škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb dsg vites topuzu değişimi yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba malum bizim dsg vites topuzlarının nikelajı soyuluyor. Vw vites topuzu bizim araçlara uyar mı deneyen oldumu?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracim 2017 Suberb Style DSG... Benim daha 1.yilin sonunda topuzun ust nikelajinda catlama yapti ve soyulmaya basladi. Servis garanti kapsaminda degistirmisti... Yalniz, viteslilerde nasil bilmiyorum, ancak DSG 'de vites kolu komple degisiyor...
Bilginize...
Sevgiler
Engin Tunçay

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 olduğu için garanti bitti değişeceklerini sanmıyorum

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili Adasim,
Ben gecen yil 2 yillik garantimi + 2 yil ek garanti olarak uzattim.
Zira, tecrubelerime istinaden, ne oluyorsa 2 yil garanti suresi bittikten sonra basina gelmeye basliyor...
Tamamen ve sonsuza kadar olamasa da, en azindan bazi riskleri belli bir sure ortadan kaldirma imkani verdigini dusunuyorum.
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
garantili 2017 aracımda soyulma vardı servise başvurmuştum doğuş yapmıyor dediler.  satmak üzere oldugumdan peşine düşmedim .yoksa inadına tüketici mahkemesine vermiştim.   alan adama bu kısmı söyleyip göstermiştim sonra satıp 2019 sıfır dizel araç aldım  kronik soyulma problemi oldugunu biliyordum .
internetten silikon kılıf aldım taktım .
alt kısımda hafif bolluk kalıyor tam uyumlu değil ama idare ediyor çirkin de durmuyor.

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2020, 23:59:14 Gönderen: devran23 »

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2018 model aracımda aynısı oldu.üst resimdeki gibi sağ kapakta soyulma meydana geldi.
deri kaplama yapan yerlere kapağı söktürüp kaplattırmak gibi bir çözüm olabilir mi?

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ali expresste vw dsg topuzlar satılıyor bir tane alıp deneyeceğim eğer olmazsa mecburen plastik kılıf a döneceğim başka şansımız yok malesef.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim anlamadığım bir şey var. Şimdi üretim hatası malzeme hatası vs soyuluyor olmasını bir kenara koyuyorum. ama kılıf konusu çok gıcık 250k para ver vitesi kılıfla kullan. niye satarken souylmamış olsun. e 250k para verdik keyfini sürelim. olmaz satarken soyulmamış olmalı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hele ki DSG, vitesle çok az oynanıyor.

Ama otomatik olduğu halde elini topuzdan çekmeyenler de az değil  :)

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;656800
Hele ki DSG, vitesle çok az oynanıyor.

Ama otomatik olduğu halde elini topuzdan çekmeyenler de az değil  :)

Aynen... Benim gibi...!!!
Genelde, ozellikle uzun yolda, ya da cift yonlu yollarda sollama yaparken, otomatikten vitese gecerek kullaniyorum... Bu bir cesit aliskanlik galiba... Belki eski ralli'lerden kalan bir surus aliskanligi...
O nedenle, eskiden beri tiptronik sanzimani A6'da da, Superb I'de de hep sevdim...
Sevgiler
Engin Tunçay

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: EnginT;656803
Aynen... Benim gibi...!!!
Genelde, ozellikle uzun yolda, ya da cift yonlu yollarda sollama yaparken, otomatikten vitese gecerek kullaniyorum... Bu bir cesit aliskanlik galiba... Belki eski ralli'lerden kalan bir surus aliskanligi...
O nedenle, eskiden beri tiptronik sanzimani A6'da da, Superb I'de de hep sevdim...
Sevgiler

Benim aracım manuel ,sıfır aldığım aracı üç yıldır kullanıyorum vites Topuz’u ilk günkü gibi,aracım 49 000 km de

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;656806
Benim aracım manuel ,sıfır aldığım aracı üç yıldır kullanıyorum vites Topuz’u ilk günkü gibi,aracım 49 000 km de

Ali Kardesim,
Bu is biraz sans, biraz da kisisel verilerle ilgili herhalde... Kiminin avuc ici terler, kiminin teri fazla asitli olabilir... Sonucta, eger vites kolu kaplamasi deri/suni deri/vinyl gibi maddelerden imalse, hangi marka olursa olsun, zamanla muhakkak eskiyor...
Burada diger mesele, deri eskimesi disinda, nikelaj kaplamanin da catlamasi veya soyulmasi ki; bu da yan sanayinin kalite sorunu ile ilgili olabilir.
Ama, ben degistirdikten sonra 2 yil gecti ve su an itibariyle bir sikinti yok...
Herkese dertsiz, keyifli surusler...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Engin üstadım haklısınız,araçlar gibi ekipmanlarda şans işi...

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Benım aracım da 2017 Prestige, aynı şekilde vites topuzu nikelajının soyulması sebebi ile birinci yılında garantiden değişmişti, fakat değişen de iki yıl geçmesine rağmen aynı sorunu yaşamadım