škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anadolu topraklarının çilekeş oğlu :-) (kolaj)

Ziyaretçi · 55 · 21521

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;38950
yav sorma, nazar mı değdi, pedal döşemeye mi değdi bilmiyom turbo hortumu çatlamış, p.tesi olmadı salı iyi paramı yiyecek du bakalı hakkını verecem :++: :++:

Aha! nazar değdi!

Artıkın yaşladı Hakan, dikkatli davran garibe :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;38989
Aha! nazar değdi!

Artıkın yaşladı Hakan, dikkatli davran garibe :D

zira dikkatimi çekti, yağ çubuğunda -yine sınırlar içersinde tabi çubuktaki çukurlu yerde- biraz azalma gözledim, bakındımdı, turbo hortumu yağlanmış.

sorunun turboda olabileceğini sanmıyorum, it gibi çekiyor yine :adm:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimde patlamıştı... tabiaynı hortumdan bahsediyosak... sağ tekerin yanında L şeklinde 20-25 cm boyunda 5 cm çapında plastik hortum... 2007 yazında 57 tl idi...  geçmiş olsun...:(
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;39005
benimde patlamıştı... tabiaynı hortumdan bahsediyosak... sağ tekerin yanında L şeklinde 20-25 cm boyunda 5 cm çapında plastik hortum... 2007 yazında 57 tl idi...  geçmiş olsun...:(

naha bu :D :D :D benimki tekerin orda intercooler tarafından değilde, tam turbo çıkışından yağ sızdırıyor. 57 lira ile kapanacaksa dert değil ama işçiliği nic'olur ki bu taraftan??? bi yerler sökülecek gibi.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı hortum... hortum patladıysa çekiş düşmesi lazım... arıza lambası yanması lazım... belki kelepçelerde bişey vardır... ben yenisini alınca düzgün takamamışlardı serviste... 2 sefer gitmiştim...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;39008
aynı hortum... hortum patladıysa çekiş düşmesi lazım... arıza lambası yanması lazım... belki kelepçelerde bişey vardır... ben yenisini alınca düzgün takamamışlardı serviste... 2 sefer gitmiştim...

abi ben arabayı bilirim çekişte hiç problem yok, galiba kelepçede sızdırıyor olabilir, lambada yakmadı zaten hiç.

oraya ulaşırken nereden gittiler alttan mı, yukardan mı bişiler söktüler?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan arabaya hiç acımıyorsun valla yaw.ben bu kadar kötü yolu bırak asfaltı olmıyan yola dahi sokmuyorum,sen ise maaşallahsafari yapıyorsun,nasılsa skoda sağlam arabadır diyorsun ama olsun yinede acımak lazım.kadir kıymet bilmek gerek.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;39009
abi ben arabayı bilirim çekişte hiç problem yok, galiba kelepçede sızdırıyor olabilir, lambada yakmadı zaten hiç.

oraya ulaşırken nereden gittiler alttan mı, yukardan mı bişiler söktüler?

üstten taktılar... ama ne söktüklerini hatırlamıyom...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;39011
Hakan arabaya hiç acımıyorsun valla yaw.ben bu kadar kötü yolu bırak asfaltı olmıyan yola dahi sokmuyorum,sen ise maaşallahsafari yapıyorsun,nasılsa skoda sağlam arabadır diyorsun ama olsun yinede acımak lazım.kadir kıymet bilmek gerek.

gece karşıda ışık lazımdı 3 saat çalıştı motor :D mangal için.

bide atış yaptık 35 metre kadar bi uzaklıktan. (cam şişe hedef) :hanz::hanz: arpacığı görmek lazım ışıksız olmaz :kiki::kiki::kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rolantide calistirmak iyi degil derler...?!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;39044
Rolantide calistirmak iyi degil derler...?!

baba ışık lazım der, hakan rölantide olmaz :hoh::hoh: der, revolverla dans ettirilmeye başlar sora :adm::adm:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;39189
turbodaki olay normalmiş haber edeyim.

benim hortum yağlanmıyo ? :confused:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;39250
benim hortum yağlanmıyo ? :confused:

her Allah'ın günü 190 görüyon mu? :hanz:

performanslı kullanımlarda terleme yapabiliyormuş, zaten ne bi çekiş kaybı hissettim, nede bir lamba falan yaktı. VAS cihazındada tüm değerler normaldi.

benim arabam şantiye güvercini değil, bkz. başlık :hih:
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2009, 23:49:36 Gönderen: hakanerdogan »