škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda rapid kullanıcı yorumları

Capiche · 36 · 31556

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Capiche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Skoda Rapid 1.6 TDI Elegance modelini almak istiyorum ancak almadan önce sizlere bir kaç konuda danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

1-Yedek parça vs konusunda servis bulunmayan illerde sizce çok sıkıntı yaşar mıyım?Çeşitli illerde görev yapmam gerekebiliyor.Gördüğüm kadarı ile skodanın çok yaygın bir servis ağı yok...

2-Aracın 2. el piyasası hakkında çok söylenenler var dedikleri kadar satması zor mu bu aracı ben uzun süreli kullanım için almayı düşünüyorum 10 sene binmek istiyorum Allah izin verirse ancak yinede danışmak istedim.Hayat bu Allah hastalık vs vermesin yarın birşey olsada satmam gerekse ne olur nasıl olur?

3-Aracın süspansiyonlarının sert olduğu yoldaki çukurları çok hissettirdiği ve yüksek hızlarda rüzgar sesi aldığı söyleniyor bu konuda sizi deneyimleriniz neler?

4-DSG nin kronik arızası üzerinde çok fazla şikayet var 5bin tl fazla istiyorlar DSG için ancak insan bu kadar çok şikayet duyunca tereddüte düşüyor.Yeni modellerde düzeltilme gibi bir durum var mıdır yoksa uzun süreli kullanım için almamak daha mı mantıklı servis garantisi bittiği durumda beni çok üzer mi yani :)

5-Araç sizce neden bu kadar az satıyor?Ben bu paraya max 60.000 tl için dizel, geniş hacimli, sedan,(yada liftbag) performans olarak tatmin edici düzeyde çok fazla araç göremedim.Benim baktığım araçlar 70.000 tl ye kadar;

1-Fiat linea
 2-Peugeot 301
 3-Renault Symbol
 4-Citroen C-Elysee
 5-Hyundai Accent Blue
 6-Seat Toledo

Burdan sonrası kendi sınırım olan 60.000 tl yi geçmektedir;

7-Ford Focus
 8-Skoda Octavia
 9-Opel Astra Sedan 1.3 CDTi Edition
 10-Toyota Corolla 1.4 D-4D
 11-Renault Fluence
 12-Volkswagen Jetta 1.6 TDI Trendline ile de sınırı görmüş oluyoruz.

Boyum 1.94 ve bir aile aracı arıyorum o yüzden geniş hacimli olması şart bu yüzden bu araçları yazdım buraya seat leon, wv polo vs gibi araçların burda olmama nedeni budur.Araç hakkında ikameleri hakkında yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim. :gaz:

Not:Test sürüşüne gitmedim henüz kısmet olursa yakında ziyaret edeceğim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forum kuallarını okuyun, forum kuralları gereği kendinizi Tanışma bölümünden tanıtın.

Not: Bu kadar emek verip, uzun uzun yazdığınız için konuyu silmiyorum. Geçici olarak konunuzu kilitliyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba öncelikle geniş bir araç arıyorsanız citroen'in picasso modellerine bakmanızda fayda var.ben bugün rapid spaceback aldım.bu aracın çok tercih edilmemesinin bana göre tek nedeni skoda'nın kendini yeteri kadar tanıtamamasıdır. Bütçeniz oldukça yeterli bana göre c4 picasso düşünmüyorsanız full+full octavia alın audi ve bmw'de ki özelliklerin hepsini octavia'da da göreceksiniz. :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kursat7452;497048
............. full+full octavia alın audi ve bmw'de ki özelliklerin hepsini octavia'da da göreceksiniz. :)

İyi de önerdiğin arabanın zaten bütçesini aştığını yazmış.O zaman ben de BMW 3.20 öneriyorum.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı porqetorka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octavia 1.2 tsi dsg düşünebilrsin kanımca.66bin civarında bırakıyorlar. Oldukça geniş tam aile arabası ki bu genişliği hatchback olmasına rağmen spaceback modelinde bile rahatlıkla hissedebilirsin, arabanın hem içi hem bagajı olsun hangar gibi üstelik 10 sene binebilirim demişsin o zaman durma bence hemen bir skoda bayisine gidin görüşün test sürüşü olarak genelde 1.6 tdi var ama istersen 1.2 volkswagenin bi modelinden ayarlayabilirler aynı motor sonuçta.

