škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.6 tdi vs 1.4 tdi performans farki

saday · 58 · 40985

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba , 1.4 tdi dsg için yazılımlı veriler ne olur acaba ? bilginiz var mı , teşekkürler.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;525874
merhaba , 1.4 tdi dsg için yazılımlı veriler ne olur acaba ? bilginiz var mı , teşekkürler.

Mantık olarak cevap vereyim size ama bunu kesin olabilecek şekilde değerlendirmeyin, nihayetinde 1.4 tdi motorlardan genelde 90 hp ve 230nm gibi değerler almak gayet iyi sonuçlar, ama yazılım olayında fabrika yazılımlarının bir miktar toleranslı olarak yapıldığı ve bu toleranslarda bir miktar daha tolerans azaltılarak belli bir güç alma mantığı güdülerek çalışma yapıldığını düşünürsek 1.4 tdi motorda 105hp güç 260nm tork olabileceğini düşünüyorum, keza 1.6 tdi motorların toleransları yüksek olduğundan 130hp güç 270nm tork gibi değerleri desteklediğini biliyorum, çünkü 1.6tdi motorlar üzerinde yazılım olarak çok çalışılmış ve geliştirilmiştir, yazılımcılar bu yüzden 1.6tdi motoru bu konuda en verimli motor olarak değerlendiriyorlar, yapılan işlemlerden iyi değerler alınabiliyor 1.6tdi motordan, özellikle vag grubu motorlar buna çok müsait görülüyor.
 1.4tdi de kullanılan motor acaba tamamıyla yepyeni bir motor mu yoksa daha önce vw de kullanılan revize edilmiş motor mu buna bakmak lazım, eğer daha önce kullanılan revize motorsa örneklerini bulup ne kadar güç alınmış öğrenebiliriz, bana motor kodunu yazarsan sana bunu öğrenme şansım olabilir.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı matrixisyou

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2015 1.4 dgs stly tdi var...Araç özellikle d modunda düşük devirlerde kullanımı tercih ediyor. Suan 1000 km yaptım araçda sanki motor titremesini andıran bir ugultu oluyor düşük devirlerde kullanımı tercih ettiği için,fakat s modunda peformans cok iyi... Ama bu durumdada aracı sıkıstırmıs oluyorsun...Baska kullanan var mı bu modeli yorum yapacak...

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: matrixisyou;538212
Bende 2015 1.4 dgs stly tdi var...Araç özellikle d modunda düşük devirlerde kullanımı tercih ediyor. Suan 1000 km yaptım araçda sanki motor titremesini andıran bir ugultu oluyor düşük devirlerde kullanımı tercih ettiği için,fakat s modunda peformans cok iyi... Ama bu durumdada aracı sıkıstırmıs oluyorsun...Baska kullanan var mı bu modeli yorum yapacak...

Bende de var 14 km de bayiden çıktım d modda 210 a yakın bi hız gördüm yaklaşık 3000 km oldu yakıt aldığım Zaman'ı unutuyorum performans olarakta memnunum

Çevrimdışı matrixisyou

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben dur kalk yaparken olusan ugultulu titreme tarzı kalkıstan bahsediyorum...Arac d modundayken düşük devirler de çalışmaya devam ediyor buda bir hırıltı yapıyor... 1.4 le bir ilgisi varmıdır yoksa 1.6 lardada varmı bu....

Çevrimdışı muallim64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
28 temmuzda 1.6 tdi aldım ben,115 hp
ben çok memnunum ama dsg seçeneği yoktu.Ama 5 . vites aralığı çok iyi ayarlanmış,otomatik vites gibi kullanılabiliyor,1000 devirden itibaren( 50 km/h den sonra araç) başka vitese gerek duymadan kullanıyorum.2000 devirde de araç 115-120 km/h ulaşıyor.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bende rapid almak üzereyim ama karar veremedim. 2014-2015 1.6tdi dsg mi almalıyım 60-61 li rakamlara yoksa sıfırını ama 1.4 ünü 71bine mi almalıyım.
Fena halde arada kaldım biri fikir verebilirse çok sevinirim. 2015-2014 temiz araçlar buldum ama 61 den aşağı inen pek yok ciddi bakımlı olanlarda.

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;580757
Arkadaşlar merhaba bende rapid almak üzereyim ama karar veremedim. 2014-2015 1.6tdi dsg mi almalıyım 60-61 li rakamlara yoksa sıfırını ama 1.4 ünü 71bine mi almalıyım.
Fena halde arada kaldım biri fikir verebilirse çok sevinirim. 2015-2014 temiz araçlar buldum ama 61 den aşağı inen pek yok ciddi bakımlı olanlarda.

Üstad bu sizin bütçeniz, sizin tercihiniz, ne diyebiliriz. Paranız varsa tabi ki sıfır alın. Yok zorlanırım derseniz temiz bir 1.4 tdi bulabilirsiniz.

Çevrimdışı yeniceli2001

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,4 dizel şeker beyazı Rapid spaceback, emotion pack ile aranızdayım, Bayram sonrası aracı teslim alacağım
far ve yağmur sensörü varmış üzerinde, cam tavan.
74.000'e anlaştık Ordu Skoda ile.

Yanında Trafik seti ve paspas dahilmiş, başka ne alabilirim ekstra servisten:)

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeniceli2001;582432
1,4 dizel şeker beyazı Rapid spaceback, emotion pack ile aranızdayım, Bayram sonrası aracı teslim alacağım
far ve yağmur sensörü varmış üzerinde, cam tavan.
74.000'e anlaştık Ordu Skoda ile.

Yanında Trafik seti ve paspas dahilmiş, başka ne alabilirim ekstra servisten:)
Hayırlı olsun

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeniceli2001;582432
1,4 dizel şeker beyazı Rapid spaceback, emotion pack ile aranızdayım, Bayram sonrası aracı teslim alacağım...
Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!