škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda rapid kullanıcı yorumları

Capiche · 36 · 31555

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahimguclu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: ibrahimguclu;497702
Meges kaplama nedir bilgi verebilir misiniz?
Tabiki benim araca yapılan kaplamanın detayları şöyledir..

SES YALITIM =
Aracın Davlumbaz içleri meges ile kaplanır.
yol ve lastik sesini %60 azalmasına sebep olur.
Aracın altınada kaplandığı için ufak tefek darbelerden korur.
Paslanmaya karşı tam  koruma sağlar.
6 yıl garantilidir...

Çevrimdışı Capiche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;497713
Tabiki benim araca yapılan kaplamanın detayları şöyledir..

SES YALITIM =
Aracın Davlumbaz içleri meges ile kaplanır.
yol ve lastik sesini %60 azalmasına sebep olur.
Aracın altınada kaplandığı için ufak tefek darbelerden korur.
Paslanmaya karşı tam  koruma sağlar.
6 yıl garantilidir...

Bu işlemin maliyeti ne kadar olur acaba paylaşmanız sıkıntı olmazsa :) ikinci olarak nerde yaptırdığınızı paylaşabilir misiniz memnunsanız bizde ordan yaptıralım.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Capiche;498023
Bu işlemin maliyeti ne kadar olur acaba paylaşmanız sıkıntı olmazsa :) ikinci olarak nerde yaptırdığınızı paylaşabilir misiniz memnunsanız bizde ordan yaptıralım.
Ben aracı Bursa Sertepe bayi den aldım 10.10.14 te almadan önce önerilen bir bakım ve koruma pakedini onayladım hepsini içinde yaptılar ve açıkçası çok uyguna geldi ama bildiğim kadarıyla dışarıda muhtelif firmalar var bu işi yapan  millet 300 500 900 gibi rakamlar konuşuyor ama iyimi kötümü bilemem...

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
meges kaplama bende yaptırmıştım gerçekten işe yarıyor, 120 ile gittiğimde ne motor ne yol sesi var, rüzgar için bir çözüm varmış onu deneyeceğim :)

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;498121
meges kaplama bende yaptırmıştım gerçekten işe yarıyor, 120 ile gittiğimde ne motor ne yol sesi var, rüzgar için bir çözüm varmış onu deneyeceğim :)
Bizide bilgilendir hocam... :)

Çevrimdışı onderr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
engin bey sizde fabia 1 bir varmış oy vermişşiniz.kullanmadan oy vermeniz hiç hoş değil.

Çevrimdışı Ozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle Skoda Rapid spaceback tavsiye ederim. Passatlardaki bütün özellikleri bu araçta mevcut . Bende ki araç 1.2 tsi dsg otomatik style full donanım çok kaliteli bir araç olmuş hem spor hem içi çok geniş.

6.5" Bolero multimedya ekranli
16" Dione jant ve bridgstone lastikler
4 teker disk fren güvenliği
Parksensor ekranlı
Digital klimatronik ust seviye
Maxidott bilgi ekranı
Sis farları
Start&Stop
Hill holder yokuş kalkış desteği
ESC Full güvenlik donanımı, eski esp programlar tarih oldu , şimdi esc kontrol üniteleri yeni nesil
Cruise kontrol
Simply clever ve full link
Kol dayama gibi ustun özellik getirdiler tavsiye ederim.

Çevrimdışı Pielstick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2 tsi baz model manuel  sedan aldım ve 2 bin km yi geçtim. Dış dikiz aynalarının çift açılı olmaması ve kapı içlerinde plastik kaplama kullanılması dışında bence kusursuz. Daha önce hiç bir benzinli aracımla klima açıkken çubuk ve çeltikçi rampalarını 5. viteste çıktığı hatırlamam. Tüketim değerleri sakin kullanımda 120'yi geçmemek şartıyla uzun yolda çok iyi.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyler 1.6 90 hp ile 1.6 105 hp arasında performans olarak ne kadar bir fark var

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;587201
beyler 1.6 90 hp ile 1.6 105 hp arasında performans olarak ne kadar bir fark var

aynı araçta fark sadece hp ise araçta bir kişi olmasıyla 4 kişi olmasının etkisi kadar bir fark olun kanımca.

Çevrimdışı Ersoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhaba.
Arkadaşlar aracım 1.2tsı rapid.Alırken çok beğendiğim bu araç kullandıkça bir çok açıdan gözümden düşmeye başladı.Sebeplerinin başında esnemelerdeki gıcırtılar,çok kötü bir ses sisteminin oluşu(fiat albea'nın da bile daha güzel),özellikle servis ücretlerinin neredeyse mercedes ile yarışıyor oluşu.

30.000km bakımı için 800tl fiyat verdi Ankara da olan iki bayi.Bende sinirlenip Mercedes'i aradım A serisi benzinli araç 30.000km bakım fiyatını sordum 1100tl imiş.yani iç malzeme kalitesi düşük olan,yalıtımı çok iyi olmayan kısacası tamamen orta direk aile  arabası denecek bu aracın servis ücreti neden üst sınıf araçların servis ücretlerine yakın anlamadım.

Arabamı iki ay içerisinde satarak üzerine biraz para ekleyip ikinci el A serisi mercedes almayı düşünüyorum.Hiç yoktan mercedes'e binerim.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses sistemi sanırım 1.2 ile 1.4 te farklı. Bende menüde Skoda surround çıkıyor ve baya güçlü ses sistemi var.  

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ersoy;587871
Öncelikle herkese merhaba.
Arkadaşlar aracım 1.2tsı rapid.Alırken çok beğendiğim bu araç kullandıkça bir çok açıdan gözümden düşmeye başladı.Sebeplerinin başında esnemelerdeki gıcırtılar,çok kötü bir ses sisteminin oluşu(fiat albea'nın da bile daha güzel),özellikle servis ücretlerinin neredeyse mercedes ile yarışıyor oluşu.

30.000km bakımı için 800tl fiyat verdi Ankara da olan iki bayi.Bende sinirlenip Mercedes'i aradım A serisi benzinli araç 30.000km bakım fiyatını sordum 1100tl imiş.yani iç malzeme kalitesi düşük olan,yalıtımı çok iyi olmayan kısacası tamamen orta direk aile  arabası denecek bu aracın servis ücreti neden üst sınıf araçların servis ücretlerine yakın anlamadım.

Arabamı iki ay içerisinde satarak üzerine biraz para ekleyip ikinci el A serisi mercedes almayı düşünüyorum.Hiç yoktan mercedes'e binerim.

Forumdaki ilk mesaj da direkt aracı kötülemek istemişsiniz. Aracı beğenmeseniz zaten 30.000 KM ' ye kadar sabredip kullanmazdınız.

Ve bendeki spaceback'te ses sistemi surround inanılmaz bir ses sistemi var.. Radyo da bile tam kalite ses veriyor.

Bir de civar illerden bakım ücretini sorun bakalım ne diyecekler..