Çevrimdışı Capiche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi limitim 60.000 tl ve dizel bir otomobil düşünüyorum ancak fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim arkadaşlar dediklerinizi düşüneceğim.

Çevrimdışı ugur__59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bende sizin gibi skoda rapid almaya karar verdim yalnız kafamda bir soru işareti oluştu acaba 1,2 mpi motor alsam performansında çok büyük bir sorun yaşarmıyım

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Toyota Auris advance skypek dizel otomatik full bi araştırma yaparmısın bizim arkadaşlar denk getirdi 2 gün önce 9000 km 2013 düşünebilirsiniz ama ben rapid 1.2 tsi elegance çok seviyorum memnunum... :)

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;497196
Toyota Auris advance skypek dizel otomatik full bi araştırma yaparmısın bizim arkadaşlar denk getirdi 2 gün önce 9000 km 2013 düşünebilirsiniz ama ben rapid 1.2 tsi elegance çok seviyorum memnunum... :)
Yakıt nasil 1.2 tsi da?

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;497199
Yakıt nasil 1.2 tsi da?
Benim kullanım şeklime göre km de 40 45 krş yakıyor sert kullanıyorum depo 55 litre 500 ile 550 km gidiyorum aynı depo ile babam 650 görüyor bütün veriler şehir içi ölçümleri....

Çevrimdışı Capiche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;497196

Onada bi bakalım üstat fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.Rüzgar sesi ve süspansiyonlar hakkındaki deneyimlerinizide paylaşabilir misiniz?Bu arada sanırım siz altyazı çevirmenliği yapıyorsunuz değil mi? :)
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2015, 16:19:33 Gönderen: Capiche »

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Capiche;497321
Onada bi bakalım üstat fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.Rüzgar sesi ve süspansiyonlar hakkındaki deneyimlerinizide paylaşabilir misiniz?Bu arada sanırım siz altyazı çevirmenliği yapıyorsunuz değil mi? :)
rica ederim önemli değil auris kesinlikle düşünülmesi gereken bir araç ben'ce sizin kotanızı da uygun...  

hangi aracın rüzgar sesi ve süspansiyonlar hakkındaki deneyimlerimi paylaşayım aurismi rapidmi... :)

Bu arada altyazı çeviricisi ben değilim başka bir emre bekman o arkadaşla sırf bu yüzden samimi oldum çünkü ilk karıştıran siz değilsiniz muhtemelen sonda olmayacaksın sadece isim benzerliği... :)

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
elegance tdi bana göre fiyatını sonuna kadar hak eden bir araç.renault symbolle , fiat lineayla kıyaslanamaz bile ha bunu neye dayanayarak söylüyorsun diyorsanız 2 yıldır kullanıyorum araçtanda servistende oldukça memnunum . tek kötülüğü bana göre kokpitteki sert plastik bunun dışında sorunsuz bir araç.motorun bir sıkıntısı yok Kasa hafif olduğu için uçuruyor.Lambalarda kalktığım zaman arkadan yetişemiyorlar bile.

Çevrimdışı Capiche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;497358
rica ederim önemli değil auris kesinlikle düşünülmesi gereken bir araç ben'ce sizin kotanızı da uygun...  

hangi aracın rüzgar sesi ve süspansiyonlar hakkındaki deneyimlerimi paylaşayım aurismi rapidmi... :)

Bu arada altyazı çeviricisi ben değilim başka bir emre bekman o arkadaşla sırf bu yüzden samimi oldum çünkü ilk karıştıran siz değilsiniz muhtemelen sonda olmayacaksın sadece isim benzerliği... :)

Kusura bakma o zaman :D Bende bilgisayar yazınca meslek kısmında o arkadaşta bursada ikamet ediyor diye biliyorum ordan karıştırdım.

Ben rapidinkini öğrenmek istiyorum özellikle araç ile karşılaştığım soru işaretleri dsg, süspansiyonların yoldaki şeyleri çok hisettirdiği hususu ve de çok rüzgar sesi aldığı o yüzden bu konulardaki deneyimini paylaşırsan sevinirim şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim önemli değil...

açıkçası bende manuel var biliyorsun o yüzden sadece manuel ile ilgili yorum yapabilirim sana ben arabayı alırken içinde ek paket meges kaplamada vardı o yüzden ben (neredeyse) sesi hiç almıyorum ve diğer sorunlarla da karşılaşmadım ALLAHA ŞÜKÜR... :)