škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Shell kalite kontrol hk.

DDŞ · 27 · 5595

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ozellikle mazotcu arkadaslar dikkat etsin. Su an elime gecen bir bilgiye gore shellden aldiginiz yakittan memnun kalmazsaniz (ariza isigi yakarsa arabaya zarar verirse vs.) shelli ariyosunuz. Hemen ekip geliyor deponuzdan numune aliyor, sonra yakit aldiginiz pompadan numune aliyor ve analizini yapiyor. Bir terslik farkederse gerekeni yapiyormus :)

Guzel bir uygulama. Mazotu shellden akli kelden almak lazim diye bosuna dememisler

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir uygulama ve sorumluluk örneği.

Ancak Shell yakıtları güzel ama ekonomik değil.

Ben bu yaz hep shell dizel yakıt kullandım hızlanma   ve çabuk gaz reaksiyonu iyi olmasına karşın aynı depo ile gidilen km azalmakta.

Oldukca ekonomik araç kullanmama rağmen, Shell mazotu ile diğer marka ucuz mazota ( lukoil) göre neredeyse 100-120 km az mesafe gidiliyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben shellden iki kere mazot aldım.1.cisi arabayı aldığım gün dörtdivan tesislerinde,diğeride Muğla da büyük bir shell istasyonunda.İkisinde de bana arabanın gücü azalmış gibi geldi.Ayrıca Hakan hocamın dediği gibi menzilde kısaydı.(Menzil kısalığı belki araba gitmiyor diye bastığımdandır.)Birkaç kez de Türkiye Petrolleri aldım.Onun dışında hep total excellium aldım.Öyle aman aman süper az yaktırıyor çok kaçıyor değil ama gözümde standart mazottur.En iyi yanı Total'in %5 indirimi bonus Total'e.Birde aldığım bayi hile hurdaya kaçacak bir yer değil.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
shell bu uygulamayi yillardir yapiyor ancak nedense hep analiz sonuclari tam istedikleri gibi cikiyor.
 Ben shell in mazotu ile bariz cok daha az km yapiyorum ve arabamda daha sesli calisiyor.Ayrica dpf li araclar icin mumkunse bp yada po oneriririm dusuk kirlilik orani ile oldukca makul yakitlar yapiyorlar.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İsmi lazım değil bir karayolu üzerindeki Shell den mazot alayım dedim.
Pompanın sayacı bozuktu ve rakamı göstermiyordu, adam kafasından doldurdu. Birşey olmaz, hep böyle yapıyorum dedi falan

Neyse, yol bitince ilk işim shell i aramak oldu. Emekli albay gibi şikayet ettim tabi.

1) Gün geçmedi tekrar aradılar, olayı yeri zamanı detaylı anlatmamı istediler.
2) Ertesi gün tekrar aradılar, İstanbuldan ekip gönderdiklerini söylediler.
3)  Daha sonra bir cep telefonu aradı, şikayet ettiğim istasyona geldiğini ve denetim yapacağını söyledi.
4) 1-2 saat sonra aynı adam bir daha aradı, denetim sonucu pompada hile-hurda olmadığını, en kısa zamanda da sayacın değiştirileceğini söyledi.
5) 1-2 gün sonra bu kez tekrar İStanbul'dan aradılar. Şikayetin çözümlendiğini, memnun kaldık mı falan...filan...

Neyse işte; sonuç olarak, şikayet ettiğime edeceğime BİNBİR PİŞMAN oldum. :)

Ama müşteri memnuniyeti had safhada takdir ettim

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben okul zamaninda her yerin mazotunu denedim. Ayni firmanin cesitli bayileri olsun, adi sani duyulmamis markalar olsun her yerden mazot aldim. Birazda arabamin yakit secmemesine guvendim. Sonuc olarak bence shell in her bayisinde kalite bir birine cok yakin. Motor diger mazotlara oranla bir tik daha sessiz calisiyor shellde. Menzil olarakta bir sıkınti yasamadim. En fazla menzili hep shell mazotuyla yaptim. En kotu mazotta bence po'da. Hic bir zaman memnun kalmadim. Hem kisa menzil verdi hemde motor gurultulu calisti.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opetten bir kez deneyim diyorum,Nasıl tecrübeleriniz.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı aldığımızdan beri Shell'den alıyoruz benzini ve LPG'li sıkıntı yok şükür. Ama ara sıra BP olur, Opet olur,  Full olur oralardan alıyoruz ama pek bir değişiklik yok gibi..

