škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

11200 km dsg kavrama değişimi

toxo · 81 · 24660

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Titreme bariz bir şekilde aracı sarsıyor mu? Bende biraz yokuşlu yollarda manuele almadığım zaman titreme demeyelim ama 2 den 3 e geçerken sanki bir üst vitese erkenden geçmiş gibi bir atıllık hissettiriyor. Hep 2 ile 3 arasında dikkatimi çekiyor. Tecrübe eden varsa kavrama sorunu başlangıcı olabilir mi? Nasıl anlayabiliriz?
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2019, 00:51:34 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
45 bin km deki aracımın kavraması dün değişti. Garantisi 1,5 ay önce bitmişti. İyi niyet garantisinden parça ücreti ve işçiliğin %65 i alınmadı. 441 tl ödedim. Aracımda vites ikiden üçe geçerken bi titreme oluyordu aldığımdan beri bu dsg lerde normal diye biliyorum.  Son dört beş aydır bu titreme çok bariz artmıştı bir iki aydır bi vuruntu ve ikiden üçe geçerken sürtme sesi gibi bi ses duymaya başlamıştım. Dsg hasar görmesin diye çok da dikkat ederim dur kalk trafikte manuele alırım, ışıkta boşa alırım şanzumana yük bindirmem. İlk dsg ler için sorunsuz çıkması şans diyolardı bence hala değişen bişey yok

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=16922]Drst[/MENTION] öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Yaşadığınız sorunlar benim sorun ile aynı birebir. Problemimiz aynı en kısa sürede servise başvurup, neticeyi paylaşırım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa en azından yol izlemiş olurlar. İnşallah banada aynı nezaketi gösterirler.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14922]Rifle44[/MENTION] Evet dün eşimle birlikteydik bariz bir şekilde o da hissetti aracın titremesini bu sadece 2.vitesten 3e geçerken oluyor. Zaman zaman vuruntu da dahil. Bugün bir daha deneyeceğim aracı bakalım aynı şeyler devam edecek mi? Ama bu süreç dün zirve yaptı 1 Aydır geliyor.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;646500
[MENTION=14922]Rifle44[/MENTION] Evet dün eşimle birlikteydik bariz bir şekilde o da hissetti aracın titremesini bu sadece 2.vitesten 3e geçerken oluyor. Zaman zaman vuruntu da dahil. Bugün bir daha deneyeceğim aracı bakalım aynı şeyler devam edecek mi? Ama bu süreç dün zirve yaptı 1 Aydır geliyor.

Henüz vuruntu ve titreme yok sadece aracın sesi titriyor. Erkenden bir üst vitese geçmiş gibi sonradan hızlanma hissi veriyor motor soğukken daha belirgin. Sizinki gibi yokuşta ve 2 den 3 e geçerken olduğu için dikkatimi çekiyor bir süredir. Normal mi sizinde bu şekilde mi başladı bilmiyorum ama inşaallah değildir.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracımın aynı sebeplerden dolayı 38 binde kavrama değişimi yapıldı şuan 60 binde tekrarlamaya başladı artık bu işi debriyaj baskı balata değiştirme gibi düşünmeye başladım garanti ve iyi niyet garantisi devam ettiği sürece bi sıkıntı yok :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar , aracı 100km kullandım bugün, kullanmaya başlayalı 5dk kala sol arka lastik hava basıncı uyarısı verdi ilk istasyonda lastiği şişirmeye durdum bir de baktım ki basınç 35psi den 19psi ye inmiş diğer 3 lastiği kontrol ettim 1isi 33 diğer 2si 34dü. Sanırım sol arka lastikte patlak var. 20 gün önce kuş lastiklerini taktırmıştım bu kadar sürede 19psi ye inmesi anormal bir durum. 4 lastiği eşitledim ve düz yol , yokuş her yerde denedim bu sefer titreme gibi sorunları yaşamadım bunlsrın lastikle bir ilgisi var mı acaba? Kafam karıştı iyice :)

Çevrimdışı ömer0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;646502
Henüz vuruntu ve titreme yok sadece aracın sesi titriyor. Erkenden bir üst vitese geçmiş gibi sonradan hızlanma hissi veriyor motor soğukken daha belirgin. Sizinki gibi yokuşta ve 2 den 3 e geçerken olduğu için dikkatimi çekiyor bir süredir. Normal mi sizinde bu şekilde mi başladı bilmiyorum ama inşaallah değildir.

