škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Öğrenci VRS'i angry bird

DDŞ · 72 · 19145

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2010 yılının ekim ayında tanıştığımız angrybirdümle zaman tünelinde ufak bir gezintiye çıkalım iştedim. Kendisini ilk aldığımda kendi halinde arka camında ''arabada bebek var'' yazısı olan sakin bir aile arabasıydı. Noolduysa benle tanıştıktan sonra oldu.

Uploaded with ImageShack.us
Ekim 2010

Sonrasında yavaş yavaş kişiselleştirmeye başladım ve standart bi tdi dan angrbirde dönüşüm başladı. bu yolculukta ufak tefek dış, iç mekan ve motor uygulamaları yapıldı. dışındaki ufak ufak bisürü detayı analatamıycam hatırlamıyorum hepsini siz fotoğraflardan anlarsınız. iç mekan fotoğrafları elimde mevcut değil güzel bi aydınlatma uygulaması yaptım el emeği göz nuru (ambiyans aydınlatmalı falan) daha sonra onları da yükliycem.
standart hali 75hp 198N/m olan motor booster performance Erhan Yücel in remap uygulaması sonrasında 107hp 216N/m verir oldu. 1.5 yıldır (50.000km) çok şükür sorunsuz kullanıyorum ve artık yetmemeye başladı. aklımda motor için değişik bişeyler var uygularsam sizinlede paylaşırım.

yolculuğa başlayalım

Aldığım gün xenonlarımı takmıştım.

İlk pasta-cila sonrası (o arada yan çıtaları falan boyatmışım film çekmişim krom kapı kolları falan takmışım)

Kolçak teyp falan yapmışım. kapı döşemelerini eski sahibi deri kaplamıştı zaten.

Yağmur kar çamur demeden 100.000km yol yaptık :)

VE artık son 6 aylık fotoğrafları

Geçenlerde 200.000 i devirdik :)

Zalım bakışlar :p

Yüzmeye de gittik beraber :)

GEçen bayram 2 saat boyunca iç dış yıkamıştım sonuç bu.

Veee yaklaşık 3 ay önce 2 arkadaşımla beraber açtığımız hobby garajımıza ilk adım :) 'KaDo Garaj' :)))

şimdilik bunları buldum elimde şimdi çok pis araba daha detaylı fotoğraflarını çekip yükliycem bi ara.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2014, 14:34:54 Gönderen: DDŞ »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de arabayla bu kadar uğraşan bir benim sanıyordum...rakip geldi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben sırf arabayla uğraşabileceğim kapalı mekanım olsun diye garaj kiraladım araba hastalık işte :)

abi rekabetten ziyade paylaşım daha güzel olur ikimiz içinde :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 100.000 km de aldım geçirdiğimiz 3 yıl içerisinde 100.000 km yol yaptım :) mutluyum fabiamla gün geçtikçe kmsi arttıkça arabaya olan inancım ve hayranlığım artıyo. sanırım en az 400.000km yi motor açmadan görücek gibi duruyo araba. ben kullanırsam 600-700bini rahat görür :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim fabia 100 000 i daha yeni gördü de karalar bağladım, seninki iki katı olmuş...bir ara da ben paylaşayım resimleri...kazasız, cezasız...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah daha nice sorunsuz kilometrelere. ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılımda neden tork arttırılmadı? Sizin isteginiz mi? Bana 1.4 TDİ pek basinc sevmiyo dedi ecufast ayni neden mi acaba merak ettim.Kazasız belasız kullanın aracınızı.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılımda varmış sende he ! Tam ayarında Doğukan senin araba :) Fabia I deki kalite şimdiki fabialarda yok,temiz tdi bulmakda zor, keyfini çıkar Allah kaza bela vermesin :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
torkun artmaması benimde dikkatimi çekti. hayırlı olsun, kazasız belasız..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erhan Yücel kendisi yazdı mapi. fazla zorlamasını istemedim. mesela kendisine ait bir tdi roomster var aynı motordan 118hp 250n/m civarında tork alıyor. yazılımında biraz kısılmış hali ama çok yüklenmesini istemedim. değişik bir biçimde en son enkaya çıktığımda stage1.5 linea ve stage1 palioyu (ikiside yazılımcı arabası linea erhanın çok yakın arkadaşınındı) fena ayırdı. hayret verici bir şekilde özellikle 5. viteste bütün arabalar kesilirken benim araba uzamaya devam ediyo. psikolojisini bozdum herhalde bazen 200 beygirmiş gibi davranıyo :D

zaten planlarım var sanırım stage2 yükliycem arabayı parça toplamaya çalışıyorum sağdan soldan. yüklersem 150hp+ civarında birşey olucak tahminim. ama bu haliyle de tdci focusları falan geçeibliyorum dizel accent erayla hiç deneyemedim.

yakıtı falan çok güzel bu mapin o yüzden aman tork olsun diye üstelemedim kullanımı da keyifli ve uzun bir devir bandında tork veriyor. yüksek torku anlık yakalamaktansa az bi torku uzun süre sağlamak daha önemli benim için.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah hepimize daha güzellerini nasip etsin. dizel biraz şans işi iyi binilmiş geçmişi düzgün olması gerekiyor. gün geçtikçe de arabaya olan inancım artıyor. bilinçsiz davranılmaz ve bir süpriz olmazsa uzun yıllar ve kilometreler boyu keyifle binilebilecek bir araç.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yüklemeye karşılık 14'' lük jantların mevcut haliyle değil, aracın biraz basılması, hatta  lastiklerin de 195 50 16, olmazsa  enazından 195 50 15'' e geçilmesi gerek...
 Bunun virajı var, freni var,...risk almaya gerek yok...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçta zaten şu anda eibahc 3cm lik yaylar var. yüklenmeden önce brembo fren diskleri takılıcak. 14'' jantlar ve mevcut lastik ebatları stage2 de yetersiz kalacak gibi ama hiç değiştiresim yok. hem bi dünya para harcıycam hem arabanın gidişi bir miktar azalıcak hem de böyle jantsız falan olunca araba detaylara takılmazsan baya stock duruyor kimse beklemiyo uçup kaçıcağını :)))

önemli olan arabanın sınırlarını bilmekte. şu anki yaylı hali ile uygun yol koşullarında akıllara zarar virajlar dönmekteyim. mesela yayın bir dezavantajı da yüzeyi düzgün olmayan yollarda yol tutuşunu artırmak yerine azaltıyo. hepsini ince eleyip sık dokumak lazım aracı kullanırken :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Plastidip demisken. Gecen oyle bi inandik elimde kalan malzemelerden. Renkten hala emin degilim ama jantlar cizik cizik gezecegine boylesi daha iyi