škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağı dışardan getirtirsem garanti dışı kalırmış

Sanç · 16 · 3452

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
And otoya ilk bakıma gideceğim. Yağı kendim getirsem dedim ( castrol edge 5-30 ) garanti vermeyiz motor sorunu olursa dediler.. Ne dersiniz?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısını bana Doğuş Oto SEAT Maslak da söyledi.
"Sizin kullandığınız yağdan daha iyi getireceğim marka" dedim ama gene de dinlemediler. İmkân varsa, bakım sonrası hemen istenen markayla değiştirmeli.
Tabii ki sizin yağın araç üreticisinin istediği kriterleri karşılıyor olmasına çok dikkat etmelisiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Onların kullanacakları yağda da bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten aynısının pro olanını kullanıyoruz onu piyasada bulamazsınız filan diyorlar. Asıl derdim 100 lira daha düşük bakim ücreti vermek toplamda. Benim 100 liraya alacağım yağı 217 liraya sayacaklar vicdansızlar..

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Asıl mesele şu ki yağdan fahiş oranda kar elde ediyorlar, öyle böyle değil yani. Dolayısıyla dışarıdan yağ getirilmesini asla ve kat'a kabul etmeyeceklerdir. Şöyle bir şey söyleyin bakalım ne diyecekler; yağı ben dışarıdan getireyim ama sizin yağ parasının hepsini ya da kar marjını yine de ödeyeyim. Bakalım garanti falan diye sorun çıkaracaklar mı?

Çevrimdışı muryin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sanç;563105
and otoya ilk bakıma gideceğim. Yağı kendim getirsem dedim ( castrol edge 5-30 ) garanti vermeyiz motor sorunu olursa dediler.. Ne dersiniz?

kolay gelsin acaaba ne zaman gideceksiniz bakima fiyat ne diyorlar bende bu ay ortasinda goturmem gerekiyor yandik desenize

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağolun. 560 civarı diyorlar. Kesinlikle çok pahalı 400 liradan fazla olmaması lazım. Sonuçta yaptıkları 200 liralık işlem. Ama garanti var işte napacaksınız mecburuz..

Çevrimdışı muryin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sanç;563224
Sağolun. 560 civarı diyorlar. Kesinlikle çok pahalı 400 liradan fazla olmaması lazım. Sonuçta yaptıkları 200 liralık işlem. Ama garanti var işte napacaksınız mecburuz..

arabayı aldıgımda bıle buraya fıyat sordum sadece  250 tl ındırım yaptılar  ankara  bayılerı.ıstanbuldan yuce otodan 1750 artı trafık sıgortası onladrdan olmak uzere ındırımlı aalmıstım anlasılan o kı bunlar bayagı bı kazıkcı servıs ve satıs tada

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, dün 30bin bakımına and da 720tl ödedim. 15bin bakımından farklı olarak yakıt filtresi de var. Paylaşım alt formunda, üstte bir sabit konu var, yaptırdığınız bakım ve onarımları oraya yazarsanız elimizde pazarlık edecek bilgi olur.

Servis fiyat indeksi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 ve 30 bakımlarında  yağı hep  kendim götürdüm sorun etmediler Izmir vosmer'de. İleride sorun çıkarmamaları için servis kağıdına yağın markasını ve özelliğini not aldırdım. Aslında biraz bastırınca kabul destek sanırım. Eğer servis yoğunsa ve işleri iyiyse taviz vermez

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence devletin ilgili kurumu hangisi ise ya da ilgili bir kurumu varsa yetkili servislerin bu acımasız kar marjı fiyat politikalarına bir düzenleme getirmesi lazım. Bu işe bir el atılmalı. Yeter milleti söğüşlediler. Meydan bu kadar boş kalmamalı.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2016, 21:11:28 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;563287
Bence devletin ilgili kurumu hangisi ise ya da ilgili bir kurumu varsa yetkili servislerin bu acımasız kar marjı fiyat politikalarına bir düzenleme getirmesi lazım. Bu işe bir el atılmalı. Yeter milleti söğüşlediler. Meydan bu kadar boş kalmamalı.

