.
Kendisiyle biraz sohbet ettim tesisleri gidip gözüyle görmüş, bir çok tanınmış marka lastik satıyor. Kendi aracında tercih ettiği lastik "Nokian"
Bilgi için...:ok:

NOKIAN, Nokia telefonlarının yan markası değil, kurucusudur.

Nokian'ın Finlandiya-Nokia Fabrikası, Rusya-St.Petersburg Fabrikası ve Slovenya Fabrikası olmak üzere kendisine ait 3 ana teknolojik üretim tesislerinde üretim yapmaktadır.

Kış Lastikleri konusunda dünyada tek doğal ortam en uzun test pistlerine sahip kuruluşdur. Birçok bilindik lastik üreticisi, ürettikleri kış lastiklerinin testini Nokian'a yaptırır. Hatta biraz daha ileri gidelim. Bridgestone'un İskandinav ve Rusya pazarına verdiği lastiklerin üretimini Nokian yapar.

NOKIAN, Japon Sumitomo grubuna bağlı sumitomo lastiklerinin % 43, Bridgestone Co. Japan % 21 resmi ortağıdır.

Dünyada Porshe ve Masserati ye UHP (Ultra Yüksek Performans) sınıfında OEM lastik tedarik edebilen ender firmalardan biridir.

AB ye üye tüm ülkelerdeki lastik üreticilerine AB parlementosu kararı ile bir tebligat yapıldı geçen sene; 2010 yılına kadar Lastik üretiminde kullanılan yoğun kansorejen içerikli Yüksek Aromatik Yağların, lastik üretimlerinde min. seviye ye indirilmesi ve tamamen kaldırılması hususu ile ilgili.

Bunun ne manaya geldiğini şöyle anlatmaya çalışayım. Bir bina yapıyorsunuz 5 tane kolonu var ortadaki kolon en önemli taşıyıcı kolon, siz bu kolonu kaldırıyorsunuz ama bina ayakta kalmaya devam ediyo.

Nokian 2001 yılından beri ürettiği lastiklerde bu yüksek Aromatik kansorejen içerikli yağları AB normlarının da altında kullanarak üretim yapıyor. Böyle bir ARGE nin kaça mal olacağını bu maliyetin lastik fiyatlarına etkisini biraz tasavvur etmeye çalışın. Bu teknoloji şu anda sadece NOKIAN da var.

Sevgili arkadaşlar, uzun lafın kısası Lastik te NOKIAN ın teknolojisini ve arkasındaki 100 yılı aşkın tecrübe brikimini sakın yabana atmayın.

Şu anki lastik teknolojisi TIP teknolojisinin önünde ise bunun en büyük sebeplerinden biridir NOKIAN.

octaviaman

• Ziyaretçi
Bu değerli paylaşım adına çok teşekkür ederim.Ne kadar önemli bir marka olursa olsun nokianı bilmediğim konusunda samimiyim.Neticede akla ne geliyorsa anketi açarken onu yazıyorsunuz on taneylede sınırlısınız.

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mecburiyetten dunlop

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR