škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.6 tdi vs 1.4 tdi performans farki

saday · 58 · 40987

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;525601
fatih bey , sizin koyduğunuz tabloda dsg 1.6 tdi göremedim ?
bir de 1.6 lar için euro 5  , 1.4 ler için euro 6 deniyordu yanılmıyorsam.

bu tabloda 1.6 da euro 6 ?

Evet bu sadece 1.4tdi için bakılacak tablo, tabloda eu6 1.6tdi de var ama ben sadece 1.4tdi ye bakmak için koydum, 1.6 tdi eu5 bizim araçlar ve elimizde mevcut teknik veriler olduğu için koymaya gerek duymadım, açıkçası ben bizim motorların her şeyini ezberledim artık o yüzden 1.4tdi tablosu koymuştum.
Bir de şunu ekleyeyim 1.6tdi eu6 lar düz şanzıman.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2015, 17:18:14 Gönderen: saday »

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben arabanin yalancisiyim arkadaslar ama isigim yanarken 100liralik mazot alip sehir ici kendi tarzim olan genellikle performansli kullanimda performanslidan kastim anlik hizlanmalar sagdaki soldaki millete kizip yada kullanisinsa korkup kacmalar bide epey bi erenkoy buykcekmece arasi gidip geldim yolda ufak tefek atismalarla hatta bi kere rapid sedan bi arkadasla epey yol aldik beraber keyifliydi (:
 Isigim yandiginda 405 km yo gosterdi son mazot fiyatlandirmasi dahilinde

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;525610
Valla ben arabanin yalancisiyim arkadaslar ama isigim yanarken 100liralik mazot alip sehir ici kendi tarzim olan genellikle performansli kullanimda performanslidan kastim anlik hizlanmalar sagdaki soldaki millete kizip yada kullanisinsa korkup kacmalar bide epey bi erenkoy buykcekmece arasi gidip geldim yolda ufak tefek atismalarla hatta bi kere rapid sedan bi arkadasla epey yol aldik beraber keyifliydi (:
 Isigim yandiginda 405 km yo gosterdi son mazot fiyatlandirmasi dahilinde

Olabilir dogrudur kardes ben elestiri maksatli demedim yanlis anlama ara hizlanmalar felan mazotu yakar zaten degerler iyi bende bi 10 kurus uzerindeyim

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.4 tdi dsg kullanicisiyim temmuzda aldim araci aractan gayet memnunum hatta bekledigimin cok cok ustunde ihtiyaclarimi karsiliyor diyebilirim rahatlikla. 1.4 un performansindan ben gayet memnunum henuz arac yeni olmasina ragmen (1500km yeni oldu) 350km lik uzun yol yaptim toplamda 1100den sonra ve hem sehir icinde agresif kullandim sehir disindada  hizli kullandim 160-170 arasi gittim uzun yolda zaten arac hissettirmiyor bile virajlardada guven veriyor gayet guzel 570km oldu depoyu en son fulledigimden sonra ve 140 daha menzil yazmis yani 1 depoda bu kullanimda bile rahat 650km yapar heralde ki hiz ve agresif kullanimim olmasaydi kesinlikle 800 den fazla giderdi diye dusunuyorum 1.6 deneme sansim olmadi fakat tabiki cekisi 1.4 den daha iyidir diye dusunuyorum  ama 1.4 un bile bu kadar atikligi bu kadar cekişinin iyi oldugunu gorunce ise 1.6 heralde kalkislarda ucak olurdu diye dusunuyorum ki zaten 1.4 te spor moda aldiginizda gercekten cok cabuk hizlaniyo neyse cok uzattim zaten ama  anlatmak istedim bilgi sahibi olmaniz icin alicilar felan varsa diye  ben araci kesinlikle herkese oneriyorum  kazasiz belasiz yolculuklar diliyorum herkese iyi gunler

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;525631
Olabilir dogrudur kardes ben elestiri maksatli demedim yanlis anlama ara hizlanmalar felan mazotu yakar zaten degerler iyi bende bi 10 kurus uzerindeyim

Yoo yanlis anlamadim yahu aciklama geregi duydum sadece (:

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel !!!!
Arkadaşlar 1.4-1.6tdi karşılaştırması yapmaya çalışıyoruz, araçlarımız ne yakıyor konusunda değiliz, eğer yakıt değerleri de paylaşacaksak 1.4tdi ne yakıyor onu bilelim karşılaştırma için, yukarıda "Mgenco" arkadaşımız 1.4tdi ile ilgili bilgi vermiş yakıt bilgisi de vermiş bu karşılaştırmada bize yarar ama 1.6 ile 1.6 yakıtları bu konuda tartışılmamalı.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 08:11:52 Gönderen: saday »

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 dsg var bende 175 km uzerine cikamadim normal degil galiba son hiz 1.6 da gormus olan varmi

