škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakımda kullanılan Parça kodları - Superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı plstr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumu didik didik ettim fakat servislerin 2016 1.6 TDI Superb için kullandığı, yağ, hava ve polen filtrelerin parça kodlarını falan bulamadım.

Servislerde yapılan bakımlarda değişen parçalar belli, birde gözle kontroller yapılıyor. Maddi durum şuan el vermediği ve aracımın garantisi olmadığından kendim yapmayı düşünüyorum. Fakat dediğim gibi hiç parça için bir şey bulamadım.
Bu işleri sadece ben mi kendim yapmayı düşünüyorum anlamadım.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: plstr;643698
Forumu didik didik ettim fakat servislerin 2016 1.6 TDI Superb için kullandığı, yağ, hava ve polen filtrelerin parça kodlarını falan bulamadım.

Servislerde yapılan bakımlarda değişen parçalar belli, birde gözle kontroller yapılıyor. Maddi durum şuan el vermediği ve aracımın garantisi olmadığından kendim yapmayı düşünüyorum. Fakat dediğim gibi hiç parça için bir şey bulamadım.
Bu işleri sadece ben mi kendim yapmayı düşünüyorum anlamadım.

bu sayfada bir arkadaş paylaşmış
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38269&page=8

Çevrimdışı plstr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün Superb III 1.6 TDI aracımın ben ve benim gibi bu işleri daha önce hiç yapmamış bir arkadaşımla beraber başarı ile tamamladık. Sizlere yardımcı olması açısından gerekli parçaları, maliyeti vs paylaşayım.

Gerekli tüm malzemelerin toplam fiyat 336,63 ₺ tuttu (Bunların hepsini internetteki güvenilir satıcılardan kampanyalar ile aldık.)
Zaman olarak 2 saat gibi süre tuttu. ikinci defa yaptığımızda makisimum 45dk da biteceğini düşünüyorum.

Bizim için en büyük problem arabayı kaldırıp altına yatmaktı. İçimizde üzerimize düşerse korkusu oluşmuştu. Bunun için resimdeki gibi bir çözüm ürettik.

59,38 ₺ - Hava Filtresi

58,36 ₺ - Polen Filtresi

43,99 ₺ - Yağ Filtresi

174,90 ₺ - 5lt 5w30 Yağ

Hava filtresi, sanırım en basiti buydu. Kaputu kaldırın 7 veya 8 tork vida var, bunları gevşettikten sonra kapak kalkıyor ve yeni filtrenizi takıyorsunuz.

Polen filtresi, torpidonun arkasında bulunuyor. Torpidoyu tutak iki adet tırnak var onları bastırdığınızda torpido aşağıya doğru iniyor ve arkasındaki polen filtresi kapağına erişiyorsunuz. Kapağı çıkarttıktan sonra yeni filtreyi üzerindeki yöne göre takabilirsiniz.

Yağ boşaltama, Boşalmak için kartere ulaşmanız gerekiyor.  Paylaşım yapacağımı düşünmediğim için maalesef fotoğraf çekmedim ama karter korumayı söktükten sonra direk göreceksiniz. Karter korumayı sökmek için 7 adet yıldız vida ve 4 adet tork vida var. Tork olanlar sanırım T25 olması lazım. Karter tapasını açmak basit fakat yağı boşalttıktan tapayı takarken diş atmaması için dikkatlı takın ve sıkarken çok aşıyı sıkmayın. bununla ilgili videolar mevcut. daha sonra üstten yağ dolumunu yapıyorsun. biz 5lt nin tamamını doldurduk.

Yağ Filtresi, Karter korumanın altında bulunuyor.  Filtre bir kabın içinde duruyor. yağı boşalttıktan sonra bu filtreyi değiştirin. değiştirmeden önce kabı güzelce temizleyin. yeni aldığınız filtre kutusundan çıkan yeni contayı eskisiyle değiştirin.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2018, 14:55:39 Gönderen: plstr »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bende kendi aracımın yaz lastiklerini jantla birlikte söküp kışlıkları jantlarıyla taktım.max yarım saat vaktimi aldı.Konu maddiyat değil kendi işini kendin gör mantığı ayrıca güzel ve eğlenceli uğraşı olarak görüyorum:)