škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia Combi Scout-Kia Ceed Sporty Wagon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı absent10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.Yeni bi araç almaya karar Verdik bazı endişelerimiz var.Bu araçları karşılaştırırsanız sevinirim.
Kia Ceed Sporty Wagon dizel 1.6 90 bg 235 tork 1300 küsür kg
Skoda Fabia Combi Scout dizel 1.6 90 bg 230 tork 1500 küsür kg

İki araca da son olarak 41.500 civarı fiyat biçtiler.

http://www.arabalar.gen.tr/skoda-fabia-combi-1-6-tdi-scout-i3235.html (Görünüm için buraya bakarsanız daha iyi olur http://www.skoda.com.tr/new/fabia-scout.asp )
http://www.arabalar.gen.tr/kia-ceed-sw-1-6-cool-i2394.html

Linklerde belittiğim özelliklerde araçlar. Skodaya bir de çelik motor korumalık takıyorlar pazarlık sayesinde.Ceed yeni kasa değil onu belirteyim.Boş olarak 1500 kiloyu kaldırır mı bu özelliklerdEki bir araç. Kiaların 2. el probleminin olduğunu duydum.Skoda Fabia B Kia Ceed C segmentinde araçlar. İki aracın da stok sıkıntısı var bir an önce karar vermemiz gerekiyor o yüzden yorumlarınız çok önemli. Özellikle kullanan yada bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Objektif olacağınızı düşünüyorum.
Yorumlarınız ve desteğiniz için şimdiden teşEkkür ederim.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2012, 22:53:04 Gönderen: absent10 »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tork değerleri ve ağırlık değerleri yanlış. Combideki motor 230nm tork ve ağırlığı 1300kg olması lazım. İkiside gayet dolu ve güzel arabalar. Hangisinde gönlünüz kaldıysa onu alın bence.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:hsg:

+1 Skoda tork değeri yanlış, 230 olacak

Kia torku 335 ise hemen al bence

Çevrimdışı absent10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Düzelttim skoda 230 kia 235'miş. Yorumlarınız için teşekkürler daha fazla öneriye ihtiyacım var :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
arada sınıf farkı var. İkinci elde ikisi de çok tercih edien arçlar değil ama mutlaka müşterisini bulurlar, ikisini d deneyin, birine mutlaya meyledersiniz...

Bu arada eski kasa ceed'lerin bitmek üzere olduğunu biliyorum, motion hatchback 115 hp manuel'i 1-2 hafta önce bi bayi 40,5'a bırakmıştı. Sizin bahsettiğiniz sw manuel mi? Cool mu, motion mu?

Çevrimdışı absent10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cool paket manuel. Skoda biraz daha dolu. Sınıf farkı neye göre oluyor.Bu ceedlerin daha mı kaliteli oldugunu gösterir. Yoksa hacmi agırlıgı dikkate alınarak mı sınıflandırılıyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Sınıflar araçların iç-dış boyutları ve dingil mesafelerine göre ortaya çıkıyor. Ama B sınıfı bir araç C sınıfından kaliteli olabilir.

Ama ceed için size verilen fiyat fazla bence. boş modele 41,5 vermişler, halbuki orta donanım (motion) için 40,5'a bırakıldığını biliyorum. İstanbul'da Oğuşlar'ı arayın, hem Skoda hem Kia satıyorlar. İkisinden birini alacağınızı söylerseniz fiyat için dönüş yapabilirler. Yoksa döneceğiz deyip sallayabiliyorlar, ciddiyetinizi anlasınlar.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ikisininde 2.eli sorunludur. türkiyede sw aracı kimse tercih etmiyor. ama siz binici iseniz 4-5 yıl binerim diyorsanız tercihim skoda olur. fanatiklik yapmadan tecrübe ile sorunsuzluğu sabittir tarafımca. en azından servis desteği de skodaya yönlendiriyor. mükemmel olmasada.

Çevrimdışı absent10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;385905
Sınıflar araçların iç-dış boyutları ve dingil mesafelerine göre ortaya çıkıyor. Ama B sınıfı bir araç C sınıfından kaliteli olabilir.

Ama ceed için size verilen fiyat fazla bence. boş modele 41,5 vermişler, halbuki orta donanım (motion) için 40,5'a bırakıldığını biliyorum. İstanbul'da Oğuşlar'ı arayın, hem Skoda hem Kia satıyorlar. İkisinden birini alacağınızı söylerseniz fiyat için dönüş yapabilirler. Yoksa döneceğiz deyip sallayabiliyorlar, ciddiyetinizi anlasınlar.

HB ve SW arasında fiyat farkı var. Liste fiyatında 2 - 2.5 civarı.Dediğiniz gibi araç boş.Motion sw için 44000 civarı fiyat çıkardılar.

Çevrimdışı absent10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;385914
ikisininde 2.eli sorunludur. türkiyede sw aracı kimse tercih etmiyor. ama siz binici iseniz 4-5 yıl binerim diyorsanız tercihim skoda olur. fanatiklik yapmadan tecrübe ile sorunsuzluğu sabittir tarafımca. en azından servis desteği de skodaya yönlendiriyor. mükemmel olmasada.

Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kia bence...Daha büyük ve geniş...

Yoksa gönül Skoda'dan yana...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı erdal16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence yakıt önemli skoda ortalama 5 litre yakar, ceed ise 7 birde bu boyutunu düşünmek lazım değilmi,

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben superb'i alana kadar hep sw kullandım sw düşünüyorsan bu yük taşımana delalettir. o halde bagaj genişliği uygun olanı alacaksın. önceliğin bagaj genişliği ve yakıt olsun. arkadaşların dediği gibi ikinci el piyasası düşüktür. ikinci elde  bu tip arabaları alacak olanlar ya köy kesiminden yada ustalardır. o yüzden fazla komplike yada konfor özelliği olan arabayı tercih etmemende fayda var. kia albenili gözüksede skoda daha sağlam duruyor.

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kia daha güzel. Ayrıca daha sağlam ve daha sorunsuz. Periyodik bakım ve merak edenlere göstermek hariç kaputu açmazsınız.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Scout 'un sorunlu olduğu düşüncesini merak ettim. :)
-------------------------------------------------