škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia3 aksesuar ve modifiye

Anatolia · 756 · 216904

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;552320
Bende aşağıda linkini attığım tavan çıtalarını almak istiyorum, üzerine bisiklet taşıyıcı yerleştirmek için. Ancak fiyatı tuzlu geldi biraz. Bunun daha uygununu bulabilir miyim?

http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/Exterior-accessories/basic-roof-rack-%E2%80%93-fabia-iii-6v6071126x/0/1/24/43/1001

Bizim araçların kapı içerisinden bağlantısı olduğu için bu aparatlara, sizce takıldığı temas ettiği yerlerde boyaya zarar verir mi? Kafama takıldı açıkcası.

Ben de Niyazi katılıyorum orijinal ürünse cuk diye oturur. Ben de kapı eşiği ve paçalık aldım. Montajlarını da kendim yaptım gerçekten orijinal farkı hissediliyor. O yüzden zarar vereceğini düşünmüyorum. Ona göre yapılmış dedirtiyor zaten ürün orijinal olunca

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz önce Thule markasının bizim araçlarımıza uygun olarak ürettiği videoyu izledim ( Prensip ve uyumluluk olarak orjinal Skoda ürünü ile aynı. Hatta Skoda bir çok orjinal taşıma aparatını bu firmadan alıyor direk. ) Ancak metal kıskaçlar kapı arasına zarar verir gibime geldi benim. Videoda görüldüğü kadarı ile. :(

https://www.youtube.com/watch?v=Hm8iJGQsstE

Aşağıdaki videoda daha net gözükmüş, direk metal parça araca temas ediyor. Şimdi bu sistemi görünce Skodanın bu tasarımına sinirlendim açıkcası.

https://www.youtube.com/watch?v=UVPezColFnk
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2016, 11:14:37 Gönderen: trolley »

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;552198
http://hizliresim.com/qPPrLR"
[/URL]

Arkadaşlar Mehmet can bayraktar abiden aldığım krom anahtar altlığını montaj ettim buyrun yorumlarınızı bekliyorum

Çok şık olmuş güle güle kullan:)

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;552183
kapı eşikleri ve rs logolarım geldi.

Hayırlı olsun aksesuarlarınız. Özellikle kapı eşikleri çok şık durmuş. Model isminin yanındaki sık çizgiler güzel gözüküyo gerçekten. Ön tampona krom ızgarada öneririm bu arada. Ben kendi aracıma taktırdım. Beyaz arabada çok şık duruyo.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;552334
Çok şık olmuş güle güle kullan:)

Eyvallah abi :)

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;552349
Hayırlı olsun aksesuarlarınız. Özellikle kapı eşikleri çok şık durmuş. Model isminin yanındaki sık çizgiler güzel gözüküyo gerçekten. Ön tampona krom ızgarada öneririm bu arada. Ben kendi aracıma taktırdım. Beyaz arabada çok şık duruyo.

zaten krom ızgara vardı, ben sevmedim krom o yüzden montecarlo ızgara yaptım.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar krom anahtarlık için bilgi vereyim.vw bayilerinde parça kodu ile 38 liraya alabiliyorsunuz (ben 2 ay önce sorduğumda öyle fiyat vermişlerdi).uymaz vs diye saçmalayan servis elemanları oluyor aldırış etmeyin birebir aynı parça.montajı ise çok basit pil değiştirmek için kapağı var zaten orayı bişeyle hafif zorladığınızda kalkıyor ve bir tane vidası var basitçe montaj yapılıyor.merak eden arkadaşlar parça kodunu ve montaj şeklini Youtubedan polo krom anahtar diye aratarak izleyebilirsiniz

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;553152

Birader eline sağlık şahane olmuş. Monte Carlo ızgarayı kaça nereden almıştın?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satın almadım kendim dipart kaucuklu sökülebilir sprey boya ile boyadım.

Çevrimdışı tolgakoroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;553368
Satın almadım kendim dipart kaucuklu sökülebilir sprey boya ile boyadım.

Mehmet Bey;

krom çıtayı sökerek mi boyadınız yoksa yerinde mi. birde kaç kutu sprey gitti. ek olarak boyarken nelere dikkat edelim (izgara aralarına gazete parcaları koymak gibi)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sökmeyi denemiş ve beceremediğimden dolayı ızgara hariç heryeri kağıt bant ve gazete ile kaplayarak üzerinde  3 kat olarak dipart  kaucuklu boya ile boyadım. 1 kutunun yarısı ızgaraya gitti. 1 kutu ile aynalar ve ızgara rahatlıkla boyanabilir.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bir kutu dipart aldım ve vidaları düzgün sökmek adına kaportacıya gittim. Üstteki yıldızları söktüyse de alttan tamponla birlikte söküldüğü için vazgeçti. Havanın iyi bir zamanında kaputu açıp gazeteyle kaplayarak maskelemeyi düşünüyorum.

a) Kapalı yerim yok maalesef siz kapalı garajda mı yaptınız?
b) Panjur dışındaki kısımlara taşan dipart oldu mu? Maket bıçağıyla falan temizlemek gerekli mi?
c) 3 katı youtube videolarındaki gibi katların kurumasını bekleyerek mi attınız?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;554642
Ben de bir kutu dipart aldım ve vidaları düzgün sökmek adına kaportacıya gittim. Üstteki yıldızları söktüyse de alttan tamponla birlikte söküldüğü için vazgeçti. Havanın iyi bir zamanında kaputu açıp gazeteyle kaplayarak maskelemeyi düşünüyorum.

a) Kapalı yerim yok maalesef siz kapalı garajda mı yaptınız?
b) Panjur dışındaki kısımlara taşan dipart oldu mu? Maket bıçağıyla falan temizlemek gerekli mi?
c) 3 katı youtube videolarındaki gibi katların kurumasını bekleyerek mi attınız?

*acık alanda yaptım fakat kapalı alan daha uygun.
*ilk katı astar gibi atın ince olacak şekilde.
*her kat arası 15 dk bekleyin. taşma olmadı olsa bile kendiliğinden kolayca ayrılabiliyor.