škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akkuş geldi hoş geldi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne de severim eski araba ile uğraşmayı, söküp takmayı :++: Hayırlısı olsun tekrardan abi AKKUŞunuz. Peder bey amca da mutlu mesut, kazasız, belasız sürer inşallah ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.

Gayet düzgün duruyor. Boyaya cilalama-parlatma yapmasan bile, çepeçevre plastiklere plak2R geçsen gayet de güzel durur bence.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;363732

Gayet düzgün duruyor. Boyaya cilalama-parlatma yapmasan bile, çepeçevre plastiklere plak2R geçsen gayet de güzel durur bence.

Aha gaçın gaçın:kork1::kork1: :D

Broawaylerin tek sevmediğim yanı frenler.. Çok tuhaf bi fren sistemi var sanki kaliperleri ayağınla sen sıkıyorsun;pedalla döşeme arasına kiremit sıkışmış gibi saçma bir sertliği var :D İlk kullandığımda ışıklarda zor durdum o yüzden pek sevmem :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;363732

Alıntı yapılan: kadir_;363752
Aha gaçın gaçın:kork1::kork1: :D...
Sus nan sus! Tek bildiğim zaten.:kiki:

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;363752
Aha gaçın gaçın:kork1::kork1: :D

Broawaylerin tek sevmediğim yanı frenler.. Çok tuhaf bi fren sistemi var sanki kaliperleri ayağınla sen sıkıyorsun;pedalla döşeme arasına kiremit sıkışmış gibi saçma bir sertliği var :D İlk kullandığımda ışıklarda zor durdum o yüzden pek sevmem :D

Hele o ses o ses yok mu :D bastıkça "fiiğğnnkkk fiiiğnnkkk" :D:D:D
En son "makyajlı" :D 97'lerini kullandım, adamlarda hala aynı ses vardı azimle :D  bu kadar geçmişine bağlı marka model görmedim ben:D
Ama R9 serisi başkadır, keçi gibi giderler :)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uğur abi tamponlar için ısı tabancası+ag plastic conditioner ile astar+boya+vernik arası biyerlerdeyim.

arka hoparlörler açıkta duruyordu peder kendince modifiye ettirdi, ahanda son modifiye artanıyla aney minder yapacakmış :++:

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;364035
uğur abi tamponlar için ısı tabancası+ag plastic conditioner ile astar+boya+vernik arası biyerlerdeyim.

arka hoparlörler açıkta duruyordu peder kendince modifiye ettirdi, ahanda son modifiye artanıyla aney minder yapacakmış :++:

Isı tabancası+ag39B daha orjinal olacaktır bence Köksal abi. Boyayınca güzel olmuyor bu tamponlar, ladadan biliyorum :) Ama zevk meselesi tabi o da ayrı bir konu :ok:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Faça agguş :D Bence mis gibi olacak bu araba senin ellerinde.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Köksal ben bu araca 17 yıl bindim mükemmeldir yaşına göre. Siz en iyi springi almışsınız. Bu modellerde elektronik ateşleme ve çift boğaz karbüratör ( weber ) bulunur. 91-94 Springler 62 hp iken bunlar 68 hpdir. Aslında Broadwayle aynı motor ama sıkıştırma oranı biraz daha düşük olduğu için 4 hp eksik çıkmıştır :) Orjinalinde renkli cam, elolması lazım ;) 96 model olduğuna eminmisiniz ?

Bu modellerin orjinal jant kapağı çok güzeldir, bol çubuklu model R19ların baz versiyonlarında da kullanılmıştır.

Tamponları boyama derim, ben zamanında boyamıştım zamanla atabiliyor ve renk siyah olduğundan çok orjinal durmuyor. Isı tabancası + plastik koruyucu sürmen yeterli olur.

Arkadaki Renault9 yazısı dikkatimi çekti, GTE yazıyor ama sonradan takılmış, orjinalinde RENAULT 9 yazar sadece. GTE broadwaylerde vardır.

Bu siteden detaylı bilgileri alabilirsin, ben zamanında hazırlamıştım ;

http://renault9.wordpress.com/renault-9-modelleri/renault-9-spring1991-1996/

Buda benim emektarın son hali, yakınlarımda birgün süpriz yapıp geri alacağım :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=1367

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akkuş şahin diye umdum ama yanıldım :D

maşallah

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tşkler ercan hocam senin forumu da takipteyim zaten. ruhsatta 96 yazıyor hatta trafiğe de aralık 1997 de çıkmış. ince detaylarını öğrenicem artık.

sağ ön cam krikosunu komple değiştirdim, teli kırılmış motor çalışıyor ama çekemiyordu. yenisi güzel indiriyoe ama kaldırırken üste yakın kısımda zorlanıyor bazen duruyor. sorunu ne ola ki?

Çevrimdışı cnraru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peder baktırmış ufak bi ayar ve biraz yağ ile çözülmüş sorun.

işten geldim temizlik yaptım

http://detailingturkey.net/showthread.php?p=365728#post365728
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2012, 21:26:06 Gönderen: Hacı Köksal »

Çevrimdışı peskirci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle