škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

^^DSG Resetleme^^

lrfan · 62 · 52450

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: gurhan;321329
irfan hoca eger arac 2. viteste titreme yapıyor ise yazılımla cozuyorlar serviste... yanlız servislerde cok bilincsiz. bu isin piri gulsuyundaki skodada naci usta. ısrarla onu bulursanız aracla ilgili sıkıntınız varsa biter...

Yetkili servise hatta Çeklere sordum, şase no vererek, aracımın yazılımı güncelmiş, şükür herhangi bir sorun yok  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bu akşam Jetta' da yaptım bu resetleme işini.
Enteresandır, kakışta, özellikle de biraz sert kalkışlarda sarsıntı başladı araçta. Yoksa Jetta' da pedalı sonuna kadar yukarı (!) mı çekmek lazımdı?!:D

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Corolla 1.6 MMT 124 hp aracımda resetleme yaptım , gaz pedalına sonuna kadar bastım, click sesini duydum, 15 saniye boyunca bastım, bilmiyorum belki psikolojik  :++: ama bariz bi rahatlama hissetim vites geçişlerinde, çok daha tatlı daha yumuşak bi hale geldi :)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

06lkn66

• Ziyaretçi
Yarın babamın sirket aracinda deneyecem

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;320561
Ben de geçen Toros'ta yaptım bunu.
Vites geçişleri rahatladı, 2 ile 4 arası mesafe arttı.

:hanz::hanz::hanz::hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:
Gaçhalım...
:++::++::++::ok:

Alıntı yapılan: Salih28;320912
vites geçişleri cidden harika ama doğru vitesi bulması bazen sorun oluyo :) mesela 50 mt ilerinizde kırmızı ışık var sizde yavaşladınız araba tam duracakken yeşil yandı o sırada tam durma esnasında 1 e çekmiyo vitesi 2. viteste düşük devirde kalkış yapıyosunuz buda arabada titretme sallama yapıyor sanki stop edicekmiş gibi.sürekli olmasada bu ve benzeri durumlarda oluyor
bendede oluyor aynısı ne yapmamız gerekiyor bu sallantıyı veya doğru olan nedir motor sağlığı için?

Alıntı yapılan: lrfan;320944
Tamamen durmadığı sürece 1'e atmıyor kerata, benim arabanın kasası küçük, o yüzden stop edecekmiş gibi titreme yapmıyor, kiloyla ilgili olabilir belki.
:ok::ok:hocam bu benimkinde de aynısı diğer araçlardada aynı değilmidir,gerçi kalkışta bile 2.vitesle kalkan oluyor bu octi de oluyor ama çok zorluyor aracı.

Alıntı yapılan: 06lkn66;321573
Yarın babamın sirket aracinda deneyecem
:++:irfan hocam bende denesem olurmu bu işlemi?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç 40,000 km de su ana kadar hiçbir sorun yasatmadı bna 1,6tdi dsg. genelde tam durmadan 1 e atmıyor aracı ama tork yüksek olduğu için bir sarsılma vs yapmıyor yanlız ilk defa geçen gün yokuş çıkarken 2 de titredi ve 1 e atmadı 40,000 km dir basıma tek gelen bu :) ama bu resetleme işini bir denicem :) kışın araç soğukken vitesi geç atıyor belki o olay çözülür :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim DSG ile ilgili sorunum yok, yine de resetleyeyim..

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;321554
Bende Corolla 1.6 MMT 124 hp aracımda resetleme yaptım , gaz pedalına sonuna kadar bastım, click sesini duydum, 15 saniye boyunca bastım, bilmiyorum belki psikolojik :++: ama bariz bi rahatlama hissetim vites geçişlerinde, çok daha tatlı daha yumuşak bi hale geldi :)

Evet evet psikolojikmiş, değişen bişey olmamış :++::++::++:
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Salih28;320912
vites geçişleri cidden harika ama doğru vitesi bulması bazen sorun oluyo :) mesela 50 mt ilerinizde kırmızı ışık var  sizde yavaşladınız araba tam duracakken yeşil yandı o sırada tam durma esnasında 1 e çekmiyo vitesi 2. viteste düşük devirde kalkış yapıyosunuz buda arabada titretme sallama yapıyor sanki stop edicekmiş gibi.sürekli olmasada bu ve benzeri  durumlarda oluyor

Alıntı yapılan: mertozbek;321632
araç 40,000 km de su ana kadar hiçbir sorun yasatmadı bna 1,6tdi dsg. genelde tam durmadan 1 e atmıyor aracı ama tork yüksek olduğu için bir sarsılma vs yapmıyor yanlız ilk defa geçen gün yokuş çıkarken 2 de titredi ve 1 e atmadı 40,000 km dir basıma tek gelen bu :) ama bu resetleme işini bir denicem :) kışın araç soğukken vitesi geç atıyor belki o olay çözülür :)
DSG' de ayağımı frenden çekince kendi kendine gaz verip yürüyor ve anında 2. vitese atıyor. Tekrar gaza bastığımda 2. viteste ilerlemeye çalışıyor. Hızlı ilerlemem gerektiğinde de hafif bir yığılmayla kalkıyor. Geçen hafif panik olup dipgaz yapınca kafası karıştı garibin, önce 2-1-2 yaptı sonra fırladı olduğu yerden.:D

06lkn66

• Ziyaretçi
bugün denedim aslında video çeksem daha güzel olurdu ama telefonlar falan evdeydi yolumuz rampa, başında durup dipgaz yaparak kalktım 30 metrelik çıkış sonunda araba 3. vitesteydi ha bu arada kobay cetta tsı dsg borumbomboşline :) sonra irfan abinin anlattığı şekilde resetledim araba aynı yerden yine dipgaz yaparak kalktığımda rampa sonunda 2. vitesten 3e henüz geçmişti vites geçişlerinin devri biraz yükseldi ama düz yolda bi değişiklik hissttinmi derseniz bence bi değişme yoktu zaten eskidende memnunduk vites geçişlerinden falan

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sıfırlama işini bende yaptım, fark olarak 1 den 2 ye biraz daha geç geçiyor sanki kalkış ve vites geçişlerinde yine bir yumuşaklık var önceden biraz hissettiriyordu, düşük devirde biraz titreme vardı o da pek yok gibi. fazla kullanma imkanım olmadı ama ufak bir değişiklik var

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selam ben spaceback 1
6 dsg kullaniyorum tum forumu okuma sansi bulamadim kesin bi sonuc varmi bu resetleme konusunda ??

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün Polo aracımda resetleme yaptım. 1.vitesten 2. vitese geçişte titreme yapıyordu. Servisi aradım kavramadan olabilir dediler belki yazılım güncellenmesi ile geçebilir getirince bakalım dediler bende dün resetleme işlemini yaptım ve dünden buyana kullandığımda herhangibir titreme yaşamadım. İnşallah böyle kalır da başımıza birşey açmaz.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bugun deneyecegim bakalim nasil olacak. Şikayetim geç vites atması. Birde vites düşürürken araçta sarsıntı olmasından dolayı bir deneyeceğim. Araç spaceback 1.4 tdi dsg

maliilhan

• Ziyaretçi