škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Okuma lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çobanyıldızı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yaklaşık 3 haftadır aracımın octavia 2001 elagance okuma lambası açık kalıyor. Sinyaller, kapı kilitleme mekanizmalarında sorun yok. Sadece araç dıştan uzaktan kumandayla kapatınca iç okuma lambası sönmüyor. Bende söndürmek için düğmeyi orta bölüme getirip manuel kapatıyorum. Arızanın sebebi nereden olabilir

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki elle kapattığınızda ve geri eski konuma getirdiğinizde düzeliyor mu?
Küçük ihtimal ama;

Oksitlenme kaynaklı mekanik buton arızası olabilir.
Sertçe düğmeyi bir kaç defa kapatıp açmayı dener misiniz. (normalinden biraz fazla baskı yaparak)

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ampüller orjinal mi yoksa led yada farklı bir tip ile değişim yaptınız mı? Bazen led lerin güç çekimi farklı olduğundan yanık kalabiliyor.

Çevrimdışı onat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bazen bende de oluyor ama bek soketlerini çıkartıp takmıştım düzeldi hiç bi sorun yok

Çevrimdışı çobanyıldızı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aydınlatma soketini würtz ile temizledim ancak iç aydınlatma bazen sönüyor bazen yanıyor arada bir kendiliğinden alarm çalıyor.

Çevrimdışı onat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer durduk yere alarm çalıyorsa  kapı switchlerinden biri bozuk olabilir eğer iç gözlem sensörü varsa o bozulmuş olabilir

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
okuma lambalarının düğmeleri ayrı...yani hangi lamba açık kalıyorsa, onun düğmesi arızalıdır.aç kapa yaparak düzelebilir, düzelmezse, söküp wd40 sıkılabilir...başka da çözümü yok..kolay gelsin.