škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

7 DSG Farklı Hızlarda Motor Devirleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses konusunda hassas olduğum için araç seçimimde motor sesinin az olması en önemli kriterim olmuştur.
Aklıma geldi belki birinin işine yarar.
60-80-100-120-140-160-180-200km/h hızlarda 1.4 TSI 7 DSG nin motor devirlerinin resimleri..
Görüldüğü üzere devir çevirmiyor sayılır. Motor sesi, makul sınırlar içerisinde kullanılırsa hiç duyulmuyor. 140 km/h hızdan sonra duyulmaya başlıyor.
200 km/h hızda 4200 devir çeviriyor.
Araba 6400 devirde kesiciye giriyor. Uygun şartlar oluşursa yüksek hızlara çıkmak için devir var..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI ve DSG nin uyumu çok güzel benim octi 1100-1200 devirde 5. viteste çok hafif meğilli yolda yürümüyor bile kütür kütür avans vuruyor anlık tüketim yerinden hopluyor :) Düşük devirde tork bakımından tsı motorlar daha doygun bundan dolayıda daha düşük tüketim verileri yakalamak mümkün :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ewet düşük devirde dahi ürettiği yüksek tork rahat yürümesini sağlıyor.
Max. tork aralığının genişliği ise her devirde rahat hızlanmasını sağlıyor.
İLk karedeki 60 km/h 7 vites 1200 devirde tıkır tıkır gidiyor..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Aslında bu DSG, 5 ileri kutulara göre 1-1,5-2-2,5-3-4-5 şeklinde sıralanıyor.:wnk:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;436199
Aslında bu DSG, 5 ileri kutulara göre 1-1,5-2-2,5-3-4-5 şeklinde sıralanıyor.:wnk:

Yani manuel sanzımanın 5. vitesi ile dsg nin 7. vitesi birbirine çok benzer mi demek oluyor bu?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSGnin tasarrufa katkısı da ortada. Benim aracım 2000 devirde 87, 3000 devirde 130 yapıyor mesela.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Passat 1.4 TSI 122hp Manuel 6.viteste 3bin devirde 140km civarı yapıyor.Hatta DSG ile neredeyse aynı.6.viteste 4bin devre yaklaştıkçada 180i görüyor hatta geçiyor biraz.Yine DSG ile aynı:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;436309
Yani manuel sanzımanın 5. vitesi ile dsg nin 7. vitesi birbirine çok benzer mi demek oluyor bu?
Arada buçuklu olarak yazdığım vitesler takviye gibi düşünülebilir. 1. vites de aslında manuele göre epey kısa sayılır. Zira 2. viteste çıkamadığı bir rampada 1. vitese aldığında hemen patinaj yapıyor. Keza düz yolda sıfırdan asıldığında 1. viteste sağlam patinaj yapar ASR olmasa.:wnk: