škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fahiş bakım fiyatları, nereye kadar?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid 2016 model tdi dsg aracıma 30bin bakımı için 1250lira ödedim. Fiyat bana yüksek geldi ancak minimum fiyatın bu olduğu söylendi. Merak ettiğim birşey var 45bin bakımda şanzımanlı bakım yapılıyor mu? Bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla şanzımanada bozulmadığı sürece bakılmıyor.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar herkese, 2016 1.2 tsi dsg aracımızın 60bin bakımına az kaldı. 58.000 km oldu şu an araç, ekranda da 800km sonra yağ değişimi uyarısı çıktı.

Sormak istediğim bu 60bin bakımında neler değişiyor?
Polen filtresi
Yağ filtresi
Hava filtresi
4 buji
Yağ

Bunlar dışında değişmesi gereken bir parça var mı? Yetkili servisten fiyat alacağım ama kullanmayacağım gibi duruyor, önceki bakımları özel serviste yapılmış aracın, garanti de bitti, pek anlamı yok gibi yetkiliye bayılmanın. Bu parçaları nereden almayı önerirsiniz, bir de İstanbul'da bu işi yaptıracak servis öneren olur mu?

Bu aloparça.com'a baktım ama https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/SKODA/FABIA/Hatchback/2016/1.2_TSI/81 şu linkte mesela iki tane polen filtresi var en başta, aynı marka ama arada fiyat farkı var. Aracı seçmeme rağmen birinde Fabia yazmıyor, birinde yazıyor. Böyle olunca da güven sorunu oldu bende biraz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;642717
Selamlar herkese, 2016 1.2 tsi dsg aracımızın 60bin bakımına az kaldı. 58.000 km oldu şu an araç, ekranda da 800km sonra yağ değişimi uyarısı çıktı.

Sormak istediğim bu 60bin bakımında neler değişiyor?
Polen filtresi
Yağ filtresi
Hava filtresi
4 buji
Yağ

Bunlar dışında değişmesi gereken bir parça var mı? Yetkili servisten fiyat alacağım ama kullanmayacağım gibi duruyor, önceki bakımları özel serviste yapılmış aracın, garanti de bitti, pek anlamı yok gibi yetkiliye bayılmanın. Bu parçaları nereden almayı önerirsiniz, bir de İstanbul'da bu işi yaptıracak servis öneren olur mu?

Bu aloparça.com'a baktım ama https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/SKODA/FABIA/Hatchback/2016/1.2_TSI/81 şu linkte mesela iki tane polen filtresi var en başta, aynı marka ama arada fiyat farkı var. Aracı seçmeme rağmen birinde Fabia yazmıyor, birinde yazıyor. Böyle olunca da güven sorunu oldu bende biraz.

Disk ve balatalara bakarlar, eskimiş ise onları da değiştirirler. Araçta varsa yakıt filtresi de değişir. Filtre olarak Mann ya da Mahle markası tavsiyemdir.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;642007
Hocam 60 bin bakımı kaça mâl oldu ve hangi parçalar değişti.

Ben biraz garantici adamım. Servisten hemen sonra normal bi ustaya vermek içime sinmedi. Bosch Car Service e verdim aracı biraz da belgeli olsun benden sonra aracı alacak kişiye diye. Fatura aşağıda dostum.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, 09:16:33 Gönderen: Agronom »

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;642727
Disk ve balatalara bakarlar, eskimiş ise onları da değiştirirler. Araçta varsa yakıt filtresi de değişir. Filtre olarak Mann ya da Mahle markası tavsiyemdir.

Teşekkür ettim hocam, bu aracın yağı için dışarıda satılmayan bir yağın yetkili servis tarafından koyulduğu, dışarıda ise Castrol Edge kullanıldığını okudum. Servis yağı satar mı sizce yoksa gerek yok mudur, Edge yeterli midir?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;642902
Teşekkür ettim hocam, bu aracın yağı için dışarıda satılmayan bir yağın yetkili servis tarafından koyulduğu, dışarıda ise Castrol Edge kullanıldığını okudum. Servis yağı satar mı sizce yoksa gerek yok mudur, Edge yeterli midir?

Servis yağı satmaz, zira varilden çekip motora koyarlar. Dışarıdan motoruna uygun kodlu yağı al yeter bence

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;642769

Ben biraz garantici adamım. Servisten hemen sonra normal bi ustaya vermek içime sinmedi. Bosch Car Service e verdim aracı biraz da belgeli olsun benden sonra aracı alacak kişiye diye. Fatura aşağıda dostum.

Fiyatlara baktım da bu fiyatlara bosch filtre bile taktıramazsınız. Malesef kalitesiz kağıt filtreler kullanılmış. 80 tl nin altında orjinal veya muadili kaliteli bir hava filtresi bulmanız çok zor. Diğer filtreler de ucuzundan seçilmiş. Fiyata aldanıp bosch diye güvenmeyin.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;642902

Servisin koyduğu yağ castrol edge LL. Bu şekilde ararsanız google da bulursunuz.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2017 Fabia 1.0 Tsi Dsg için 15.000 bakımı 1.068 Lira dedi İstanbulda 3-4 yer aradım.Bazıları yüzde 5 indirim yaparız dedi.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;643027
2017 Fabia 1.0 Tsi Dsg için 15.000 bakımı 1.068 Lira dedi İstanbulda 3-4 yer aradım.Bazıları yüzde 5 indirim yaparız dedi.

Samsun asal 30 bin bakımına 1500 tl diyor:mad::mad:

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;643028
Samsun asal 30 bin bakımına 1500 tl diyor:mad::mad:

Çevrede başka servis olmamasını kullanıyorlar bence.

Çevrimdışı smhtncr86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2018 Fabia 1.0 Tsi Dsg için 15.000 bakımı 1.067TL fiyat veriyor Kayseri bayi.

Çevrimdışı edizguzel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Denizli de yetkili servisten, 2. yıl bakımı için fiyat aldım kampanya varmış 750TL.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: edizguzel;643037
Denizli de yetkili servisten, 2. yıl bakımı için fiyat aldım kampanya varmış 750TL.

Aynı iş yapılıyorsa yüzde yüz fark olur mu?:confused:

Malzememi farklı yağ miktarı mı?