škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid arka kapı conta

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurel_c16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Geçen vw jetta araçların arka kapı ile ön kapının birleştiği çizgide arka kapıya monte edilmiş conta olduğunu farkettim. Daha sonra rapid olan kendi aracımın arka kapısında bu noktada conta kanalı olduğunu farkettim.

Özellikle 100km hız ve üzerinde araç içerisine gelen rüzgar sesinin bu sıkıntıyı çözeceğini düşünüyorum. Bu konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşımız varsa paylaşabilir mi. Herhangibir vw yedek parçacıdan bu conta temin edebiliriz diye düşünüyorum.

Teşekkürler..

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
Alıntı yapılan: gurel_c16;565372
Merhaba Arkadaşlar,

Geçen vw jetta araçların arka kapı ile ön kapının birleştiği çizgide arka kapıya monte edilmiş conta olduğunu farkettim. Daha sonra rapid olan kendi aracımın arka kapısında bu noktada conta kanalı olduğunu farkettim.

Özellikle 100km hız ve üzerinde araç içerisine gelen rüzgar sesinin bu sıkıntıyı çözeceğini düşünüyorum. Bu konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşımız varsa paylaşabilir mi. Herhangibir vw yedek parçacıdan bu conta temin edebiliriz diye düşünüyorum.

Teşekkürler..

tam olarak neresiymiş orası bir resim falan koyabilsen ona göre kapı contası bulabiliriz aslında

Çevrimdışı gurel_c16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, arka kapının ön kapıya bakan tarafında, üstten alta kadar çizgi boyunca kapı üzerinde u şeklinde contanın geçebileceği bir detay var. Jettalarda bu çizgi boyunca conta var

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
U seklinde fitil...iki kapi arasi binili gibi,
Bazen de  cam kisminda oluyor, asagi kadar inmiyor..
U seklinde bulmak zor olabilir ama oraya kucuk p epdm fitil uygulanabilir,mturkiyede nalburlarda siyah, beyaz, kahverengimvar ama genelde D profil, kucuk P ebat olarak o bolgeye uygun ama..
http://tr.aliexpress.com/cheap/cheap-epdm.html
« Son Düzenleme: 15 Mart 2016, 22:31:07 Gönderen: timbaz »