škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Medeniyet seviyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdemguner35

• Choice
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir Ülkenin medeniyet seviyesini ölçmek istiyorsanız o ülkenin Trafiğine bakın demiş düşünürlerden biri... katılıyormusunuz?
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2011, 14:16:35 Gönderen: erdemguner35 »

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğru demiş :)  Hangi "gelişmiş" diyebileceğimiz ülkede arapsaçı, kuralsızlığın kural olduğu, yayalara saygının olmadığı bir trafik düzeni görebilirsiniz? Benzer biçimde, hangi geri kalmış ülkede "iyi işleyen" bir trafik vardır? Belki bir-iki istisna vardir, ama çoğunlukla uygarlık düzeyi ile trafik düzeni paraleldir ve elele gelişir..

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Mart ayında Norveçteydim.. 7-8 ay kar altında bir yer ve -25leri görüyorsunuz. Ama adamların kurallara uymasını görmeniz lazım.

Şehirler arası yolları genelde tek gidiş-tek geliş.. İlk başta dedim ki.. biz ne kadar ilerdeyiz.. Sonra bi baktım hız limiti 70km.. önümüzde prosche jip ve bizim araç 3 buçuk saat 70'le gittik. Porschenin önüne kamyon denk geldiği de oldu, yer yer yarım saat kadar 40la da gittik ama o turbo jip sahibi yol boş olmasına rağmen sollama yasağı olduğu için çıkıp sollamadı..

Yayalara saygıyı anlatmaya gerek yok zaten.. ama şunu da anladım 10gün kaldım oralarda, bir haftada sizde sisteme uymaya başlıyorsunuz.. yola birini ayağını mı attı hemen durup bekledik. Hiç de gocunmadık..

İngilterede de bir ay kalmıştım.. Geri geldiğimde Beşiktaşta yaya geçidinden geçerken taksi çapıyordu zor attımı kendimi kenara.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2011, 16:11:41 Gönderen: Colt54 »

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;293744
Mart ayında Norveçteydim.. 7-8 ay kar altında bir yer ve -25leri görüyorsunuz. Ama adamların kurallara uymasını görmeniz lazım.

Şehirler arası yolları genelde tek gidiş-tek geliş.. İlk başta dedim ki.. biz ne kadar ilerdeyiz.. Sonra bi baktım hız limiti 70km.. önümüzde prosche jip ve bizim araç 3 buçuk saat 70'le gittik. Porschenin önüne kamyon denk geldiği de oldu, yer yer yarım saat kadar 40la da gittik ama o turbo jip sahibi yol boş olmasına rağmen sollama yasağı olduğu için çıkıp sollamadı..

Yayalara saygıyı anlatmaya gerek yok zaten.. ama şunu da anladım 10gün kaldım oralarda, bir haftada sizde sisteme uymaya başlıyorsunuz.. yola birini ayağını mı attı hemen durup bekledik. Hiç de gocunmadık..

İngilterede de bir ay kalmıştım.. Geri geldiğimde Beşiktaşta yaya geçidinden geçerken taksi çapıyordu zor attımı kendimi kenara.
Aynı şeyleri geçen sene Almanya'ya gittiğimde yaşadım. Hayran hayran izledim akan trafiği hep. Yola atlayınca yol veren bütün şöförlere selam verdim. Daha sonra buraya geldim, yaya geçidinde bir araç üstüme çıkacakken zor attım ben de kendimi kenara. Arkadan saydırdım baya bi, sonra dedim ne yapıyorum, bura zaten böyleydi diye.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu biraz da genetiğimizden kaynaklanıyor, bizim almancılar orada kurallara tam uyarken Türkiye'ye geldikleri an hemen fabrika ayarlarına dönüyor...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı erdemguner35

• Choice
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;293755
Bu biraz da genetiğimizden kaynaklanıyor, bizim almancılar orada kurallara tam uyarken Türkiye'ye geldikleri an hemen fabrika ayarlarına dönüyor...

:++::++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hetepe;293755
Günün yorgunluğuna iyi geldi be!:rm:

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orada yapınca toplumdan dışlanmak var tabi. Bizim burada bir şey diyen yok nasılsa. Birisi bi hayvanlık yapınca trafikte küfürü basıp geçiyoruz o kadar. Orada adamlar ispiyoncu hemen şikayet ediyorlar.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yaya geçidinde yaya görürsem ve eğerki arkadan gelen taşıt öküz gibi hızlı gelmiyorsa bekleyip yayanın geçmesini sağlamaya çalışıyorum.Böyle böyle yapa yapa çocuklara örnek olabiliriz, yeni sürücüler , belki diğer vatandaşlar da görerek durumu algılayabilir.Kendileride öyle yapabilir..Tamam herkes yaya geçidindeki yayaya yol vermiyor diye bizde vermemezlik etmemeliyiz bence..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

06lkn66

• Ziyaretçi
Ben yol verdigimde arkada araba varsa öküz gibi kornaya asılıyo takmıyorum müzigin sesini açınca zaten duyulmuyo kornaları :)

Çevrimdışı gurhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir ulkenin medeniyet seviyesi, KALDIRIMLARIN YÜKSEKLİGİ İLE TERS ORANTILIDIR.

Çevrimdışı basketbol6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurhan;313947
Bir ulkenin medeniyet seviyesi, KALDIRIMLARIN YÜKSEKLİGİ İLE TERS ORANTILIDIR.

Çok doğru söz.