škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gti - vrs - opc - st

eren35 · 42 · 16421

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burada Bahsedilen Bir Motor 1.4 Hacminde Ve Çok Aşırı Bir Yükleme Var.. Bu Motorda Boşuna Uzun Süre Binmeyi Beklemeyin.. Hem Spor Bir Araç Hem Uzun Süre Binmek İstiyorsan En Az 1.6 Almalısın.

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bana kalırsa vw en banel kasası pololar

tavsiyem almazdım opel opc bi ara opel insignia opc vardı okadar güclü ve görkemli araç bu klasmanda yok diyebilirim

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;321722
Burada Bahsedilen Bir Motor 1.4 Hacminde Ve Çok Aşırı Bir Yükleme Var.. Bu Motorda Boşuna Uzun Süre Binmeyi Beklemeyin.. Hem Spor Bir Araç Hem Uzun Süre Binmek İstiyorsan En Az 1.6 Almalısın.

O motoru onca mühendis onca bilim insanı geliştiriyor.O kadar harcanan para motor sadece 2 yıl dayansın diye mi?

Düzgün kullanımda hiç sorun çıkaracağını sanmıyorum.Uzun vade de DSG sorun çıkartabilir.Ama motor düzgün kullanıldıkça sorun çıkarmaz.Yoksa 5 sene sonra ortalık TSI çöplüğü olur.

Ama yurdum insanı gider Allah ne verdiyse yüklenirse motora, canını çıkarırsa motorun hem motor hem şanzıman çöp olur.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 2.4 3.0 Motoru Geliştirende Mühendisler.. İlerde Görecez Ne Olacaklarını Şimdi Çok Erken

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
atmosferiğin keyfi başka turbo besleme farklı.önceden turbo benzinlıde yokken mecbu 3,0 uretıyolardı.aynı işi 2,0 da yapıyo suanda ve turbo ve kucuk hacım olmasından dolayı az vergı az yakıt.öyle 5 senede bana kalırsa bısey olmaz.tabıkı 20 sene sonra hacimli motor sağlam kalır ama vw muhendıslerıde aptal değildir heralde.yoksa kursuna dizerler onları. :) a6 bilem 2,0 tfsı kullanıyor.3,0quattroları varken

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;321722

1.8T içinde aynı şeylere söylüyorlardı :) Sonuçta zaman geçtikçe malzeme kaliteside artıyorum.O dökülen TSI lar eminim ki hor kullanılıyor motorun "m"sinden bile anlamayan kişiler tarafında içlerine ediliyor.Sonra TSI çöp motor kaka motor 2 sene sonra dökülüyor oluyor..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla TSI ile 200.000leri deviren öğretim görevlisi var okulda,2009 Passat araç. Direksiyon derisi artık üfleyince parçalanıyor o hale getirmiş aracı çok hor kullanıyor. Diyorum çalıştırırken bekliyormusun,yoo niye ki diyor :D

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru,arabayı zorlamadan kullandınmı kaç 200.000 çıkarır o TSI :)

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
TSİ ler 2007 yılından bu yana 5 yıldır piyasada gayette yeterli bir zaman.
Değil 5 10 sene gider bu motorlar yeterki zamanında servis bakımları yapılsın.
Bu araçların yanında mini cooperda düşünülür gibi.
Veya  Citroen DS3

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;321895
1.8T içinde aynı şeylere söylüyorlardı :) Sonuçta zaman geçtikçe malzeme kaliteside artıyorum.O dökülen TSI lar eminim ki hor kullanılıyor motorun "m"sinden bile anlamayan kişiler tarafında içlerine ediliyor.Sonra TSI çöp motor kaka motor 2 sene sonra dökülüyor oluyor..

Bak 1.8 Diyorsun Çok Ufak Bir Hacim Değil 1.8 Kolay Kolay Sıkıntı Yaratmaz :)  1.4 Motor 180 Hp Diyorsunuz. 1.4 122 Likler Neyse

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten son 2 yıldır TSI Avrupa'da ödül alıyor diye duymuştum ben.WV AG grup atmosferik kullanıyormu ki artık :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk çıkan 1.4 170 küsürlüklerde yatak sarma problemleri vardı. Sonra o motorla oynayıp 160 beygir yaptılar. Sonra tekrar bir atak yapıp bu kez 1.4 180 Hp çıkardılar. Duyulduğunda güvenilir gelmediği kesin ama,170 likle yaşanan fiyaskodan sonra bence çok sağlam düşünceleri var bu motor hakkında. İtibarlarını ayaklar altına aldırmazlar :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;321910
Bak 1.8 Diyorsun Çok Ufak Bir Hacim Değil 1.8 Kolay Kolay Sıkıntı Yaratmaz :)  1.4 Motor 180 Hp Diyorsunuz. 1.4 122 Likler Neyse

1.8 sıkıntı yaratmaz diyorsunuz ama ilk çıktığı zamanlarda yanlış yağ kullanımından dolayı bir çok 1.8T nin turbosu değişti bu da direk kullanıcı hatası:) Buna bakıp motora çamur atmak biraz hata olur :) Ben eminim ki o TSI lar çok rahat +200 bin görür bakımları düzgün yapılırsa hor kullanılmazsa tabi :)

Sürekli devirli kullanılan bir arabadan bende +200 bin beklemem hangi motor olursa olsun..

Çevrimdışı naxos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hiç bunu düşündünüzmü
1,8 235 hp...

http://www.youtube.com/watch?v=u3gMPxh8uG8

http://www.youtube.com/watch?v=Aw-TGgk7WuU&feature=fvwrel

Alfaların yol yuyuşu sınıfının en iyisi olmuştur herzaman,piaysada fazla bilinmez ama sesleri ve karızması muhteşemdir.Bence bi bakın

Çevrimdışı mayday

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle