škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağmurda aracin içine nerden su girer

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DES2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
MALUMUNUZ HAVALAR DAHA YAMURLU GİDECEK ANKARA YAMURUNDA YENİ ALDIĞIM OCTAVİA ARACIM İÇERİ SU ALIYOR NERDEN GİRER BAŞINDAN GEÇEN VARMI.
ŞOFÖR PASPASININ ALTI GÖL OLMUŞ
BİRDE ŞOFÖR KAPI DİREĞİNİM ÜST KISMINDAKİ PLASTİKLE DÖŞEMENİN BİRLEŞTİĞİ KISIM ISLANIYOR NE YAPMAM GEREK SU NERDEN ALIR İÇERİ TAMİRCİ ARAYIP SORDUM ÖN CAM SU KANALLARINDAN GİRER DEDİ NE YAPMAM GEREK ACİL YARDIM DÖŞEME ISLANDI ÇOK KÖTÜ KOKU YAPIYOR.
YAĞMURLARDA DAHA UZAYACAK GİBİ:confused:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DES2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
On camın orada sileceklerin olduğu kısmı kapatan plastiğin altında giderler olması lazım bi kabortaci ile orayı kontrol edin
 iyi forumlar

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bak dostum ben sana anlatayım aynı sıkıntıyla bende çok uğraştım sileceklerin altındaki su kanalların tıkandıysa ki muhtemelen toz dal  yaprak böcek tıkamıştır akan su tahliye kanalını takip edip lastik arkasından dökülmediği için aracında da lpg var ise ve lpg nn kablosunu kaput kolunun yanından geçirip orayı kapatmamışlar yada çekilen silikon atmışşa suyu %90 ordan alıp direksiyon kutusu arkasından pedalların altından döşemeye dolduruyor fazla olursa arka yolcu ayak kısmınada taşar ben bulana kadar çok uğraşmıştım ustana götür silecekleri söküp arabaya su tutun nerden içeri aldığını görürsünüz genelde sigorta kutusunun arkasından kaput telinin geçtiği yerden alır

Çevrimdışı Kerim42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aynı sorun 2001 Octaviam da oldu silecek altındaki sağ ve sol taraftaki şu giderleri tıkanmış olabilir benim başıma da geldi çam iğneleri yaprak çamur kir vb. şeylerden tıkanmış birde kış mevsiminde idi bu olay sağ taraftaki gider tıkanmış ve su yükselerek polen filtresi nin oradan arabanın içine giriyor on yolcu koltuğu paspas in orası göl gibi oldu internet de çeşitli çözümler üretilmiş ama ilk bakılacak yer su giderlerinin tikanmasi temizlettim ve paspas ida saç kurutma makinesi ile kuruttum sorun çözüldü.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yaklaşık 2 ay öncesinde ben de şoför taraftaki ve arkasındaki paspasın altının neredeyse birer maşraba su dolduğunu ıslak paspası görünce anladım. İlk aklıma gelen 40-50 metrelik su birikintisinden geçerken olmuş olabileceği idi. Çünkü alt kısımdaki eskiyen zift kaplamalar su geçiriyor sandım. Neyse pamuklu bir havuluyu defalarca iyice bastırarak suyu emmesini sağladım. Sonrasında da halen ıslak kalan döşeme altındaki keçeyi kurutmak için sıcak hava üflettim. Neyse havaların sıcaklığı sebebiyle de kuruduğunu düşünüyorum. Koku falan da gelmiyor.

Bu arada bir çok yerde bahsedildiği gibi cam tavan giderlerinin tıkalı olabileceği yazılmıştı. Ben de cam tavanı açarak her iki taraftaki gider deliklerine bir miktar su döktüm. Sağ ön kapıyı açında hortumun çıkış ucunda su rahatça akıp giderken sol tarafta ise döktüğüm su birikerek herhangi bir şekilde çıkış yapmadı. Bunun üzerine bir kabloyu önce yukarıdan ittirerek tıkalı yeri bulmaya çalıştım herhangi bir faydası olmadı. Sonra ön kapı arkasına denk gelen tahliye deliğinden kabloyu 20-30 cm ittirdiğimde tıkanan kısım açılarak biriken su boşalmış oldu. Bir kaç kere daha deneyerek gider yolunun açık olduğundan emin olmaya çalıştım. Bu arada kabloyu boydan boya ulaştıramadım, bir yerlere takıldı. Elektrikçilerin kullandığı sustanın incesinden olsa sanırım daha etkili olabilir. Aslında bu tıkanmanın onca suyu nasıl içeri alacağına kafam pek yatmadı. Çünkü bu hortum muhtemelen zaten yekparedir. Bağlantı yerleri bile olsa onca suyu sızdırır mı emin değilim. O yüzden bir sonraki incelemede ön cam ve silecek giderlerinden sızan suların bir yerlere takılıp takılmadığına iyice bakacağım. Çünkü sileceklerin alt kısmındaki deliklerden sızan su daha alt kısma, geniş bir alana akıyor. Oradan nasıl tahliye oluyor göremedim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tur tikanikliklari acmada bisiklet fren teli kullanin. Esnek ama Bukulme yapmadigi ve tirtikli yapisindan dolayi daha kolay olur isiniz.