Hakan, bir şekilde ortak fiyat belirleyip onu uygulasalar tamam da diğer türlü devletin müdehalesi olamaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender bence ya bunların denetlendiği sivil bir kuruluş olacak yada devletin bir kurumu bunları denetlemeli. Mutlaka bir düzenleme getirilmeli. Böyle başıboşluk olmaz. Sonuçta özel servislerde  kar ediyor bu işten. Tüketicinin garantim  bozulmasın kaygısını bu kadar sömürmelerinin önüne geçilmeli bir şekilde
« Son Düzenleme: 04 Mart 2016, 21:30:27 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devlet buna yönelik bir düzenleme yaptı aslında. 2005/4 sayılı tebliğ 2007 yılında yürürlüğe girdi ancak fiiliyatta işlerliği yok.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ukraynada yasiyorum,
burada skoda, vw, ve bazi markalarin web sitesinde servis fiyatlari, icerigi bellidir, zaman icide guncellenir... bazi firmalar 120bin, 180bin e kadar olan  bakim ucretini toplayip racin sifir fiyatina bile oranliyorlar, kimisi liste altina buji, fren balata gibi fiyatlari de ekliyor vs vs...
bilincli tuketici rttikca firmalar pazarlarke  mriterlerini ulkeye gore degistiriyor, avruoada sevis fiyatlari on planda arrik,
 araclarda kullanim maliyeti de onemli ve bunu satista cok iyi kullaniyor, yag degisimi ayri ol ak uzere araclarin servis ziyaretleru 30bin kmlere cikiyor..
ok, arac ucuz degil ama bizde 120bine kadar bakim bu kadar tutuyor, %20 si ama xxxx marka da bu %30 filan diyorlar, showroomda arac bakarken..
cok ta ise yariyor acikcasi...
turkyede servislerin  baki  ucretlerini abarti buluyorum acikcasi, bunu biraz da artan sirket araclarina bagliyorum... sonucta onlara liste fiyati uygulaniyor, cuzi indirim oluyor vs.. neyse..

ukraynda,  mesela a7 icin bakim listesinde yapilan iscilik ve malzeme fiyati,hangi bakim oldugu vs belirtilmis ve 2 tip yag icin ayri ayri fiyat verilmis,her motor tipi icin ayri ayri
mesela 15 45 75 105bin bakimlari,
mobil yag icin 160 - 200tl, sarf  malzemeleri orjinal olmayabilir, wix filtre  mesela
orjinal vw yag icin 230-300 arasi

veya pahalli diyebilecegim,
 60 120 bin bakimlari
mobil icin 420-520 arasi, sarf malzemesi farkli olabilir...
orjinal vw yag icin 550-600 arasi
20%kdv dahil

ve servisler arasinda fiyat farki da yok gibi....

ozetle, bence bir cok markanin servisleri turkiyede abarttilar durumu...
(yuce ye dogusa sormak gerekir, ayni specte yag olduktan sonra disaridan getirilebilmeli ve garantiyi etkilemeli bence, gecerli olan spec, vw markasinin yagi sadece tavsiye edilen diye biliyorum)

foto  a7 mart ayi fiyatlari, ukraynaca ama
gri bolgede km ve motor tipini,
en altta 2 satirda  da mobil ve vw olarak toplam bakim ucreti var,
0.11 ile carpinca tl olarak fikir verebilir...

« Son Düzenleme: 04 Mart 2016, 22:43:32 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sanç;563105
And otoya ilk bakıma gideceğim. Yağı kendim getirsem dedim ( castrol edge 5-30 ) garanti vermeyiz motor sorunu olursa dediler.. Ne dersiniz?

Ben de aynısını yaşadım. Ordu nasuhbeyoğlun dan randevu aldım gelin bakarız yağınıza dediler oraya 80km yol gittim. Utanmadan bana bu yağı bilmiyoruz koyamayız dediler . 200km daha uzaktaki Samsun servisini aradım buyrun gelin isyediğiniz yağı koyalım dediler. Samsun a gittim arabamın ufak tefek kılcal çiziklerini pasta cilayla halletmişler  bir de güzel iskonto yaptılar. İsediğim yağı da gözümün önünde koydu usta. garantim de aynen devam ediyor... Ordu nasuhbeyoğlu nun koymadığı yağ hepsiburada 296TL