Devir saatine dikkat edebilirmisiniz. Vites geçişinde saatinin o keskin hareketi kaybolup manuelmiş gibi mi oluyor ama bunu gaz dip değilde hafif hafif verirken yapıyor genelde birde motor soğukken daha belirgin, sizinde öyleyse ya normaldi şimdiye kadar fark etmedik yada bozulmaya doğru giden dsg şanzumanlarımız oldu.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ömer0618;646515
Devir saatine dikkat edebilirmisiniz. Vites geçişinde saatinin o keskin hareketi kaybolup manuelmiş gibi mi oluyor ama bunu gaz dip değilde hafif hafif verirken yapıyor genelde birde motor soğukken daha belirgin, sizinde öyleyse ya normaldi şimdiye kadar fark etmedik yada bozulmaya doğru giden dsg şanzumanlarımız oldu.

Genelde eco modda kullanıyordum. Bugün normal modda denedim özellikle de bir kaç kez yokuşta denedim turladım. Herhangi bir rahatsız edici durum olmadı olduysa da gürültü ve trafikte hissedemedim. Devir saatine hiç dikkat etmedim ama ederim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şükür ben 100.000 km'yi devirdim DSG ile. 2016 Şubat üretimi aracım. İkinci viteste bahsi geçen vuruntu zaman zaman oluyor bende araç yarım debriyaj kullanma eğiliminde olduğundan diye düşünüyorum.  Ancak hissettiğim anda - kulakçık müdahalesi ile tam kavrama sağlıyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;646519
Genelde eco modda kullanıyordum. Bugün normal modda denedim özellikle de bir kaç kez yokuşta denedim turladım. Herhangi bir rahatsız edici durum olmadı olduysa da gürültü ve trafikte hissedemedim. Devir saatine hiç dikkat etmedim ama ederim.

Motor soğuk iken yada 5-10 km geçene kadar gaza basınca hızlanma sırasında titreme araç gitmek istemiyormuş gibi bir durum bende de yaşanıyor sanki kavrama kaçırıyor ama iyice ısınınca hiç sorun kalmıyor, sanırım DSG soğuk iken biraz kararsız çalışıyor. 30 bin km de kavrama değişmişti vuruntu yapıyordu 2 viteste ve dönüşlerde titreme şu an 50 bin km de.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor yeterince ısınmadığından ve en yüksek vites en düşük devir ile gitmeye çalıştığından güç düşüklüğünden tekleme şeklinde olabilir. Yeterli güç gelmediği için stop etmemek için baskıyı gevşetiyordur. Bende öyle bir sorun yok. Baskı ve mekatronik aldığım kişi tarafından sanırım 25k km lerde değiştirilmiş. Belki bir süre manuel ya da en azından sport modda gitmek fark ettirebilir!?

Çevrimdışı Sabri c

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Drst;646498
45 bin km deki aracımın kavraması dün değişti. Garantisi 1,5 ay önce bitmişti. İyi niyet garantisinden parça ücreti ve işçiliğin %65 i alınmadı. 441 tl ödedim. Aracımda vites ikiden üçe geçerken bi titreme oluyordu aldığımdan beri bu dsg lerde normal diye biliyorum.  Son dört beş aydır bu titreme çok bariz artmıştı bir iki aydır bi vuruntu ve ikiden üçe geçerken sürtme sesi gibi bi ses duymaya başlamıştım. Dsg hasar görmesin diye çok da dikkat ederim dur kalk trafikte manuele alırım, ışıkta boşa alırım şanzumana yük bindirmem. İlk dsg ler için sorunsuz çıkması şans diyolardı bence hala değişen bişey yok

bende de 55 bin de oraya çıktı aynı sorun ama vites 1'den 2'ye geçince çıkıyor. Dün 60 bin bakımda servise götürdüm, motor, fren balata dan kaynaklanmıyormuş kavrama değişmesi gerekiyor dediler.  Aynı şekilde garanti bitti iyi niyet garantisinden değiştirip % 65 işçilik ücreti ile 500 TL aldılar. Siparişin gelmesi 10 gün sürüyormuş. Değişim sonrası tekrar paylaşırım.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2016 dsg prestige aracımı sabah Avek-Tekstilkente teslim ettim 48.000km servis bakımlı olduğu için iyi niyetten yapılacağını söyledi ilgili arkadaş. Şuna için rakam yok sanırım kavrama değişecek arkadaşlar.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;646783
Çok şükür ben 100.000 km'yi devirdim DSG ile. 2016 Şubat üretimi aracım. İkinci viteste bahsi geçen vuruntu zaman zaman oluyor bende araç yarım debriyaj kullanma eğiliminde olduğundan diye düşünüyorum.  Ancak hissettiğim anda - kulakçık müdahalesi ile tam kavrama sağlıyorum.
kavrama değişimi yaptırdınız mı?