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;525682
1.6 dsg var bende 175 km uzerine cikamadim normal degil galiba son hiz 1.6 da gormus olan varmi

Hangi modda denedin? D modunda mı?, son hızı görmek için devir çevirmen lazım, normal kullanarak son hızı görmen zor, 4500 devir çevirerek vites attır 200km hızı rahat görürsün bence

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben tam depo ile (sanırım yedek depo denen yerde 7 litre alıyor) tam 1200km yaptım
 1.6 tdı dsg aracım

Kocaeli Antalya giderken ortalama 4.2 yaktım ortalama 100- 110 gittim radar korkusu
Antalya Kocaeli dönerken ortalam 4.7 oldu biraz dönüşte gaza bastım

son hızda 220 gördüm dahad gidiyor fırsatım olmadı (megacips ve limitör iptal)
limitör iptal etmeden 190 geçmek imkansız araç buna izin vermiyor
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2015, 22:57:03 Gönderen: degerbal »

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;525690
Hangi modda denedin? D modunda mı?, son hızı görmek için devir çevirmen lazım, normal kullanarak son hızı görmen zor, 4500 devir çevirerek vites attır 200km hızı rahat görürsün bence

1.6 dsg dizel aracla 200 gormen ilginc geldi son hiz 190 diyo katalogda yanlis hatirlamiyorsam spor modda denedim ben ama ya bende sorun var yada motormu acilmadi anlamadim acsent dizelle kapisiyorduk sonra gecer diye kisa kestim

Alıntı yapılan: nejaterselcan;525702
Ben duzce istanbul yolunda 202 gordum 1.6dsg

Herkes gordugune gore 200 leri tuhaflik bene o zamn

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: degerbal;525799
ben tam depo ile (sanırım yedek depo denen yerde 7 litre alıyor) tam 1200km yaptım
 1.6 tdı dsg aracım

Kocaeli Antalya giderken ortalama 4.2 yaktım ortalama 100- 110 gittim radar korkusu

Hocam onlari nasil iptal ediyoruz ben 1.4 tdi dsg kullanicisiyim 180 i zor gordum diyebilirim arac 1500 olmak uzere ama 160-170 te sorun yok 175 ten sonra gitmiyor resmen ayagim gaza yapismis durumda yani yavas yavas hatta cok yavas artiyor 180 oldu dahada fazla basmadim ne olur ne olmaz diye yardimci olursaniz sevinirim

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: degerbal;525799
 1.6 tdı dsg aracım

Evet bir konuyu atlamışım :) limitör iptali, limitörü iptal ettirmezsek 185km de takılıyor.

Alıntı yapılan: Mgenco;525821
Hocam onlari nasil iptal ediyoruz ben 1.4 tdi dsg kullanicisiyim 180 i zor gordum diyebilirim arac 1500 olmak uzere ama 160-170 te sorun yok 175 ten sonra gitmiyor resmen ayagim gaza yapismis durumda yani yavas yavas hatta cok yavas artiyor 180 oldu dahada fazla basmadim ne olur ne olmaz diye yardimci olursaniz sevinirim

Limitör iptali için ecu ya müdahale edilmesi gerekiyor, genelde yazılım yapan yerler yazılım yüklemek için unlock yapınca zaten limitör de iptal ediliyor, eu6 1.4tdi lerin ecu su unlock ediliyormu? yazılım yapıldımı bilmiyorum ama bu konuyu araştırmak lazım, sonuçta motor yeni nesil yazılım çıkması zaman alabilir.

Alıntı yapılan: Oflu29;525805
1.6 dsg dizel aracla 200 gormen ilginc geldi son hiz 190 diyo katalogda yanlis hatirlamiyorsam spor modda denedim ben ama ya bende sorun var yada motormu acilmadi anlamadim acsent dizelle kapisiyorduk sonra gecer diye kisa kestim

Son hız 182 katalog değeri ama 185 civarı limitöre giriyor araç, limitör iptali olunca 220 bile görürsün, eğer performans ve hıza ilgin var ise ecufast yazılım firmasına bir uğra foruma özel indirimle aracına yazılım yükletebilirsin, limitör de iptal ediliyor zaten.

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;525841
Son hız 182 katalog değeri ama 185 civarı limitöre giriyor araç, limitör iptali olunca 220 bile görürsün, eğer performans ve hıza ilgin var ise ecufast yazılım firmasına bir uğra foruma özel indirimle aracına yazılım yükletebilirsin, limitör de iptal ediliyor zaten.

Peki garanti ne olacak bu durumda bide yakit degerleri cok yukselirmi

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;525858
Peki garanti ne olacak bu durumda bide yakit degerleri cok yukselirmi

Servis anlarsa garanti iptal ama anlaması için ecu nun arızalanması lazım onların ecu yu sökmesi ve incelemesi lazım, yakıt sakin kullanımda azalıyor ama cüzi bir şekilde ama gazı kökleyince içiyor mazotu :o