škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia hakkında bilmek istediklerim...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m4ssetza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Öncelikle adım Onur, Konya'da 2009 yılı itibari ile Kırmızı renkde Fabia almış bulunmaktayım. Araçım tamamen orjinal aldığım gibi duruyor hiç bir oynama yapmadım. İşin üzüne gelecek olursak, sormak istediklerim var siz değerli SkodaTurkey yazarlarına.

Şimdi ben ilk olarak jant almak istiyorum 17" veya 18" Fabia bunu destekliyor mu? Malüm araba kücük belki 16 dan yukarı takılmıyordur...

İkinci olarak jant önerileriniz. Arabamı zorlamayacak yani performansı düşmeyecek ayrıca çok yaklamayacak orjinal jant gibi hatta daha iyisi olmalı..istediğim jant stiline örnek şu resim olabilir.. http://img38.imageshack.us/img38/7121/31220090304090359062cen.jpg
Beğendiğiniz söylenti olarak değil de bu senin işine yarar hocam diyebileceğiniz jant çeşitleri varsa söylemenizi isterim, şimdiden teşekkürler...

İkinci olarak xenon far taktırmak istiyorum lâkin zararlı olabileceği konusunda söylentiler var. Vize şu bu falan.. Sizce xenon mu taktırayım yoksa beyaz ampül yeterli olur mu???

Şimdilik bunlar, değerli yorumlarınızı esirgemeyiniz. Teşekkürler..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Beyaz ampul Xenonun yerini tutmuyor, türevlerini deneyip Xenon'a geçtim. Dert olacaksada 15 dakikada çeviriveririm halojene, ki olmuyor.

Fabiaya 17-18 inç falan fazla gelir, az yaksın falan fişman diyorsan teker büyütme işine girmeyeceksin yada girince biraz artan yüzdeli yakıtı dert etmeyeceksin.

Çamurluğa sürtüp sürtmemesi tamamen jantın boyuna ve kullanacağın lastik ebadına bağı, yani yanak profiline. 17 inçe kadar takan biliyorum.

Ama bilesin ki leylekler ötesi leylek bi görüntüsü olur arabanın, kesinlikle helezon olmadan güzel bi görüntü olmaz çok çakalvarî durur.

Tabi kadranda ciddi hız sapmaları yaşarsın ebat fazla fark ettiğinden.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Max 16" takılabilir kanımca. Ama tavsiyem orjinal katalog jantlarından bulabilirseniz iyi olur (Örn : mygokhan)

Ampul işinden anlamıyorum :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16" janttan fazlasını şahsen önermiyorum.Bu yüzden ilker hocam'a katılıyorum.

Gösterdiğiniz modelde jant var ama 5 bijon olarak piyasada bulmak zorlaşıyor..Orjinal jant modellerine göz attınızmı bilmiyorum ama çok güzel modeller var.

Xenon 'u şiddettle öneririm.Eğer farlarınız mercekli tip ise.Muayeneden korkmayın zaten tek sokete bakar iş.Dert yaparlarsa 5 dk 'da eski haline geliverir..Xenonlu farlarla muayeneden geçenler var sanırım.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı m4ssetza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Anladıım... Skoda servisine gidip Orjinal takdırayım o zaman 16" peki nereden bakabilirim jant seçeneklerine araştırdım fakat bulamadım galiba..

Xenon taktırmaya karar verdim bu arada... Önerebileceğiniz güzel bir marka varmı? Buz mavisi renk istiyorum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Buz mavisi olan renkte xenonlar sırf görüntü, resmen körleme gezmeniz olası. 4300K veya 6000K öneririm.

Seriviten alacağınız jantlar çok pahalıya gelir piyasada ucuza güzel jantlar var, ortasına bi Skoda göbek tamam.

Çevrimdışı m4ssetza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servis neden pahalıya gelir acaba? Maliyetinin üzerinde mi bir fiyat biçiyorlar yoksa hak ediyor mu aldığı parayı?

Biraz araştırdım 6000k mantıklı geldi benim istediğim bu galiba.. değerli yorumların için teşekkür ederim bu arada çok yardımcı oldu.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Servisteki jant güncel Skoda modellerinin üzerindeki jant, illaki servisin jantı pahalı olur, bi bakın araştır yinede olur ya ucuza bulursun.

Çevrimdışı m4ssetza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam 2bin tl'yi geçmezse sorun değil direk servis takabilirim. Yarın soracağim Konmar'a :)

Bu köşegen ön sis farlar sonradan takılabiliyormu servis yapar mı bunu?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sis farı takılır her servis yapar parça olduktan sonrası kolay.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış anlamayın ama paranız çok sanırım? Sahibinden.com da dünya kadar çıkma jant bulunur. VW grubu jantları birbirine olur. Audi, Volkswägen, Seat, Skoda hepsi olur birbirine. 5x100 olacak tabii. Flanş olayına sakın girmeyin. Arta kalan parayla güzel bir takım lastik alın tercihan Michelin (benim tercihim olur :))

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Hoşgeldiniz

Jant olarak 16'' Atria olması lazımdı Ahmet abinin roomideki jantlardan öneririm fabiaya çok yakışıyor.Xenon konusuna gelince mercek farlar muayanede sorun yaratmıyor,Farın mercek değilse Xenonu tavsiye etmiyor kimse.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m4ssetza;70401
Tamam 2bin tl'yi geçmezse sorun değil direk servis takabilirim. Yarın soracağim Konmar'a :)

Bu köşegen ön sis farlar sonradan takılabiliyormu servis yapar mı bunu?

Sadece jant için mi 2000 tl?  Çok para.. Daha iyi fiyat alınabilir sanırım..Siz sorun ordan ona göre bizde burdan soralım ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jant alınacak en son yer servislerdir hatta bana göre son yer bile olamaz. Standart 14"-15" jantların bile fiyatı saçma salak pahallıdır. Aynı paraya "sıfır" çok çok iyi markaların ve üstelikte daha büyük ebad jantlarını alırsınız hemde rahatlıkla. 2 liraya 16" hatta 17" iyi bir markanın jantı ve yine iyi bir markanın orta ve üstü model serisinde lastikleriyle bir takımını rahatlıkla alırsınız. Çıkacağınız maksimum büyüklük ise 17" olsun derim, arabanın kaldırıp kaldırmaması dert değil o kadar, ama büyük jantta yanak çok düşer ve ülkemizin yol durumu düşük yanak profiline hiç uygun değil.