škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb beş dakika düşük 40 km hızla fanı çalışıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadarlar aracım aksam üstü sabah öğlen hiç farketmiyor daha araç bir aylık beş dakika düşük km hızla giderken fanı açıyor nasıl bir duum bu anlamadım ve aracı söndürdükten sonra 5 dakika çalısmaya devam ediyor fan bu normal bir durum mu hiç hoşuma gitmedi

Çevrimdışı semix44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dpf (dizel partikül filtresi ) çalışıyor korkulacak bir şey yok bende de ilk bir ayda olmuştu aynısı. Dizel partikül filtresi, dizel motorlardaki egzoz gazlarının ayrıştırılmasına hizmet eden bir sistemdir. Yanma sonrası ortaya çıkan kurum ve zararlı gazları tutmak için tasarlanmış dizel motorların egzoz sistemlerine entegre bir parçadır ve çalışırken fan açar. fakat yinede motor sıcaklığını kontrol ediniz yükselirse servise götürebilirsiniz.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13961]Rache[/MENTION] Hangi yakıtı kullanıyorsunuz 1 aylık araba DPF nasıl açar aynı motorlu (1.6 TDI) aracımda 2 yıldır DPF çalışmadı öyle fan vs çok sıcak değilse ve uzun yol ve süre kullanmışsam dahi çok ender çalışır. DPF  ekranda da ışıkla uyarıyor.5 dakikalık çalışmada motor bile gereken sıcaklığa ulaşamaz fan nasıl açar bence servise bir danışın DPF sorunu gibi görünüyor ekranda DPF ikaz uyarısı gördünüz mü?

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
shelli kullanıyorum sadece. Araç 5 km gittikten sonra çalıştı motor söndürdüm araci devam etti çalısmaya. Kputu açtım motora dokunamadım sıcaktan. Dpf göstergesini görmedim. Sadece fan çalıstıama motor nasıl bukdarısındı üstelik araçla köyde yavas yavas gidiyordum

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cok normal bi durum korkulacak bisey yok bendede surekli oluyor

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim aracımızda da olmakta sanırım normal bir durum

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı stop etseniz de fanın çalışması gayet normal bir kaç dakika sonra kapanacaktır ama fanın 5 km bir sürüşte ve üstelik sakin bir kullanımda çalışması bence normal bir durum değil ben Yeti dahil 7'ci aracım böyle bir şey hiç bir aracımda görmedim. Bahsedilen 5 km içinde motor gereken sıcaklığa (90 C) dahi ulaşamaz motoru sıkıştırmaz ve basmazsanız.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bazı arkadaslar eğer inişte aracı otomatik olmasına ragmen boşta bırakmışsanız ve yokusta yavas yavas gidiyorsunuz aracı zorluyorsunuz dediler. Bu yüzden normalmiş dediler. Bende hiçbişey anlmadım 2005 model superb m öğle bir sıkıntı yaratmjyordu bana.motorun içine baktım ellemeye kalktım cok sıcaktı fan kapandıktan sonra. 250 km uzun yol yapıyorum bazen hiç açmıyor. Kısa sürede açması şaşırttı beni