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm akaryakıt dağıtım şirketleri tüpraştan alıyor, aralarında kalite farkı olmasının nedeni içine şunu kattık bunu ekledik deyip misal 10 tonluk yakıtı 11 ton yapıp kaliteyi düşürüp bizemi kaktırıyorlar acaba.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba mazotlu olunca bu yakit kalitesi geceleri uykumu kaciriyor midemi bulamdiriyor hep ayni sirketten mazot almayi tercih ediyorum. Genelde shell opet tercih ediyorum. Kisa bi sure po yu da denedim kirsal mazot tadi aldim onda begenemedim :)

En temizi arabayi metanole mi cevirsem ben? :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;474374
Araba mazotlu olunca bu yakit kalitesi geceleri uykumu kaciriyor midemi bulamdiriyor hep ayni sirketten mazot almayi tercih ediyorum. Genelde shell opet tercih ediyorum. Kisa bi sure po yu da denedim kirsal mazot tadi aldim onda begenemedim :)

En temizi arabayi metanole mi cevirsem ben? :D
Biz tdi de bu kadar pimpirikliyiz demek ki dci kullansak evde kendimize mazot yapacaz[emoji2]
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60bin km ve 5 sene aktif olarak araba kullanmış biri olarak mazot kalitesi izlenimlerim :

En kötüsü Petrol Ofisi bol kükürtlü kara bir DPF

BP, Avans sesi duymaya hazır olun

Opet, en az yakan yakıt koklatıyor namıssız ama şakırtılar tıkırtılar ve kükürt oranı bunda da yüksek,şehir içinde ulan nerden dizel aldık traktör mubarek diyebilirsiniz.

Total, kükürt oranı en düşük olanı ve turbo araçlara gayet uygun,aslında şehir içi değilde şehir dışı yakıtı diyelim.

SHELL

Benzinine kimse laf söyliyemez zaten.Valla çarpılır :)

Mazotu bi ara bozdular.Bende tam o ana denk gelip yakıt almıştım, ulan dedim birdahamı shell ! Asla ! .

Forumlarda takip ettim shell fuelsave çok az yakıyor vs. Denedim memnun kaldım hakikatten az yakıyor ve sessiz. Beklentimiz ne kaldı, performans, arkasından nitroyu cıkardılar, nitro biraz fazla yaktı ama kükürt oranı çok az. Depoyu fulledim ilk marşda  DPF nin teşekkür sesini aldım. Bir an kendimi TSİ kullanıyormuş gibi hissettim. dizeller için tam bir şehiriçi yakıtı,şehirdışında 0.4 lt falan oynar ama kurumsuz pırıl pırıl gidersiniz.

Bu kadar övgüden sonra shellden yakıt alıpda memnun kalmıyan sanırım beni dövmek istiyicektir. Unutmayın istasyonda cok önemli. Büyük,tankerlerin cok ugradığı ve temiz bir istasyon olsun.

Ekleme yapıyım:

İstanbulda avrupa yakasında oturanlar incirli metrobüs durağı TOTAL inanılmaz temiz yakıtı var.Direk depoyu doldurun. Anadolu yakasında oturanlarda şiddetle Altunizade total tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2014, 02:43:59 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Shellin benzini Passata çiftetelli oynatıyor şakır şakır avans vuruyor kadam :D Totalin benzini en sessizlik sağlayanı.. Menzil olarak bir şey diyemem babam kullanıyor ama Poloya Totalden mazot alınca avans vuruyor :D Shell Nitro tam ayar oldu çok memnunum ben mazot olarak..

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beylikdüzü shell'den ne zaman nitro alsam traktör sesine maruz kalıyorum caddyde. Opette ses daha düşük ama avans vuruyor.  Gariptir totalden fazlasıyla memnunum. Haramidere'den alıyorum yakiti. Menzil, ses, cekis cidden en memnun kaldığım yakit diyebilirim. Incirli totalden de aliyorum arasira. Haramidere'nin daha iyi olduğunu hissettim,  psikolojik olabilir..