škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

acill yardım gerekli fabıa tdi

SCORE · 20 · 6675

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SCORE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benım  aldıgım kısı  bunu  alacak karsılıgı almış birinden ve naklıyat  fırması   vardı  adamın   bu yuzden bu mazottan koymus bu vatandaş kamyona koyuyoruz bu yakat  hesabı  bende alırken ustaya  gosterdım  de aldım  kafama gore davranmadım  motorunda yıne bır sey  yok  az cok bılıyorum  vw motoru 3 piston bu  arac kolay  kolay  sorun  cıkaran tıplerden degıl  yanıde ama kullanmak  da cook  önemlı

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SCORE;113682
zaten efe kardeş ben bu dedıklerını yaptım az cok bende anlarım bı işten ama benden daha ıyısını bulmak farklı cozumler uretmek amacım fıltre yag polen fıltresıne kadar degiştirdim ben bunun ..en ıyısı orjınal parca kullandım

bence aracın fiyatına göz yumup almasaydınız :( şimdi böyle bir fiyata dizel almak insanı memmun eder ama nasıl bir dizel,servisi falan geçelimde iyi bir sanayiyi ustasına götürün o halden anlayacaktır :ok: mesela kaydırıcı koyabilir çok rahatlatır arabayı,rölantide kalkmalarda falan :ok: veya başka bir şözüm yolu bulabilir ama güvendiğinizin veya eşten dosttan alınan sağlam bilgiler doğrultusunda bir ustaya gidin :)

Çevrimdışı murat11h1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;113534
Motora acıyarak cümlelerime başlamak isterim.

Muhtemelen motor içerisinde ve turboda kurum bağlama durumu söz konusu. Tabi katalitikte ne alemde Allah kerim.

Filtreleri değişmissiniz güzel, yakıt filtresinide değiştiniz tabi. Desem ki ben bu durumdayım ne yaparım?

Öncelikle yağı değişirim eğer değişmedi iseniz, Mobil ESP 5-30, Castrol 5-40 Turbodiesel gibi esaslı bir yağ koyarım.

Çekerim Shell'e, GTL adlı yakıt ile depoyu taşırana kadar doldururum. Çıkarım çevre yolunda son vites son gaz yerde giderim kilometrelerce ve gündelik kullanımda aracı 3250-3750 devir bandında kullanırım.

Özellikle süratlenmiş giderken, örneğin 180-190 gibi (gerçi sizin araba pek yapamaz gibi) andien gazı bırakıp tekrar yere koymalar yaparım.

Bu şekilde bir-iki depo GTL bitirdikten sonra yağı tekrar değişip, tekrar gözden geçiririm durumu. Belki enjektörler kendine gelir.

MÜHİM NOT: Yukarıda bahsettiğim durum tamamen TC Karayollarında illegal olmakla birlikte son derece hayati tehlike arz etmektedir, tavsiye niteliğinde değil, kendi görüşlerimdir. Yapmayın, yaptığınız takdirde başınıza bir şey gelmesi durumunda kesinlikle sorumlu tutulamam, sorumluluk kabul etmeyeceğimi beyân ederim.

Hadi diyelim bütün bunlar yapıldı veya yapılmadı ve sonra değişen bir şey yok ne yapacağız?

Motor carbon temizliği geçirebliir, turboya bakılır, katalitiğe bakılır. Devamında yüksek ihtimalle iyileşme gözlenecektir.

Ve dürüst olmak gerekirse.............;

TDI gibi pompa meme enjektörlü kendinden tubo şarjlı intercooler bir makineye traktör mazotu koymuş zihniyetin ne arabasının bakımını düzgün yaptığını düşünürüm ne de o motordan bi cacık olacağını. Olmaz hocam. O araç yaş.

Yarın mazot pompası cuflarsa eline 1700 TL faturayı tutuşturuverirler.

Ufak hacim yüksek kompresyonlu turbo-dizel cihaza öle herkes binemez. Herkesede vermeyeceksin arabayı bilen adam kullanacak, üç kuruşun hesabını yapıyordun madem alaydın benzinliyi LPG takıp bineydin. Yok öle yağma az yaktığının karşılığını vereceksin.

En basitinden TDI makineler atmosferik benzinlilere göre havayı sert çeker, bir nevi elektrik süpürgesi gibi düşünün, 2500-3000 kilometrede bir hava filtremi değişirim, sanayiden geçtikçe alırım pazardan patlıcan alır gibi. Kırsal koyan adam onu değişir mi, bunu bilir mi? Bilmez...

6900-7500 kilometrede bir o yağ değişmelidir arkadaşım, 10-15 bin km'de bir değişirsen araba çırıl çırıl çalışmaya başlayacaktır belli bir kilometreyi doldurduktan sonra. Ayrıca yukarda bahsettiğim türdeşten yağlar kullanılacak, aynı yağ turboyada gidiyor, içerde pompa meme enjektörün basıncı fevkalade yüksek, tahrik çok fazla gerek gömleklerde gerek krank-piston kolu kesişmelerinde.

Umarım aracınız sağlığına kavuşur, geçmiş olsun, kolay gelsin...
yahu konuyu açıklamadaki uslübüne gül gül öldüm ya. süpersin...:++:
Fabia I 2005 101 Hp Special

Çevrimdışı SCORE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tüm arkadaslara tsk ederim  bilgilerinizden dolayi saolun

Çevrimdışı SCORE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım satılıktır duyurulurhttp:
//www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fabia-89000km-de-ruhsat-sahibinden/detay